CHAPEAU ROUGE

MENU

Pátek 1.2.2013 Re:dress


Re:dress

James Cole (Supercroo)
DJs Kato & Maro (Prago Union) (hip hop)


Re:dress

Beastie Bass (DJanes Adlet & E-lite) (electro)
Eva Estrada


DJ Mersi (Děda Mládek Illegal Band) (funky breaks)

Sobota 2.2.2013


Hipster Killer

DJ Wwera (bassline/electro/dubstep/fidget house)
Acustic Terrorist (bassline/electro/dubstep/fidget house)
DJ Fedor (SK) (elektro)
VJ Tha Sun (vj)


COLORFUL HOUSE

DJ Dan Cooley (Radio 1) (house)
DJ TinTin (house, progressive )
DJ Rob Smile (deep house)


DJ Al Tchajan (trance)

Neděle 3.2.2013


DJ Bartender (eclectic mix)

Pondělí 4.2.2013


New Kings of tha Beatz

DJ Ba2s (hip hop)
DJ Back (hip hop)

Úterý 5.2.2013


LAUTIR

DJ CK Placeedo (new dance music)
Martin (live bassguitar)


DANCE OR DIE

DJane Lu Michell (r´n´b)
DJ Rockstar (Radio Fajn) (funky)

Středa 6.2.2013


DUBSTEP WEDNESDAY

DJ Hlava (dubstep)
DJ Basstien (Bass Beast) (d'n'b)


DEEP UP

DJ Tráva (tech-house)


DJ Zagashi (eclectic riot dance music)

Čtvrtek 7.2.2013


Emergency

Junior Jan (tech-house)
Danny Mathew (worldbeat/deep house)
MC


RADIO 1 DJ

DJ strýček Míša (eclectic mix)

Pátek 8.2.2013


SCARLET APOSTLES w/ SIDE WINDER live (Serbia)

Side Winder (serbia/Ovnimoon Records) (psytrance)
DJ Ejczka (Polyhedra) (psytrance)
DJ Zooropix (Otrozona)
DJ Starf (Otrozona)
Styropian (pl) (psytrance)
Beyond Infinity (Otrozona)
Hellman (Otrozona)


MOOMBATON

Max Powa (a)
DJ Babylon Rocker (Praggatronik) (reggae)


BACK TO THE OLD SCHOOL

DJ Fatty (hip hop, funk, house)

Sobota 9.2.2013 FRISBEER FREESTYLE FRISBEE TOURNAMENT afterparty


BLAZE

DJ Jakobeen (alternative dance music)
Spectre and Distress (electro)


MASH UP FUNK

Jayl Funk (ger)
DJ Goldstar (funk/soul)
DJ Brada (funk)
DJ Voita (funk)
DJ Da Root


DJ Craig Hampson (uk) (funky)

Neděle 10.2.2013


DUTTY ELECTRO NIGHT

DJ Ed Bass (electro)
DJ Cube

Pondělí 11.2.2013


YANG GODS

DJ Dug
Speedy
DJ Hlava (dubstep)

Úterý 12.2.2013


RITUAL

DJ Angel Charlie (alternative dance music)
Martin (live bassguitar)


URBAN KILLERZ

DJ Zerwox
DJ Fatte (Ty Nikdy label) (hip hop)

Středa 13.2.2013


DUBSTEP WEDNESDAY

DJ Hlava (dubstep)
DJ Flux (hip hop, soul, funky)


ARCADE

DJ Ark3r (acid/house/deep/techno)
guest

Čtvrtek 14.2.2013


ELECTRO BREAKS PARTY ROCKIN

DJ DEAD SAILOR (Mandrage) (electrobreaks riot music)
DJ Tuzex (Smrtislav/Vanessa)
Sleeping Boy (Vypsaná fixa)


CREATIVE

DJ Subgate (minimal)
Dj Nkyp (elektro)


RADIO 1 DJ

DJane J. Kománková (eclectic mix)

Pátek 15.2.2013 CLASH! expresradio


CLASH! Fresh Stage

Para One (fr) (electro)
The Fakes (progressive)


CLASH! Starr Mix Stage

BIG DESTINY (Charlie Straight)
DJ Frank Lucas


CLASH! Night Cream Stage

DJ Groovyluvah (disco)

Sobota 16.2.2013 Bounce!Bounce!


Bounce! Bounce!

Piča z hoven (doom)
Brain Waves
Them Darned Teenagers (this will hurt)
DJ Zagashi (eclectic riot dance music)


Bounce! Bounce!

KAY & TVZEX (EDM (trash electro, drumstep, ghetto bass, grind house, etc.))


Bounce! Bounce!

DJ Ed Bass (electro)

Neděle 17.2.2013


FASTER THAN A SATURDAY

DJ Raidem (tech-house)

Pondělí 18.2.2013


FREESTYLE MONDAYS

Timmy & Mathess
LHR08 (rap)
K.O.nty
Vojtaano & On Timon (rap)
Monday Bloody Monday live band
Flowe
DJ Paasha, DJ Dug


FREESTYLE MONDAYS

DJ Shock O' (hip hop)
DJ Zagashi (eclectic riot dance music)
DJ Pret

Úterý 19.2.2013


LAUTIR

DJ CK Placeedo (new dance music)
Martin (live bassguitar)


DANCE OR DIE

DJane Lu Michell (r´n´b)
DJ Kogee (sudan)

Středa 20.2.2013


DJ Fatte B-Day

Boy Wonder (sk) (hip hop)
Idea (hip hop)
DJ Fatte (Ty Nikdy label) (hip hop)


DUBSTEP WEDNESDAY

DJ Hlava (dubstep)
DJ S-bish (fr)
DJ Satiwa (experimental)


DNB Fever

DJ Stantha (d'n'b)
DJ Meikos (experimental beats)
DJ Casper


DJ Kuba Kubicek (house)

Čtvrtek 21.2.2013 ERASMUS


ERASMUS

Josh
DJ X-otic
DJ Jinxy Grooves


Live Concert

FRU FRU (pop-rock )


ERASMUS

DJ Orgasmus (dance, hip hop, house)
Student DJs Crew


DJ Romario (latino)

Pátek 22.2.2013


DADA

Mitewort (sk)
ABAB (techno/house)
Tenten (deep house/funky)


Sheexyhouse

DJ Tazz (progressive)
DJ Biodan (house)
Chris Vern live trumpet (jazz)


Dj Liquid A (eclectic mix)

Sobota 23.2.2013


Hiffi & Jacob

HIFFI & JACOB (Skyline djs) (electro)
Boy From Sunday School


BOOGIE

DJ Eddie Richards (Fabric, Wiggle, London - UK) (tech-house)
Lucas Hulan (Nightphunk) (house, techno)
DJ Jonathan Flores (mex)
Malkao (Nightphunk)
DJ Lumiere (Buddha Bar, Prague) (house)


HOT STEP MELA

DJ Gadjo.cz (worldbeat)

Neděle 24.2.2013


BENG BENG

DJ Wwera (bassline/electro/dubstep/fidget house)
Acustic Terrorist (bassline/electro/dubstep/fidget house)

Pondělí 25.2.2013


PARTY LIKE A ROCKSTAR

DJ Rockstar (Radio Fajn) (funky)

Úterý 26.2.2013


RITUAL

DJ Angel Charlie (alternative dance music)
Martin (live bassguitar)


DANCE OR DIE

DJane Lu Michell (r´n´b)
DJ Australan (hip hop)

Středa 27.2.2013


DUBSTEP WEDNESDAY

DJ Hlava (dubstep)
DJ Blackout (dubstep)
DJ Aspire (dubstep)


SOULTRAIN

(funky house)
DJ J-KID (pio squad) (hip hop)


DJ Advance Martin (Chicago deep house)

Čtvrtek 28.2.2013


Source of Noise

QOTA DJanes (electrotrash)


Reggae Party

Michal Šeps & Zimmer Frei for Almighty (reggae)


BARRIO LATINO

DJ El Patron (mex)
DJ El Tico (costa rica) (latino)


AKROLIVE

Dj Akrom
Vaníček (bassguitar)
Tibor the jazzman (guitar)
Kohout (guitar)

Program Únor 2013 pdf pdf
Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO