CHAPEAU ROUGE

MENU

Live Underground 26.10.2017

98. NAROZENINY CHAPEAU ROUGE

Datum akce:
26.10.2017

Patro:
Live Underground

DJs & Bands:
Kapitán Demo (alternative)
 
Vložte Kočku (triphoptechrap)
 
Ghost Of You (psychedelic pop)
 
DJ DEAD SAILOR (Mandrage) (electrobreaks riot music)
 
ABAB (techno/house)
 
Bass Drop DJs
 
& Trash Gang & The Thrillest

Kapitán Demo na 98. narozeninách Chapeau Rouge, vstup zdarma!

Náš třípatrový klub se 26. října promění doslova v peklo. Opět se tak vrátí do jedné ze svých historických etap, kdy na místě dnešního Chapeau Rouge stála Čertova krčma. Pražané se jí obloukem vyhýbali, protože věřili, že v ní straší.

A letos se přesvědčíme, že se vlastně nic nezměnilo. Headlinerem kapelní stage je napůl Čech, napůl Ital, trendsetter a ikona milánské XXXL módy v jedné osobě. Rapovat začal z nudy a okamžitě se stal legendou, pro rohlíky si jezdí limuzínou a do Chapeau přiletí svým soukromým tryskáčem rovnou z kongresu oligarchů. Není to nikdo jiný než osobitý rapper Kapitán Demo se svými dvěma “brášky” Givi Krossem a ProGramem a početnou crew tanečníků. Dalšími kapelami svátečního večera budou české formace Vložte kočku a Ghost of You.

Také djská stage přivítá hvězdu světového formátu. Do Chapeau Rouge přijede legenda house music Terry Francis, který je na scéně přes třicet let a kromě samotného pojmu house pomáhal formovat i djskou scénu londýnského klubu Fabric. Dále zahrají ABABAkromBASS DROPDead Sailor z Mandrage se svým dj setem, Lucas HulanPavel BidloThomas TeslaThe ThrillestTrash Gang a Tommy Weed Mydy Rabycad a Android Asteroid se svým dj setem.

Hudební program je jako každý rok zcela zdarma a to ve všech patrech. Na narozeninovou oslavu si klub připravil celkem čtyři pódia plná kapel i djs. Chybět nebudou ani narozeninové dekorace, drinky a speciální performance včetně oblíbeného pekelného průvodu na Staroměstské náměstí.
Nejlepší party letošního podzimu se koná ve čtvrtek 26. října v srdci Prahy. Bude se tančit, pít a oslavovat až do rána!

 

Datum: 26. října 2017;
Klub: Chapeau Rouge, Jakubská 2, Praha 1;
Vstupné: ZDARMA;
Start: 19:30.

Událost na FB: https://www.facebook.com/events/116265442388164

INTERPRETI

Kapitán Demo

Styly: alternative

www.myspace.com/kapitand

Další z projektů nezstavitelného Jiřího Buriana aka Gregoryho Finna

Vložte Kočku

Styly: triphoptechrap

Pro řadu lidí jedna z nejzajímavějších kapel pražské klubové avantgardy. Skupina se schrödingerovským názvem díky deklamovanému zpěvu se zvláštní zlomenou poetikou může na jedné straně připomínat kvazihiphopové WWW. Bubeník Cyril Kaplan s elektro-houslistou Jiřím Konvalinkou to ale navíc táhnou brutálním groovem a riffy, takže si vzpomenete třeba i na vzpouru proti strojům či let vzducholodí... Kapela, která často vystupuje doplněná klavíristou post-rockových Ufajr a její silnou stránkou je živé hraní.

Profil kapely:

facebook.com/vloztekocku

 Ghost Of You

Styly: psychedelic pop

bandzone.cz/ghostofyou

ABAB

Styly: techno/house

Duo pod názvem ABAB se již pět let objevuje na pražské elektronické scéně. Začali soundem, který jim byl v počátku nejbližší a posloužil jako inspirace, kterou přetvořili ve vlastní nenahraditelný a rozpoznatelný zvuk. Jako rezidenti pražského klubu Chapeau Rouge zprodukovali pravidelnou party “Revolution 909”, která se nikdy nesnažila o to, aby byla pouze “další techno akcí”. Co jí odlišuje od ostatních, je primárně snaha, aby se návštěvníci dostavili za hudbou a nikoliv se pouze ukázat. To potvrzují například pouštěním 11ti minutového tracku v jeho celé délce a i kvůli jednomu člověku, jenž ho poznal; výměnou CD půl minuty před koncem předchozího tracku kvůli předpokládané reakci lidí na danceflooru; opožděným začátkem noci kvůli jednomu tracku, který se nebojí zahrát víckrát za večer a nebo naopak nezahrát to, co každý moc dobře zná. Stručně a jasně – odmítají pouštět pouze to, co lidé chtějí slyšet. Prostě si hraním stojí za svým a taktéž vlastním vztahem k hudbě. 

Jejich debutové album Sleepeless Nights je výsledkem výše zmíněného činění. Přinášením aktuálních hudebních počinů a nepřetržitou selekcí dospěli k vytvoření vlastních tracků, které se snaží vyplnit mezery v hudebním spektru. Inspiraci čerpali z reakcí na jejich hudební činnost, ať už přímo z energie danceflooru v ranních hodinách či z nočních hudebně-produkčních chvil, během kterých album vznikalo. 74 minut hudby jsou produktem snahy přispět hudební scéně, které jsou součástí, a to se stejným přístupem jako s hraním.Více na http://www.facebook.com/weareABAB nebo http://www.soundcloud.com/weareabab.

Další info:

www.weareabab.bandcamp.com/releases

www.youtube.com/user/weareABAB

www.twitter.com/weareABAB

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO