CHAPEAU ROUGE

MENU

16.10. Lightning Dust (can)
Scrape Sound a Chapeau rouge uvádějíLIGHTNING DUST
(CAN/ Jagjaguwar)
/feat. Amber Webber (voc.) & Joshua Wells (keybs.) of BLACK MOUNTAIN/

Were Mute
(CZ)

středa 16. října 2013 ve 20:00
CHAPEAU ROUGE, Live Underground


Lightning Dust jsou hlavně zpěvačka Amber Webber a kytarista Joshua Wells, oba důvěrně známe coby členy hvězdných Black Mountain. Jako Lightning Dust vystupují již od roku 2007, původně vedlejší projekt se postupem času naprosto osamostatnil a dnes se spolu s Black Mountain pravidelně střídají ve vydávání alb. Letošní rok tedy patří hlavně Lightning Dust a jejich třetímu albu “Fantasy”, které přineslo výraznou změnu hudebního směřování. Lightning Dust vystoupí ve středu 16. října v Chapeau Rouge v pětičlenné sestavě. Spolu s Lightning Dust vystoupí na jednom ze svých vůbec prvních koncertů dvojice Were Mute, ve které se celkem nečekaně schází Vac da Hawk (Please The Trees, selFbrush) a Pronefoal (dříve například Squall nebo Atlantic Cable).

Vstupenky v hodnotě 300,- Kč jsou v prodeji v předprodejní síti Ticketstream (+ obvyklé poplatky) a obchodě Rekomando. Na místě v den koncertu pak budou k dispozici za 350,- Kč.

scrapesound.org


U zrodu Lightning Dust vlastně stojí právě intenzivní a divoký psychedelický rock Black Mountain. Zpěvačka Amber Webber a všeuměl Joshua Wells založili Lightning Dust původně totiž hlavně proto aby si odpočinuli od exponovaného rockového výrazu a ukojili svou touhu po mnohem prostší a snad pokornější hudbě. Hlavním pravidlem Lightning Dust je totiž tvořit hudbu z minimálními podpůrnými prostředky; čistou, prostou a přirozenou. Andělský hlas zpěvačky otevírá snad všechny zámky a decentní doprovod jeho kouzlo skvěle a vkusně doplňuje. Debutové album z roku 2007 bylo postaveno hlavně na folkových motivech, vynikající kolekce “Infinite Light” vyšla o dva roky později a pyšnila se až nečekaně popovými momenty. “Infinite Light” se dostalo skvělého přijetí a vynikajících recenzí, poměrně klasicky romantickému albu dodal známý satirik Matt Groening (autor The Simpsons) nečekanou poctu tím, že si skupinu vybral v roce 2010 na přehlídku All Tomorrow’s Parties, jejímž byl kurátorem. Amber Webber vždy tvrdila, že právě v Lightning Dust nechává promluvit svoje gotické já, nové album “Fantasy” to jenom potvrzuje. Lightning Dust nečekaně dramaticky změnili styl; kouzelné melodie zůstaly, ale najednou z nahrávek místo decentního folk rocku duní taneční rytmus, výrazné rejstříky kláves a chvílemi až post punkové riffy. Striktní a minimalistický přístup trvá, “Fantasy” chvílemi připomíná klasické Startrek snímky, které dnes mohou působit občas trochu úsměvně, ale pořád fascinují svojí hutnou atmosférou a kouzlem. Lightning Dust překvapili a to velmi příjemně, mohutný alt Amber zní najednou ještě mnohem naléhavěji než dříve. Chvílemi mazlí, jindy důsledně káže a občas razantně přikazuje. Ústřední dvojici Amber Webber a Joshua Wells doprovodí ještě další tři hudebníci.

lightningdust.com
jagjaguwar.comPartneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO