CHAPEAU ROUGE

MENU

15.7. Tiny Fingers (isr)Izraelští psychedeličtí post-rockeři Tiny Fingers zahrají v červenci v Praze poprvé. Naživo nás může čekat cokoli od svérázné variace na space rock z jejich první desky Massive Fingers Spacetrip až po precizně vycizelovanou a neuvěřitelně emotivní post-rockovou psychedelii z opusu Megafauna. Před nimi se nám s originálním, našláplým indie-popem představí pražští Nano.

Když uvažujeme o tom, koho pozvat koncert, vždy nás zajímá míra podivnosti a nevyzpytatelnosti – a potenciál hodně překvapit mají i Tiny Fingers z Izraele. Post-rockový základ je jasný: zakřivené kytary, hutný zvuk, změny tempa, atmosféra… Tyhle ingredience známe, víme, že fungují a máme je rádi. Kromě toho nedáme dopustit na kapely, které jsou cítit old-schoolovou psychedelií dle vzoru 70. let. A taky máme rádi elektroniku, zejména progresivnější větve. No a Tiny Fingers jsou fúzí toho všeho. Mají jazzový feeling, divokost a pocit, že muzika tryská přímo z lidí, a ne z repráků. Všechno leží na rockovém základě, protože kytary jsou srdcovka – samozřejmě notně pokřivené celou kolonií krabiček a hejblátek. Elektronika funguje jako východisko a start experimentu: hodně syntetizátorů, neobjevených zvuků a tlačítek. A jako třešnička na dortu v některých skladbách probleskne ženský vokál, naprosto uhrančivý, přesvědčivý a osobitý. To, že budou dobří, víme, ale nejsme si jistí, jestli ta energie náhodou nezboří Chapeau.

S Tiny Fingers zahrají indie-popoví Nano z Prahy, které máme rádi hlavně pro jejich živelnost a velmi inteligentní mix popovýho písničkářství s rock’n’rollovým drivem. Hudebníky netřeba na pražské scéně příliš představovat, dřívější působiště hráčů jsou stejně pestrá, jako jejich hudba (posuďte sami: Prague Ska Conspiracy, Basta Fidel, Panama, Pinking Shears). Svoje kvality ukazují již na debutu 2am Bedroom Songs vydaném loni na podzim, jehož singly se umisťovaly pravidelně velmi vysoko třeba na Radiu 1. Opět se tedy můžeme těšit na notnou dávku syntetizátorů ve spojení s kytarou, charismatickou zpěvačkou a pár lopatama poctivé punkové energie.

Večer věnovaný izraelské psychedelii a české hudební vynalézavosti se odehraje v Chapeau Rouge 15. července.

Tiny Fingers: http://tinyfingers.bandcamp.com/

Nano: http://bandzone.cz/nano

FB event: https://www.facebook.com/events/138106743055605/?fref=ts

Vstupné: 150 Kč

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO