CHAPEAU ROUGE

MENU

11.7.2008: Monarch! a Ježíš Táhne Na Berlín v Chateau

Francouzské městečko Bayonne nedalo světu jen bajonet, ale také jednu z nejxtrémnějších a nejpomalejších kapel vůbec. Muzika Monarch je ultrapomalé všepožírající bahno, kterému vévodí nelidský řev holčiny za mikrofonem Emilie. Odkaz toho nejlepšího z doom metalu a sludge dotažený ad absurdum a ještě s vlastním ksichtem. Vzpomeňte si na Corrupted, Noothgrush, Khanate a díky ženské „zpěvačce“ třeba taky na Thorr's Hammer. Prazáklady v Black Sabbath nebo Melvins je zbytečné zdůrazňovat. Oproti takovým Sunn O))) jsou Monarch mnohem víc spjatí s původním hardcorovým duchem, ačkoliv i v jejich dlouhometrážních tryznách najdete momenty plné hypnotického „bezčasí“ s vazbením a hlukovými plochami. Lidi z Monarch hráli jinak v různých punkem šmrncnutých fastcorových kafemlejncích (např. George Bitch Jr., Rainbow Of Death nebo Gasmask Terror). Jejich podladěnou apokalypsu ironicky dotváří infantilně rozjuchaný artwork (a la Hello Kitty) a svérázný image, který si dělá prdel ze všeho od black metalových póz po emo mánii. Muzika samotná ale vtipem není, pokud vám nepřijde sranda nechat se zatlouct do země s husí kůží. Snad až na cover „I Got Erection“ v podání Emilie od Turbonegro.
Původní deviantně-elektronický projekt Ondřeje Skaly Ježíš táhne na Berlín se v první polovině letošního roku rozrostl na trojčlenný band. Ježíšovo (a)rytmické elektronické běsnění doplnili hráči na baskytaru a bicí. S novou sestavou předchozí breakcorovou tvorbu zcela nezavrhnul, spíše jí posunul vně mantinelů žánrových klišé. Z minulosti si do nové tvorby přinesl inklinování k překotným změnám rytmu, zdánlivě chaotickou kompozici skladeb a noblesu delikátního extrému. Dva noví členové zase přispívají říznými kytarovými riffy a hardcorově odsýpajícím drajvem. Připočteme-li Ondřejovy texty plné zneklidňujících nonsensů, jimž na stísňujícím vyznění dodává časté využívání voice delay, je vystoupení Ježíš táhne na Berlín zážitkem, při kterém není těžké zůstat paralyzován se zamrzlým úsměvem na rtech – radost ze šílenství!
MONARCH! a J.T.N.B. vystoupí 11.7. v Chateau Rouge (Praha) od 21:30. Vstup: 140,- pro ty, co přijdou s růžovým warpaintem (pořádným – žádných pár čmáranců růžovou rtěnkou!) 160,- při rezervaci na mailu tickets[at]letmo[dot]net (popř. při zakoupení na baru v Chateau). 190,- na místě.

http://www.myspace.com/letmoproductions http://www.myspace.com/monarchuberalles http://www.myspace.com/jtnb http://pageperso.aol.fr/sanriosabbath/INDEX/slow.htm
Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO