CHAPEAU ROUGE

MENU

30.1. Bounce!Bounce!

KAY & A.M.180 PRESENT:


30.1. BOUNCE! BOUNCE! SPECIALživě UNDERGROUND:

LO/VE (KŘEST!!!)
At Bona Fide
Pretty Old Sound
Happy Hippo
Senators DJ set
(ex Like She)
+

Kay $ Tvzex
(2.FLOOR)
Them Darned Teenagers
(2.FLOOR)
Ed Bass
(BAR)


Art-punková dvojice LO/VE vydává debutovou kazetu!

V pátek 30. ledna ve sklepení staroměstského klubu Chapeau Rouge pokřtí svojí debutovou nahrávku pražská holka-kluk dvojice LO/VE. Osmipísňovou kazetu zašťituje label Creepy Teepee Audio, spojený se stejnojmenným festivalem resp. s kolektivem A.M.180 a label Volelove.

LO/VE tvoří herečka Markéta Dvořáková (bicí) a výtvarník a hudebník Pavel Ptáčník (ex Like She, v LO/VE hraje na kytaru, zpívá a operuje s efekty). Fungují od „roku konce světa“ 2012, první koncert si střihli na jaře 2013. Hráli na řadě prestižních akcí v tuzemsku (přehlídka Menu, festival Creepy Teepee), vyjeli na pár týdnů na zkušenou do New Yorku. Doma se cítí na pódiích klubů, kde předskakovali mj. The Garden nebo Makthaverskan, během všech těch aktivit stihli na svém bandcampu vydat i digitální demo-EP “RAW/CUT“.

Materiál na právě vydávanou kazetu se nahrával během jara 2014 ve studiu Dana Šatry. „Celý to šéfnul Amák včetně mixu a masteru. Pro LO/VE to byla první zkušenost s pořádným nahraváním. V tom panoptiku mikrofonů byli nervozní jak na prvním rande,“ popisují. Proč si z nosičů vybrali právě kazetu vysvětluje Markéta otevřeně: „Jde samozřejmě o finance, ale i o pocit, že na desku ještě nepřišel čas. Kazeta má v sobě silnýho ducha, hodně mě baví její vyhraněnost a lidi co s kazetama dělaj.“ Pavel doplňuje: „Mě osobně kazeta imponuje kvůli coveru a faktu, že může být v almaře mezi Prodigy a Karlem Gottem.“ Kazeta vychází v limitovaném počtu 70 kusů, přičemž LO/VE slibují, že obal každé bude (trochu) odlišný.

Křest nahrávky proběhne v pátek 30.ledna v rámci Bounce Bounce večírku ve sklepení klubu Chapeau Rouge, které pořádá Kay (Bounce! Bounce! / Cathedral of Noize). K dramatugii scény s živými kapelami dostali volnou ruku právě LO/VE. „Snažili jsme se jednoduše oslovit lidi, které známe a kapely, které se nám líbí. Hudebně jsme šli jsme po energii, síle zvuku a osobitosti.“ Volba tak padla na slezské shoegazery At Bona Fide, lo-fi projekt Happy Hippo, garážové Pretty Old Sound a s LO/VE spřízněné Senators (taky ex Like She). „Cítíme se teď jako dramaturg – pokročilý amatér,“ uzavírají LO/VE.

Dvě ukázky z kazety LO/VE najdete na bandcampu kapely:
http://lovethecrew.bandcamp.com/album/cut-raw

Fb událost: www.facebook.com/events/340483159489136/

vstup: 100 czk

CHAPEAU ROUGE
JAKUBSKÁ 2
PRAHA

www.facebook.com/kaytuzex

www.protisedi.cz

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO