CHAPEAU ROUGE

MENU

Live Underground 9.3.2012

Hip Hop Olympiáda 5 Elements

Datum akce:
9.3.2012

Patro:
Live Underground

DJs & Bands:
Rest (freestyle)
 
DJ Fatte (Ty Nikdy label) (hip hop)
 
Beatburger Band (hip hop)
 
Bee Low (ger)
 
Khomator (hip hop rap)
 
Lara303 (hip hop)
 
Sifon (WWW)

Více info v Novinkách


INTERPRETI

Rest

Styly: freestyle

Rest, momentálně nejlepší freestyler v Čechách našel společnou řeč s producentem Fattem, který má odjakživa DJe Premiera za vzor. A jelikož i Rest inklinuje spíše k boombap beatům a chce vyrůst z freestyleové škatulky, tak nebylo co řešit. Všechno to začalo prvním oficiálním trackem “Premiéra”, který jasně udal tempo a směr téhle dvojice.

Nehledej v tom zamilovanost, nehledej v tom extra hloubku. Hledej v tom pouze rap. Na podzim 2010 vyšla jejich debutová deska se stejným názvem - Premiéra. Klasické album zaznamenalo obrovský úspěch a dá se říct, že rozjelo opětovný zájem českých posluchačů o klasický hip hopový zvuk.

www.tynikdy.cz/interpret/rest

DJ Fatte (Ty Nikdy label)

Styly: hip hop

DJ Fatte je v současné době jedním z nejvíc produktivních beatmakerů na území Česka a Slovenska. Přes prvotní pokusy se do vážnějšího kontaktu s produkováním dostal v roce 1999, kdy se stal členem zlínské kapely De Fuck To. Tady se produkčně podílel na archivní demo nahrávce a dvou plnohodnotných albech. Po tvůrčích neshodách Fatte v roce 2006 De Fuck To opustil a společně s Ideou stál u zrodu IdeaFatte. Spolu s IF prozatím vydal 4 desky, které také všechny kompletně produkoval. Jedná se o alba 365, Mezitím, Doma a Dočasně nedostupní. Kromě Idea Fatte v roce 2010 kompletně produkoval desku Premiéra, kterou natočil s Restem a v roce 2011 pak v podobném duchu vydal s MC Geyem desku Imaginárium naprosto běžných podivností. V tom samém roce stihl navíc ještě vydat svoje instrumentální sólo Což takhle dát si Tesař.

Rok po debutu se k Tesařovi připojila další instrumentální deska Fatte No More. Ta má, narozdíl od debutu, o poznání jednotnější a temnější atmosféru, pořád ale nabízí klasický Fatteův zvuk. V roce 2012 Fatte ještě stihnul vyprodukovat kompletní desku High and Mighty s Nironicem, která vyšla pod labelem Slick Talkers.

Mimo produkci se Fatte věnuje tvorbě mixtapes - tady prozatím vydal Human Duality (+ DJ Kika), Pytla, Krupicafaja a Rýlové povyražení, který byl namixovaný pro zákazníky Ty Nikdy Eshopu. Dále pak koncertnímu DJingu, živým show na MPC, pití a utužování real hip hopu.
DJ Fatte je momentálně v našem klubu k vidění víc než často, užít si ho můžete např. na pravidelné akci s DJem Zerwoxem -  Chapeau Connections.

zdroj: tynikdy.cz/interpret/dj-fatte
www.myspace.com/djfatte
www.facebook.com/pages/Dj-Fatte/85987091861

Beatburger Band

Styly: hip hop, alternative

2nd beatbox band in the world

Khomator

Styly: hip hop rap

Rap dělá cca roku 2002, kdy  poprvé vzal do ruky majk na legandární párty v klubu Oheň v Ostravě. V té době hraje s parťákem Mlionerem jako Vysoké komíny. V roce 2004 vydává demo Zvuk města a jezdí koncerty. Koncem roku 2005 se jejich cesty rozdělují.
 
V roce 2006 Vydává sólo desku Khomator – Tři x Čtyři. Hraje spousty koncertu po celé Moravě a práce přináší ovoce. V červenci 2007  byl osloven a vystoupil na Hip-hop kempu jako vůbec 1. zástupce severní Moravy.Předskakoval  na 2 koncertech AFU-RY v ČR a hrál na spoustě dalších zajímavých akcích.
 
Od května 07  makal na albu/kompilaci, která vyšla pod názvem Khomator presents: Silezja unja. Jedná se o projekt, kde jsem spojil MC´z a kapely z regionu a přizval jsem hosty z polske strany Silesie. Spousty MCs, producentů, DJs, vokalistů. K této desce vznikl také klip k songu Silezja unja (feat. HIRS sklad). Celkem  na projektu pracoval s cca 50 lidmi.
 
Během roku 2008  nahrál několik featuringů a hostoval na albech jiných interpretů. Ucelený přehled hostovaček  ubalil v podobě “mixtapu” s názvem Khomator – FEAT centrum vol. 1.
Po menší pauze zaviněné nenedálými životními změnami je opět v jednom kole, dokončuje desku s názvem ,,Terapie“.
Krom těchto věcí provozuje od roku 2006 webový portál khomator.com, kde přínáší info o hip-hopu na severní Moravě. Spolupořádá rapové mejdany v klubu Stodola – Havířov. A zejména v poslední době maká s klukama na věcech okolo labelu (REPROMANIFEST)


DISKOGRAFIE
 • 2004 – Vysoké komíny (Zvuk Města)
 • 2006 – Khomator – Tři x Čtyři
 • 2008 – Khomator presents: SILEZJA UNJA
 • 2009 – Khomator – FEAT centrum vol. 1
 • 2011-Khomator -Terapie

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

 1. po-čt / mo-thu
  12 - 03
 2. pátek / friday
  12 - 04
 3. sobota / saturday
  16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO