CHAPEAU ROUGE

MENU

8.4. Flies Are Spies From Hell (uk)
][ a Chapeau rouge uvádí

Flies Are Spies From Hell (uk) & Olaf Olafsonn and The Big Bad TripVe středu 8. dubna
proběhne v Chapeau rouge očistný psychedelický rituál s Olafem Olafsonnem a jeho Big Bad Tripem, následovaný čirou extází, kterou vám přesně nadávkují v Praze již dobře známí Flies Are Spies From Hell.

Flies Are Spies From Hell
rozhodně patří mezi to dlouhodobě nejzajímavější z britského post-rocku. Průlom přišel už s EP Mountain Language – unikátní melodické postupy, naléhavost a dynamika jejich skladeb nás uhranuly natolik, že jsme se rozhodli začít s pořádáním koncertů a v roce 2011 jsme Flies poprvé pozvali do Prahy.  Letos přijedou již potřetí, již jako zkušení harcovníci, a i tentokrát přivezou nové album, které se jmenuje Underdog Underfoot. Styl Flies se v jádru příliš nezměnil – stále mu dominují výrazné kytarové vyhrávky podpořené klávesami a energický výkon celé kapely, který je samozřejmě nejvíce působivý naživo - takže byste si je rozhodně neměli nechat ujít.

http://fliesarespiesfromhell.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/FliesAreSpiesPřed Flies zahraje kapela, která představuje v určitém ohledu jejich protipól. Ani ne tak žánrově, jako spíše přístupem a náladou – oproti sice melancholickým, ale celkově pozitivně laděným Flies se s psychedelickou sebrankou Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip ponoříme do temnějších studen limbického systému. Hutný, syrový řev kytary, jejíž zvuk pálí jako uhlíky v podsvětní říši, doplňují psychotické vzlyky její kvílející sestry z předpeklí; tvrdá, stoická basa je jako železobetonový val, na němž se odehrává rej duchů, a občas se zatřpytí hypnotická flétna jakožto záblesk hudby sfér, přičemž dusání dýmem zastřených bicích se pohybuje nepředvídatelným směrem...

http://bigbadtrip.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/olafolafsonnandthebigbadtrip


Fb událost: www.facebook.com/events/691447914299312/


Text by: ][

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO