CHAPEAU ROUGE

MENU

Rozhovor s Marcinem Czubalou (pl)
Čtěte rozhovor s hlavním hostem Radio 1 Embassy, která proběhne už 28.6. v Chapeau!

1) Ahoj Marcine, je to čest a radost s tebou mluvit. Na začátek se tě zeptám, jak se máš? Pověz nám, co právě děláš?


Díky. Jsem právě docela vytížený. Právě jsem si otevřel svojí vlastní restauraci tady v Poznani, takže krom hraní a skládání mám teď další docela vážnou a čas žeroucí práci.


2) Mohl by jsi se trošku více představit našemu publiku, říci něco o sobě?

Pro mě je docela těžké mluvit sám o sobě. Ve zkratce: začal jsem s hraním a skládáním v roce 1997. Vždy jsem byl součástí hudebního undegroundu. Vydávám na labelech jako Mobilee, Tsuba, 8bit a na mém vlastním vydavatelství Your Mama's Friend. Zbytek je jen hudba.

3) Pověz mi prosím, kdo nebo co tě přivedlo k hudbě a skládání a jaký je tvůj "příběh" při cestě nahoru?

Vždy je to o specifické inspiraci. Může to být jenom moment v životě nebo malá věc, která tě přesvědčí, posune a pak už to jde samo. Tohle je strašně těžké popsat slovy.
4) Vím, že pocházíš z Poznani. Žiješ tam i teď nebo ses, jako většina producentů, přesunul do nějakého evropského hudebního centra jako Berlín, Londýn atd.?

Nikdy jsem se do Berlína ani jiné metropole nepřestěhoval. Vždy jsem žil v Poznani, která je vlastně docela blízko od Berlína. Nikdy jsem neměl potřebu se přestěhovat. Samozřejmě miluju města, která jsi zmínil, ale nejsem si jistý jestli je nutné, abych se tam přestěhoval.


5) Z České republiky jezdí do Polska hrát docela dost českých dj's a vždy si velmi pochvalují místní mejdany. Jak ty se díváš na polskou klubovou scénu? Je nějakým způsobem více zaměřená na jeden hudební směr nebo mají lidé rádi všechny žánry taneční hudby?


Naše scéna je docela malá, v porovnání s Německem nebo Velkou Británií extra malá. Je tu několik málo míst s dobrými akcemi, ale zbytek je víceméně zaměřený na komerční hudbu. Hudebně se místní dj's inspirují aktuálními německými a britskými trendy, což je pro Evropu vlastně typické. Lidé jsou na některých místech skutečně otevření a ty si pak můžeš zahrát skutečně to co chceš, trošku si zaexperimentovat a lidé si to budou užívat. Některá místa jsou zase více zaměřená řekněme na více aktuální hudbu.


6) Co plánuješ v dohledné době? Mám na mysli něco na co se skutečně těšíš, kromě tvého vystoupení v Praze?

Právě jsem vydal singl "Immediately Above" na mém vydavatelství Your Mama's Friend, který vyšel společně se super remixem od Audiojack. Mimo to nám začíná festivalová sezona a já už se moc těším na nějaký ten open air. Bohužel začínám trochu omezovat svoje hraní, kvůli práci co tu teď mám.


7) Kromě vydávání tvé hudby na velkých vydavatelstvích jako Mobilee, 8Bit, Noir atp. jsi také majitelem vlastního labelu. Řekni nám prosím něco víc o Your Mama's Friend.

Your Mama's Friend vzniklo v roce 2010. Je to vydavatelství, které je zaměřené na "otevřenou" elektronickou hudbu. Bylo by odvážné říci, že vydáváme věci se specifickým zvukem, ačkoliv miluju "old school sound". Takže náš zvuk je takový kříženec mezi zvukem devadesátých let a zvukem současným. Vždy je zde místo pro více indie-dance releasů.

8) Je zde něco, kromě tvého vystoupení v Chapeau Rouge, na co se do Prahy opravdu těšíš? Máš rád pivo mimochodem?

No jasně, miluju pivo a hlavně to české. Praha je úžasné město a jsem moc šťastný, že si tu můžu zahrát!


9) Co můžeme očekávat od tvého vystoupení v Praze?


Očekávejte neočekávané.

10) Děkuji ti za tvůj čas a uvidíme se v Praze.

Měj se, čao.
Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO