CHAPEAU ROUGE

MENU

28.10. EXPECTATION Rozhovor


Rozhovor se Setrisem


V pátek 28.10.2011 odstartuje premiérová akce česko-nizozemského přátelství ze série Expectation, která proběhne v klubu Chapeau Rouge. Více info naleznete v Programu

V rámci rozhovoru byl pro vás tentokrát vyzpovídán hlavní DJ této párty, kterým je holandský DJ a producent Setrise..


Ahoj, jak se Ti daří? Jak jsi strávil toto léto? Byl i nějaký čas na dovolenou nebo jsi ho strávil pouze po klubech a studiu?

Ahoj, velmi dobře. Měl jsem skvělé léto. Létal jsem z vystoupení na dovolenou a zpět na vystoupení. Moji rodiče si pronajali místo na jihu Francie, kde jsem trávil čas svými akcemi. V létě naštěstí nemusím studovat, protože se nekonají žádné výuky na ekonomické škole.


Je ti pouhých 20 let a už za sebou máš mnoho úspěchů, prozraď nám, v kolika letech si vlastně začal vnímat EDM víc, než jako posluchač? Jak jsi se k DJ-ingu vlastně dostal? Jaký styl preferuješ?

Když mi bylo 16 let, začal jsem experimentovat s mícháním "moderní" taneční hudby s klasickou hudbou, díky poslechu staré ISOS kompilace od Tiesta. V 17 letech jsem remixoval Pachelbelův Kánon v D dur a poté, co to Ferry Corsten zahrál, jsem byl požádán o remixy a začal jsem dělat svoje vlastní originály. Začal jsem se postupně stylově vyvíjet a měnit styly během období.


Známe tvoje tracky jako například Goomba, Hypernova, the Attitude, nebo úplně odlišnou věc s vokalistkou Yana Kay s názvem Weapon. Kde nabíráš inspiraci pro svoje tracky? Cítíš se spíš jako producent, nebo DJ?

Prostě si sednu a dělám věci, které se mi líbí. Je velmi různé, jak ostatní dobří producenti tvoří. Při své produkci více experimentuji, než abych dělal zvuky, které jsem si předem připravil.


V Česku přišel tvůj boom, když v rádiu nasadily tvůj remake klasiky od Zombie Nation „KERNKRAFT400‘‘, jak jsi přišel na myšlenku oprášit zrovna tuhle pecku?

Rád hraju klasické věci, jak může mnoho lidí znát z mých živých setů. Nemůžete zahrát živě originál od Zombie Nation před trance fans a to je to, co jsem chtěl dělat, protože jsem věděl, že každý si bude zpívat nahlas. Nebyl jsem si jistý první verzí, ale když jsem ji poslal Arminovi van Buurenovi a on říkal, že je to skvělé a zahrál to v 02 stadionu v Berlíně, tak jsem si byl jistý, že to bude velký hit. Nakonec to každý hrál, včetně více elektro a house DJs jako jsou Chuckie, Hardwell atd.Rád bych zmínil třeba tvoje remixy pro Fonzerelli, Randy Katana, Andrew Rayel a mnoho dalších…Co si o svých remixech myslíš? Čím se u remixů inspiuruješ?

Vlastně remixy pro Fonzerelli a Randy Katana jsou zcela odlišné, než je můj remix pro Andrew Rayela. Moje remixy pro Fonzerelli a Katanu, jsou spíše bootlegy a první kdo je začal hrát byli Armin van Buuren, Tiesto, Markus Schulz, Sander van Doorn, Judge Jules. Track Andrew Rayela byl více progressive trance. Když jsem byl požádán o jeho remix, chtěl jsem z něj udělat typický ASOT track pro Armina a myslím, že se mi to podařilo.


Čím se odlišuje tvůj zvuk od tvých kolegů producentů a DJů?

Myslím, že především jako DJ jsem vyniknul díky tomu, že jsem hrál hodně známých klasik / hitů ve vlastním pojetí. Mnoho DJů se bojí, aby nedostali nálepku komerce a jednoduchosti. Já prostě chci uspokojit své publikum a opravdu nechci hrát 3 minuty intro a outro. Stejně tak bych to chtěl stavit ve svých setech. Nemá smysl hrát jednu hodinu ve stejném stylu. Doufejme, že se budeme všichni spolu dobře bavit v České republice na akci Expectation.


V čem je podle tebe tajemství dobrého tracku?

Buď v dobře chytlavé melodii, nebo bouchajících beatech! Ideální je spojení obou.


V Čechách máš docela slibnou základnu fanoušků. Čím si to vysvětluješ? Kernkraft 400 ?

Kernkraft je můj nejpopulárnější remix, ale myslím, že hodně lidí zajímám já, protože jsem ukázal, že existuje mnoho stran taneční hudby. Některé moje tracky jsou podobné, ale od určitého období se můj styl neustále mění od techna přes house až k čemukoliv jinému.

Na čem aktuálně pracuješ, co nějaké nové album?


Zrovna mám nějaké nové spolupráce a remixy. Také remix klasiky od Marcel Woodse "Cherry Blossom. ;)


Toto léto jsi měl tu čest a zahrál jsi na holandském festivalu Electronic Family po boku jmen jako jsou například: Armin van Buuren, Gabriel & Dresden, Ferry Corsten, Gareth Emery, Jochen Miller a mnoho dalších. Jak to na tebe působilo? Slyšel jsem od českých fans, že tvůj výkon byl excelentní…

Hrál jsem zahajovací set na Electronic Family. Samozřejmě bych raději hrál jako poslední, ale vzhledem k line-up bylo jasné, že budu hrát jako první. K mému překvapení byl prostor zaplněný od začátku. Hrál jsem hodně svých bootlegů i nové věci a viděl jsem, že si to fanoušci hodně užívají.


Kolik času věnuješ hraní a kolik produkci? Zbývá ti nějaký volný čas? Jak s ním nakládáš?

Zhruba 10-20 hodin týdně věnuju produkci. Pak studuji ekonomii, taky 10-20 hodin týdně. Ve svém volném čase piju a flámuju v Utrechtu, jelikož bydlím ve velkém domě s dalšími 16 studenty, kteří mají rádi stejné nápoje jako já, ale bohužel už ne stejnou hudbu...


Pracuješ pro nějaké rádio? Máš svou rádiovou show?

Do minulého měsíce jsem prezentoval středeční noci na DeepFM. V září jsem měl 100. rádiovou show a rozhodl jsem se přestat s tím, neboť to zabíralo hodně času a nestálo to za to. Právě teď plánuji novou rádio show, ale chci mít vše tak perfektní, jak jen to půjde. Existuje mnoho důležitých faktorů v rozhlasové show a své prezentaci. Osobně si myslím, že spousta mých velkých kolegů to zdánlivě poztrácí. To je důvod, proč se chci ujistit, že je všechno dokonalé, než se upíšu jiné rozhlasové stanici.


Jak se ti hrálo na Sensation?


V květnu 2010 jsem hrál na Sensation v Srbsku. Byl to skvělý víkend s mým manažerem Erikem de Zwart. Také setkání s legendárním ID & T týmem bylo ohromně zábavné.


Jak hodnotíš hraní v klubech nebo mimo ně, dáváš přednost větším akcím?


Obě možnosti mají své velké výhody. V menších klubech mám více kontaktu s publikem. U některých velkých událostí nemůžete ani vidět tváře lidí. Nicméně zvuk a pocit na velkých festivalech je nepopsatelný.


Které místo v tobě zanechalo vzpomínku, protože se ti tam opravdu dobře hrálo?


Elabuga v Rusku. Uprostřed ničeho, pod sněhem, byl velký klub, kam se věšlo 2000 lidí. Hrál jsem skvělý set a všichni tam výborně pařili.


Chtěl bys něco vzkázat lidem, kteří se na Tebe těší a kteří se přijdou podívat?

Rozhodně se den předem dobře vyspěte, než si přijdete se mnou zapařit v Čechách!

Díky za rozhovor a budeme se těšit na setkání s Tebou v říjnu v Praze!


 

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO