CHAPEAU ROUGE

MENU

Monday 1.4.2019 MONDAYS LIKE FRIDAYS!


MONDAYS LIKE FRIDAYS!

DJ Jona (us)
MLF (us)


MONDAYS LIKE FRIDAYS!

DJ Erk (pt) (latino)
Tricky V (uk)


MONDAY FUNDAY

DJ Petr K. (Radost FX) (house)
& friends

Tuesday 2.4.2019



TECHNICOLOR

DJ Fleika (techno)
DJ Higgins (hypno)


PARTYLICIOUS

DJ Fefe (N.O.H.A)
Alik drummer
DJane Lu Michell (r´n´b)

Wednesday 3.4.2019 WEDNESDAY? WHY NOT?!


Latino Wonderland

Mad Lad Crew
DJ Guille


Lab95

DJ Skeptk
Pink Concrete


DJ Hlava (dubstep)

Thursday 4.4.2019 I LOVE ROCK'N'ROLL x MAMBO


I LOVE ROCK'N'ROLL

DJ Axell (rock´n´roll)


Mogli (ger) & special guest Kyson - Live Concert

Mogli (ger) (alternative)
Kyson (au) (electronica)


MAMBO - Old Reggaeton Party

Mambo DJ Crew (latino/salsa/merengue)


DJ strýček Míša (eclectic mix)

Friday 5.4.2019 THE BASEMENT


Reggaeton /w DELATORE (Live)

Delatoré
Tricky V (uk)
DJ Guille Mendez
CLXUS MVNN


THE BASEMENT

DJ Thereby
Jesse (be) (house, techno)
Täino (house)
Skelley


Dj Liquid A (eclectic mix)

Saturday 6.4.2019 REPUBLIC ARTISTS


REPUBLIC ARTISTS

DJ Thomas Tesla (techno/house)
DJ Ly Sas (ge) (house)


REPUBLIC ARTISTS

Miguel Puente (mx) (house)
DJ Kirill Astra (Wildt/ru)
DJ Mark Dale (at) (house)


REPUBLIC ARTISTS

Brigitte Noir (sk)
DJ Asi

Sunday 7.4.2019


SUNDAY RHYTHM

DJ Tráva (tech-house)

Monday 8.4.2019 MONDAYS LIKE FRIDAYS!


MONDAYS LIKE FRIDAYS!

DJ Bura (us) (hip hop)
MLF (us)


MONDAYS LIKE FRIDAYS!

DJ Erk (pt) (latino)
DJ Marlon (sv)


MONDAY FUNDAY

DJ Petr K. (Radost FX) (house)
& friends

Tuesday 9.4.2019


Elderbrook (uk) - Live Concert

Elderbrook (uk) (electronic)
Moglii (ger) (organic electronic)


TECHNICOLOR

DJ Awacs (minimal)
DJ Köral


PARTYLICIOUS

DJ Hlava (dubstep)
DJ Maztah (urban/hip hop)


DJ Danny Hell (worldbeat)

Wednesday 10.4.2019 WEDNESDAY? WHY NOT?!


Latino Wonderland

Mad Lad Crew
DJ Re-Quest


Lab95

Skelley
Jesse (be) (house, techno)


DJ James Wing (electroswing)

Thursday 11.4.2019 LA CALLE 8


PRAGUE ALTERNATIVE

DJ Hanz Saaen
Flyplender
Jareza


LA CALLE 8

DJ Komandante (guatemala)
DJ Durane (bolivia) (reggaeton)
DJ Selecto (Bolivia)


DJ Mr. Kova (ch) (funk/soul)

Friday 12.4.2019 WHO RUN THE WORLD? GIRLS!


WHO RUN THE WORLD? GIRLS!

DJ Sam Gittis (us)
DJ Tijn (nl)


WHO RUN THE WORLD? GIRLS!

DJ Nela (hip hop)
MAD PRG (us)


MUZIKZOOM

DJ Radek Honc (Expresradio) (house)

Saturday 13.4.2019


D'n'B CLASH

DJ J-Rider (Homicidal Rage) (d'n'b)
DJ CubaLibre (d'n'b)
Duneni.cz (bass)
Urban Scalp (d'n'b)
Latrod3ctus (d'n'b)


Beats for Love 2019 (On the Road - warmup)

Junior Jan (tech-house)
DJ JW (nl)
Danny Mathew (worldbeat/deep house)
DJ Kmin (house)
DJ Mathiass O'Zana


DJane Babe LN (d'n'b)

Sunday 14.4.2019


BREAKPOINT

DJ Yannick (house)

Monday 15.4.2019 MONDAYS LIKE FRIDAYS!


MONDAYS LIKE FRIDAYS!

DJ Stili (hip hop)
Tricky V (uk)


MONDAYS LIKE FRIDAYS!

DJ Erk (pt) (latino)
DJ Filipo (i)


MONDAY FUNDAY

DJ Petr K. (Radost FX) (house)
& friends

Tuesday 16.4.2019


TECHNICOLOR

The Variable Man (ger) (techno)


PARTYLICIOUS

DJ Bebe.One
DJane Lu Michell (r´n´b)


Son Caliente - Bar live concert

Son Caliente (cuba) (Cuban latino)

Wednesday 17.4.2019 STUDENT FEST 2019


STUDENT FEST 2019

Ground & SMotty (rap)
Kenny Sherwood
TheO
LordK (rap)
Pain (rap)
Barbora (Tetris) (house)
Lebman38 & Dj Prophet, Sleepdrifter, Jakobeen


STUDENT FEST 2019

Paadre
DJ Morphose (d'n'b)
DJ Fourstepper (d'n'b)
Beast:mode
Upfockerz (drum´n´bass)
DJ Cherw (d'n'b)
The Outsider, Excentric


DJ Pocoloco (cabaret manana) (latino)

Thursday 18.4.2019 Chapeau Rock's x Dark Room


DarkRoom 4th Anniversary

DJ Marvelous Bey (es)


Erasmus Students Band - Live Concert

Erasmus Students Band (rockin')


CHAPEAU ROCK'S

DJ Baptista (pt) (latino/salsa/merengue)


DJ Martinho (house)

Friday 19.4.2019 Spliff'n'Chips #1


Spliff'n'Chips #1

Maniak (rap)
MC Gey (rap)
Low Tact
Gory Ruffian
DJ S-bish (fr)


Spliff'n'Chips #1

Cyper Sound


Spliff'n'Chips #1

DJ Hlava (dubstep)
& friends

Saturday 20.4.2019


Emotion Night III w/Redzed

Redzed
Emotion Squad (rap)
00gang
JLF
Dubsquad (dubstep/riddim)
Layers (deep dubstep)
Muzungu


Nightphunk Label Showcase

Lucas Hulan (Nightphunk) (house, techno)
DJ Chep (Drag and Drop) (minimal)
DJ Bazooka Joe


HOT STEP MELA

DJ Gadjo.cz (worldbeat)

Sunday 21.4.2019 LA CALLE 8


LA CALLE 8

DJ Lazer (kenya)
DJ Teddy Ziggy (Nigeria) (dancehall/hip hop/r'n'b)
DJ Buldog (hip hop)


LA CALLE 8

DJ Komandante (guatemala)
DJ Durane (bolivia) (reggaeton)
DJ Selecto (Bolivia)


DJ Goldstar (funk/soul)

Monday 22.4.2019 MONDAYS LIKE FRIDAYS!


MONDAYS LIKE FRIDAYS!

DJ Jona (us)
MLF (us)


MONDAYS LIKE FRIDAYS!

DJ Rahul (sp)
Tricky V (uk)


MONDAY FUNDAY

DJ Petr K. (Radost FX) (house)
& friends

Tuesday 23.4.2019 NATION2NATION


TECHNICOLOR

Eastern Lullaby (deep house)


Live Concert: HRT

Hard Rock Tribute (classic rock)


PARTYLICIOUS

DJ Maztah (urban/hip hop)
DJ Saybon (hip hop)


Nation2Nation

DJ Ba2s (hip hop)

Wednesday 24.4.2019 WEDNESDAY? WHY NOT?!


Nadja (ca) - Live Concert

Nadja (ca) (ambient)
Daniel Meier (violin)
Václav Dobiáš


Latino Wonderland

Mad Lad Crew
Mates Do Solids


Lab95

Skelley
Pink Concrete


Wednesday Got Soul

DJs Kohl & Ben (funk & soul)

Thursday 25.4.2019


Madman's Esprit (kr) - Live Concert

Madmans Esprit (kr) (black metal)


LA CALLE 8

DJ Lazer (kenya)
DJ Teddy Ziggy (Nigeria) (dancehall/hip hop/r'n'b)
DJ Buldog (hip hop)


LA CALLE 8

DJ Komandante (guatemala)
DJ Durane (bolivia) (reggaeton)
DJ Selecto (Bolivia)


Latino band - Bar live concert

Latino band (salsa/bachata)

Friday 26.4.2019


Connie Constance (uk) - Live Concert

Connie Constance (uk)
Melis


ABDUCTION x OUTBREAK

Atex (be) (dubstep)
Corborat
Dubsquad (dubstep/riddim)
Layers (deep dubstep)
DJ Denyz
DJ Flowtek (d'n'b)
Skyyla, Skid&Ruen, Emotion Squad, Gekoner, Loner, Sem10, 8th defect


COLORFUL HOUSE 147th

DJ Dan Cooley (Radio 1) (house)
Vykvet (soulful house)


DJ 2K (R1 - Shadowbox) (d'n'b)

Saturday 27.4.2019


ZRUŠENO! The Avenues - Live Concert

The Avenues (indie rock )


TRASH GANG

Pain (rap)
Joshua (grime)
Them Darned Teenagers (this will hurt)
Cyper Sound
Johnny Caress
DJ Dryman (elektro)


RYTM SECTION

DJ dMIT.RY (ru/Neo Violence) (bassline)
DJ Kuba'93
DJ Ol-Wiz
DJ Theya (d'n'b)


Dj Akrom (tech-house)
DJ Gnetko (bg) (house)

Sunday 28.4.2019


SUNDAY RHYTHM

DJ Tráva (tech-house)

Monday 29.4.2019 MONDAYS LIKE FRIDAYS!


MONDAYS LIKE FRIDAYS!

DJ Stili (hip hop)
Tricky V (uk)


MONDAYS LIKE FRIDAYS!

DJ Marlon (sv)
DJ Filipo (i)


MONDAY FUNDAY

DJ Petr K. (Radost FX) (house)
& friends

Tuesday 30.4.2019


TECHNICOLOR

DJ Milan Kroutil (minimal)


PARTYLICIOUS

DJane Battle Lady
DJane Lu Michell (r´n´b)


DJ Pavel Bidlo (Yoshitoshi - Usa) (electronica)

Program Duben 2019 pdf pdf
Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO