CHAPEAU ROUGE

MENU

Ma-Ska-Rade: Skafander (sk) + Chaotic + Groteska Periferi Sound Syndicate


Ma-Ska-Rade v Chapeau  /Skafander + Chaotic + Groteska Periferi Sound Syndicate/

13.3.2009 Černobílý svět v Chapeau Rouge
Dovalí se z Bartislavy do Skafander (SK) dále Pražští Chaotic a z Hradce Králové Groteska, po kapelách zahrají Djs Periferi Sound Syndicate & BHD (Mc Dawe, Tomaš Křemenák, Flautistar & other live musicians) BIOs Skafander (SK) Kapela SkaFander je hudobní skupina z Bratislavy (Slovakia), jemž učarovalo Ska. Vznikla v roku 2006 a od té doby plně koncertuje. Dynamická ska ze Slovenska. Tvorba skupiny skafander je ovlivněna všemi odnožemi stylu ska. Začínajíc reggae ,přes rocksteady, skajazz, 2tone ska až po street-ska. Pro kapelu je důležité si ve své tvorbě zachovávat různorodost. Inspiraci hledá v různých kapelách a interpretech od Altona Ellisa, přes Madness až po Tokyo ska paradise orchestra. Díky saxofonistovi Peťovi se do jejich hudby dostáva hodně jazzových prvků, které jsou jedinečným a hudebně zajímavým obohacením jejich tvorby. Kapela SkaFander chce dále tvořit pestrou a zajímavou hudbu, která si najde fanoušky mezi všemi Rudeboys&Rudegirls.

Chaotic bííío Chaotic je skupina osmi lidí, kteří tvoří hudbu v rytmech ska, rocksteady, reggae, dubu a jazzu a rádi se o ní podělí s každým, komu se zalíbí - pomocí trombonu, trubky, saxofonu, kláves, kytar, basy a bicích . Jádro současné kapely se dalo dohromady v roce 2005 - kytary, basa a bicí. Po roce zkoušení a skládání přišlo v létě 2006 nahrávání dema Polka pro Shreka, a to již se saxofonem a klávesami.V polovině roku 2007 se počet členů ustálil na osmi, když byla posílena dechová sekce o trubku a trombon. S rozširováním kapely souvisí i vývoj co se týče zařazení do hudebních stylů, tedy od počátečnho punkrocku až k dnešní směsi uvedených stylů, nazvané "alternative-ska". Účast v soutěži Inkubátor na jaře 2008 znamenala vítězství v kategorii reggae&ska, což bylo pro kapelu velkým povzbuzením. Na podzim téhož roku vydali Chaotic singl Journey Round the World, který obsahuje dva z nejnovějších hitů. Těsně po jeho nahrání došlo v kapele k výměně baskytarystů z důvodu zahraničních studií. Leden 2009 přinesl velké vítězství v RockCafé Contestu a díky jedné z hlavních výher - volným nahrávacím hodinám ve studiu - také konečně příslib natočení desky. Ta je plánována na léto tohoto roku. Kapela má za sebou přes šedesát koncertů v Praze i na různých místech Republiky (Brno, Jihlava, Havířov, Prachatice, Mariánské Lázně, ... ) a také vystupování na několika větších či menších letních festivalech (DrumSka 2008, RockaCafest 2007, festival Inkubátor 2008, Povaleč 2007 a 8, Habrovka 2008)

Groteska vlastnímy slovy: Byly děti, které tahaly na provázku kačera, ale Mak s Lukášem byli asi vyjímeční!! Tahali sebou kytary a všechno co dělá „rámus“, protože věděli, že punk a léta dřiny přinesou nějaké to ovoce, a tak trénovali a trénovali….. A měli pravdu!!! Postupně se v kapele vystřídalo několik členů, a nakonec z punku vznikl SKA-punk, díky příchodu Hanese s „nablýskaným“ ALT saxofonem!!! Dnes je v kapele 6 muzikantů, a troufám si říct umělců, kteří si pro trochu srandy a dobrou muziku nechají vrtat koleno…..:) A tak zatím, co ostatní chodili na pivko a za holkama, my jsme na sobě dřeli, pili pivka a holky chodily za námi….:-P Nadšení nás nepřešlo a dodnes zkoušíme po večerech muziku, ze které máme radost, a kterou Vám velice rádi představujeme na našich koncertech. Těšíme se na Vaši návštěvu a věříme, že Vám naše hudba udělá radost!! Periferi Sound Syndicate: Selecta Boldrik & others

BHDlive band Banda Hudebních Dobrodruhů - jak jinak nazvat toto hudební seskupení, skladající se z profesionálních hudebníků jež mají neukojitelnou chuť improvizovat do Djských setů těch nejrozličnějších stylů a že jim to jde pěkně od ruky o tom není žádná........ Takže, kdo máte rádi ska, rocksteady, 2tone, skajazz, street-ska, reggae a jeho nejrůznější odnože .......... už ať jste tady!!!

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO