CHAPEAU ROUGE

MENU

Dance Klub 26.8.2011

CLASH!

Datum akce:
26.8.2011

Patro:
Dance Klub

DJs & Bands:
The Fakes (progressive)
 
Tenten (deep house/funky)
 
DJ Trusty (uk/cz) (hip hop, soul, funky)

Žánrová exploze na srpnovém CLASH!i:
od A BANQUET k TRUSTYMU. V Chapeau Rouge.

Srpnový CLASH! se odehraje v domácí režii a zase jednou vás čeká výjimečná směs žánrů. Naživo přijede zahrát nadaná indie trojka A BANQUET, djskou část večera odpálí duo TENTEN, přivítáme dubstepového producenta TRUSTYHO a pojistky vyhodí rezidentní THE FAKES. Srpnový CLASH! se odehraje v pátek 26. srpna, startujeme po setmění!

A BANQUET, to je nekompromisní pražská trojice, která se za rok dokázala propracovat na špičku české indie scény, byla vyhlášena jako Objev roku 2010 na serveru IndieMusic.cz a mluví se o ní jako o jedné
z nejnadanějších a nejpracovitějších mladých kapel u nás, která má potenciál uspět i za hranicemi. A BANQUET, to je mix rocku 60., 70. let a alternativních směrů 80. a 90. let se současnými indie žánry
jako electro, nu-rave, shoegaze a dalšími, to vše pod hlavičkou jejich vlastního stylu - FUTU-ROLLu. Energickou show v podání téhle party, která přináší neotřelý sound do zatuchajících vod české klubové scény, si rozhodně nenechte ujít!
www.a-banquet.com

TENTEN, energická dvojice DJs z Prahy, hrající elektronickou hudbu.
Na scéně působí od loňského roku a od té doby stihli vydat mnoho mixtapů, které si rychle našly svoje publikum. Hráli na akci Muffin, Muffin! po boku Tvykse, Dj Tuca a Bad Moja a také na VIBRATOR presents Jack Beats. V létě roku 2011 plánují vydat své debutové EP.
http://tentendjs.tumblr.com/
http://soundcloud.com/tenten1010

TRUSTY, jeden z těch, díky nimž mladá Praha taky dýchá dubstepem. Strhující producent a DJ, zakladatel pražského labelu Ty Vole?! a jeden z bloggerů Dubsteblog.com
http://soundcloud.com/trusty

THE FAKES
, rezidentní THE FAKES tentokrát dají dvouhodinový set, takže mejdan naplno. Jejich mixtape s názvem Nikki Louda And The Ghost Of Hoky Koky si můžete poslechnout a stáhnout zde:
http://soundcloud.com/kokes69/the-fakes-nikki-louda-and-the


CLASH! v Chapeau Rouge v pátek 26. srpna začíná ve 21 hodin.
Vstup: 100,- Kč.

Facebook:
http://www.facebook.com/event.php?eid=194088950654901

To je CLASH! Pojistky budou lítat!

A jaký bude CLASH! na podzim?
23. září přivítáme v české premiéře eklektickou italskou electro-trash dvojku PELUSSJE a belgického dubstepového producenta WONKAPa.
17. prosince potom ve spolupráci s BOUNCE!BOUNCE! v Praze uvedeme fenomenální italské duo BELZEBASS.

INTERPRETI

The Fakes

Styly: progressive, elektro, electronica, glam, Ghettotech, electro clash

Neklidné srdce pražského DJského seskupení THE FAKES začalo tlouct na podzim 2005 a od té doby jsou parties pod jeho taktovkou neodmyslitelnou součástí pražské klubové scény. Tvoří jej spisovatel a filmař Šimon Šafránek (DJ Sin) a hudební žurnalista a moderátor klubového magazínu Knokaut TV Óčko Pavel Kučera (DJ P*L*N*M*N). Zakládající členkou byla i Veronika Štefanová (DJ Veronique Anghell), která se od bývalých spoluhráčů oddělila na konci roku 2007.

Specialitou THE FAKES jsou třaskavé, energické sety, ve kterých nic není nemožné. Electro se utkává s punkem, 80s disco si podává ruce s odpadlíky z nu rave generace a když je nejhůř, možná přijde i Hanka Zagorová. „Máme pocit, že v Česku je příliš mnoho dýdžejů, kteří sice báječně smíchají dvě desky, ale jinak hrají naprosté nesmysly,“ říká Pavel. „Dýdžejů co v klubu hrajou jinou muziku, než by si pustili doma a onanují nad tím, že se jim podařil tříminutový přechod mezi dvěma tracky, které nezajímají nikoho kromě jich samotných. Je to stejný přežitek jako dlouhé kytarové sólo. My ctíme punkovou přímočarost a neučesanost, žádné zbytečné cavyky. Není čas. Prostě mejdan,“ dodává Šimon.

THE FAKES si své renomé vydobyli zejména jako afterparty DJs po vystoupeních nejvýznamnějších českých klubových kapel, mimo jiné Sunshine, The Ecstasy Of Saint Theresa, The Prostitutes, Moimir Papalescu & The Nihilists, Bruno Ferrari nebo Khoiba a hostovali i několika zahraničním interpretům formátu Ladytron, The Whip, Digitalism, Robots In Disguise, I AM X nebo Warren Suicide. Za dýdžejský pult se společně s nimi coby hosté postavili například Mardoša z Tata Bojs, Kay ze Sunshine nebo Martin Destroyer z The Prostitutes.

První rezidentní klubovou nocí THE FAKES byl T.R.A.S.H., který od listopadu 2007 nepravidelně hostí pražský klub Roxy. Startovní díl této klubové série roztančil více než 900 návštěvníků. Od ledna 2009 THE FAKES pořádají rezidentní noc CLASH! taky v pražském klubu Chapeau Rouge. Indie electro tu pod jejich patronátem zní hned ve dvou patrech a to každý čtvrtý pátek v měsíci. Kromě DJs (např. portugalská electro hvězda R!$KØDi$KØ, berlínští Yeah Fool!, Gregory Finn ze Southpaw nebo brněnští Greatest Hits Collective) na CLASH! pravidelně vystupují i skupiny jako The Uniques, Sporto, Cartonnage nebo Anyway. Hostem nultého vydání na konci října 2008 (Halloween CLASH!) byl i berlínský DJ a promotér Steve Morell.

Za svoji existenci THE FAKES odehráli přes dvě stovky parties a jejich jméno se objevilo i v line-upech festivalů jako Electronic Beats (Praha), Creamfields (Břeclav), Planet Festival (Tábor), nebo Fuck Off Berlin Insane (Berlín). Atmosféru jejich rozjetých mejdanů do časných ranních hodin okusil snad každý pražský klub mj. Roxy, Palác Akropolis, Radost FX, Meet Factory, Zero Music Bar či Lucerna Music Bar. V Brně měly tu čest kluby Fléda (která si v prosinci 2008 dvojici pozvala i na své sedmé narozeniny), Perpetuum nebo Mersey. V Bratislavě Subclub, v Budapěšti Atakatakomba a v Berlíně Villa.

Diskografie THE FAKES v tuto chvíli čítá čtyři oficiální mixtapy
: Cartoon Clash (2007), Trash The Trash (2008), The Wake Of The Fake (2008) a Ready To Fog (2009), které jsou volně ke stažení z jejich Myspace profilu. Třetí v pořadí z nich byl kompletně odvysílán i v rámci klubového pořadu P.P.P. pražského Expresradia 90.3 FM a všechny slaví úspěchy na hudebních blozích, zabývajících se současnou klubovou hudbou. Dvojice namíchala taky tematický mixtape soundtrack pro Šimonův román Fleischerei 36 (Labyrint, 2008) nazvaný FREI 36: Golden Years 2004 – 2006, jehož součástí je i remix skladby Sunshine, který THE FAKES vytvořili pro spřízněné The Prostitutes. Začátkem roku 2009 dvojice vytvořila další remix skladby této pražské indie party a sice singlu Leave Like It Is z jejich druhého alba Hometown Zombies. I ten sklidil pochvalu na řadě světových hudebních blogů včetně velmi uznávaného OHH!CRAPP (nyní Nightmagnets). Začátkem léta pak THE FAKES dokončili svůj třetí oficiální remix, tentokrát na skladbu Two Sides od pražských electro popových Toxique. V současné době Šimon a Pavel plánují více se zaměřit na producentskou a remixérskou činnost a opět se svými sety zavítat na klubová pódia v Česku i v zahraničí.

SUPPORT: Ladytron (UK), Digitalism (D), The Whip (UK), Robots In Disguise (UK), IAMX (UK), Warren Suicide (D), Mignon (D), Ecstasy Of St. Theresa, Sunshine, The Prostitutes aj.

KLUBY: Villa / Berlín, Roxy / Praha, Radost FX / Praha, Palác Akropolis / Praha, Meet Factory / Praha, Chapeau Rouge / Praha, Lucerna Music Bar / Praha, Zero Music Bar / Praha, Atakatakomba / Budapest, Subclub / Bratislava, Fléda / Brno, Mersey / Brno, Perpetuum / Brno, aj.

FESTIVALY:
Fuck Off Berlin Insane / Berlín (2008), Electronic Beats / Praha (2008), Planet Festival / Tábor (2008), Creamfields Central Europe / Břeclav (2008), Fresh Film Fest / Karlovy Vary (2007 & 2008), MFF Karlovy Vary (2008)

MIXTAPY:
Nejnovější:
http://soundcloud.com/kokes69/the-fakes-nikki-louda-and-the
Cartoon Clash (2007)
Trash The Trash (2008)
Wake Of The Fake (2008)
FREI 36: Golden Years 2004 – 2006 (2008)
Ready To Fog (2008)

REMIXY:
The Prostitutes: Sunshine (The Fakes Moonlight Remix) (2008)
The Prostitutes: Leave Like It Is (The Fakes Remix) (2009)
Toxique: Two Sides (The Fakes Other Side Remix) (2009)

zdroj: www.facebook.com/#!/thefakes
www.myspace.com/fakesclash

Tenten

Styly: deep house/funky

►▲ Tenten

Dvojice mladých pražských producentů/djs. Na scéně se pohybují rok a půl a za tu dobu již hráli v nejznámějších českých klubech jako např. v Roxy (na akci VIBRATOR), Meetfactory (na Muffin, Muffin), Chapeau Rouge (na Clash!, Bashy) a také v Mersey v Brně (na Origin) a to po boku djs jako jsou Jack Beats z Anglie, Don Rimini z Francie, Say Dubai z Itálie, Bad Mojo ze Slovenska, Tvyks nebo Tuco. V současnosti pořádají s dvojicí ABAB v Chapeau Rouge svojí residentskou noc DADA, kam se snaží zvát zajímavé dje jak z čech tak ze zahraničí.

Více na http://soundcloud.com/tenten1010/ nebo http://www.facebook.com/TENTENDJS

DJ Trusty (uk/cz)

Styly: hip hop, soul, funky

DJ s britskými kořeny, který se už nějaký ten rok pohybuje na české Djské scéně. Je oporou kapely Inside crew a sám má rovněž široký záběr, kdy mu nečiní problém přeskakovat od hip hopu k rychĺejším beatům a v poslední době se nemálo orientuje i na dubstep. Jeho poslední mixtapem byl:The Wichtape-kde netradičně zremixoval tracky od Dje Wiche:tento mixtape si můžete zdarma stáhnout zde:http://www.mediafire.com/?zfncnxb5t26pgh5

www.myspace.com/djtrusty

www.trusty.cz

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO