CHAPEAU ROUGE

MENU

Rozhovor s DJem Hlavou
DJ Hlava: K DJingu jsem se dostal díky A.L.I.mu a Babylon Rockerovi
DJe Hlavu znají z mejdanů především ti, kteří žijí v stověžaté matičce měst, ale poslední roky jste tohoto sympatickýho týpka mohli zaregistrovat na Hip Hop Kempu a u nás v Chapeau Rouge rozjel úspěšné dubstep mejdany Dubstep Wednesdays a Bass Drop. Ve svých dvaceti letech má na kontě hraní před La Coca Nostra či I Am Legion.
Teď máte šanci poznat ho trochu blíže...Pamatuji si, když mi DJ A.L.I. vyprávěl, že narazil na mladého DJe, kterého tahá po mejdanech a jak ho hrozně baví, jak je tenhle klučina zapálenej. Bohužel Ali zanedlouho zemřel a my jsme se seznámili až poté. Jak je to vlastně dlouho, kdy si začal s DJingem a co pro tebe ten čas s Alim znamenal a co ti všechno dal?


Ali mi dal hodně, díky němu a Babylon Rockerovi jsem se vůbec začal s DJingem
V té době mi bylo tak 13/14 let, xkrát jsem byl u něj doma, dostal jsem od něj nějaké desky,
tatík mi domluvil u svého kamaráda v hospodě možnost trénovat, tak jsem chodil každej čtvrtek na 3 hodinky si šmrdlat a asi 1x nebo 2x se stavil i Ali a něco mi ukázal.
Pak zhruba po půl roce jsem poprvý hrál před lidma, Aliho to celkem bavilo a dohodli jsme se, že budem hrát spolu a tak jsme spolu hráli třeba 2x – 3x do měsíce. Byl pro mě vlastně starším bratrem, každej den jsem ho navštěvoval ať už doma nebo v práci, pak mě hrozně vzalo, když zemřel.. Ze začátku jsem tomu nemohl uvěřit a dostával jsem se z toho docela dlouho a pořád na něj vzpomínám. Každej den, když si stoupnu za gramce, když vidím ty desky, co mi dal a nebo, které jsem dostal po něm, když slyšim ty songy, který hrál..


Jsi klasickej novodobej DJ, kterej umí hrát ze Serata a jinejch pomocnejch mašinek nebo sis díky Turkemu prošel klasickou školou a umíš míchat i bez nich? Jakou techniku v současnosti používáš?


Jak už jsem řekl, začal jsem na gramcích a zůstal jsem dodnes u nich. Jedna z pochopitelných věcí současnosti je, že jsem si to trochu ulehčil Seratem, jelikož teď nemusim tahat obří kufr se sto deskama, ale jen jeden baťoh, Dále mi to dává možnost hrát věci, které jsem na deskách nebyl za boha schopen najít, nebo se vůbec nevydávali a taky se nemusim prohrabávat deskama a doufat, že mi ten song nedohraje dřív, než najdu to co chci pustit.. (smích)


Začínal jsi jako hip hopovej DJ a postupem času ses zaměřil i dubstep nebo dancehall, kterej z těhle hudebních žánrů je ti nejblíž? Máš vůbec nějakej domácí nebo zahraniční DJskej vzor?Já v podstatě žádnej vyhraněnej styl nemám. Sám doma si poslechnu skoro cokoliv kromě dechovky a techna samozřejmě... To jde mimo mě, ale kdybys chtěla vědět, co mám třeba na telefonu a nebo v autě, tak je to převážně hip hop, následně nějaký dubstep a trap.

Djskej vzor? To je složitý, já bych byl velice rád osobitej a originální, ale jako každej uctívám třeba Grandmaster Flashe, Q-Berta, nebo z těch víc elektronických žánrů A.M.C.ho a nebo Dirtyphonics.Před pár lety si začal pořádat i mejdany, prošel sis klasickou zkušeností prodělku a přesto ses na to nevykašlal jako ostatní. Momentálně děláš jeden z nejúspěšnějšnějších dubstep mejdanů v Praze Dubstep Wednesdays. Co všechno tě cestou k tomu potkalo a co si musel ustát? Co ti nejvíc pomohlo ? Někdo zkušenější ti poradil nebo to prostě spadlo shůry?


Tak samozřejmě se najdou lidi, kteří prostě nikomu nic nepřejou, snažej se házet klacky pod nohy, ale naštěstí časem většina pochopila a narážky na svojí osobu už neslyšim tak často a jsem rád. Je to rozhodně příjemnější, než když si někdo vymýšlí. S akcema mi ze začátku pomáhal Pret, ty a nebo opravdu hodně Matty (Urban Traffic), mrzí mě, že jsem mu za jeho support dostatečně nepoděkoval, držel mě a pomáhal mi s promem i s tím,  se na to nevysrat a pokračovat dál, dále mi rozhodně pomohl Suki, který mi dával práci na festivalech, které pořádal, občas mi poradil a nebo pomohl s akcíZmínili jsme Dubstep Wednesdays - řekni nám něco k historii akce a co mohou návštěvníci očekávat, když se za tebou do Chapeau Rouge ve středu vydají?Akce vlastně začala v prosinci roku 2011, původně asi měsíc se zkušebně odehrávala v pondělky, po zhruba měsíci jsme se dohodli s produkčním, že dáme nějaký lepší den a aby to mohlo být opravdu každý tejden, jsme skončili na středě. Jinak akce je Dubstep Wednesdays, ale nehrajem samozřejmě jen dubstep, to by asi všichni nevydrželi, tak jsem do toho začal míchat trochu dnb, moombahtonu a nebo za poslední rok lidi neopovrhnou ani trapem a nebo grimem.Jinak, když se zastavíte, tak krom mě hrajou každou středu jiní hosté, většinou z Čech,
ale také jsem měl párkrát hosty z Francie, Anglie a nebo Slovenska. Nesmim zapomenout říct, že vstup na akci je zdarma.


ZBYTEK ROZHOVORU SI MŮŽETE PŘEČÍST ZDE

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO