CHAPEAU ROUGE

MENU

16.3. Enemies (ir), Planety, WorldhoodV sobotu 16. března se v pražském Chapeau Rouge chystá jedinečný večer. Vystoupí totiž slezský indie popový ansámbl Planety, který byl po vydání prvotiny Peklo, peklo, ráj oceněn titulem „objev roku“ ve druhém ročníku hudebních cen Vinyla. Mnozí samozřejmě vědí, že Planety se nevylouply jen tak odnikud, nýbrž vyrůstají z podhoubí slezského labelu a spolku svérázných muzikantů s podobně svérázným názvem Mámamrdámaso. S nimi vystoupí irská post-rocková kapela Enemies a čeští hardcore punkoví harcovníci Worldhood.

Ostrované Enemies jsou částečně inspirováni tklivými devadesátkovými kytarovkami, které zahřejí u srdce i jiné skupiny posluchačů, než příznivce převážně moderní či experimentální hudby. Nejde ale o žádnou kopii nebo snad retro. Devadesátkový bezstarostný feeling přirozeně promíchávají s moderním post-rockem a především mathrockovými strukturami, lehkými a vzdušnými, jak to umějí jen na ostrovech. Na rozdíl od typické devadesátkové kytarovky zde však chybí zpěv, díky čemuž si ovšem můžeme plně vychutnat delikátní práci s nástroji.

Worldhood jsou z trochu jiného soudku. Ve své určité popové melodičnosti v mnohém připomínají Planety i Enemies, ovšem základ je v dřevním hardcore punku (jehož modernější tvář představují třeba Astpai). Hrají dospělý styl, který si je naprosto vědom své muzikantské vyzrálosti a svých postojů, a už nemá ono mladistvé nutkání exhibovat a být přehnaně agresivní – Worldhood vědí, co chtějí sdělit, a vědí, jak to sdělit.

Úkaz jako Planety pravděpodobně ze Slezska nikdo nečekal, i když je pravda, že ve zmíněném spolku Mámamrdámaso se to neotřelými muzikantskými osobnostmi jen hemží. V Planetách se tak objevují například členové Le Christ Hypercubistic nebo Plešaté zpěvačky a servírují nenucený a drzý indie rock s nádechem melancholie a zároveň s notnou dávkou nepodbízivé popovosti. Planety u nás podle všeho nemají žádný hudební ekvivalent a disponují potenciálem oslovit jak milovníky dřevitějších a rázovitějších kapel ze Slezska (jako jsou zmínění Le Christ Hypercubistic, Unna nebo již zaniklé Tremolo či Vincent Vega), tak posluchače post-rocku či s popem spřízněných žánrů. Díky skvěle vybalancované přístupnosti Planet tak lze zábavu s klidným svědomím zaručit i těm, kteří jejich tvorbu neznají zrovna nazpaměť.


Planety

mamamrdamaso.org/newmmm/bkmm/

Worldhood

worldhood.bandcamp.com

Enemies
enemiesmusic.bandcamp.com


Fb event:www.facebook.com/events/488773847852722/
Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO