CHAPEAU ROUGE

MENU

15.10. Rome (l), Stranger's Diary a Marek Prchal


Sanctuary.cz proudly presents

ROME (lux)
The Stranger's Diary (sk) + Marek Prchal (cz)

15.10 2011, klub Chapeau Rouge, Praha
 

ROME (LUX)


Největší současná hvězda neofolkového nebe. Lucemburčan Jerome Reuter spojuje v hudbě Rome rockovou melodiku Nicka Cavea a Leonarda Cohena s estetikou kapel a projektů, které hluboce zajímá historie evropského kontinentu posledních dvou století. V příbězích s až filosofickým přesahem, najdeme bolavá období fašistického Španělska, Beneluxu nebo niterné pocity ze současné pozice Evropy, ověnčené názory Bertolta Brechta, Pabla Nerudy, HM Enzensbergera nebo Gustava Landauera. Silnou pozici si Rome vybudoval už prvními deskami na legendární labelu Cold Meat Industry, postupem času ale elektroniky v jeho skladbách ubývá a v současné době až na nezbytné neofolkové recitativy z historických análů, je hudba Rome čistě akustickou záležitostí. V letošním roce vydává ambiciózní trojalbum "Die Aesthetik Der Herrschaftsfreiheit" u současného renomovaného vydavatele Trisol a s ním přijíždí na exkluzivní koncert v plné, tedy pětičlenné sestavě na současném vrcholu popularity a tvůrčích sil.

THE STRANGER'S DIARY (SK)

Jako předkapela se představí v pražské premiéře slovenská skupina The Stranger's Diary, kteří se podobně jako Rome v poslední době pohybuje v mysteriózně akustických vodách. Alternativní hudební projekt kytaristy a skladatele „Strangera“ – Milana Petkaniče ze Slovenska (Nové Mesto nad Váhom) charakterizuje svůj styl jako černý romantismus (black romantic). Zpočátku hráli hudbu, která se nachází někde mezi Joy Division a Dead Can Dance, což je opravdu široká paleta temné hudby v elektrifikovaném podání, v současné době se pětice prezentuje převážně jako unplugged těleso. Kromě vlastní tvorby, což je jejich prvořadý cíl, rádi hrají na svých koncertech také coververze písní od interpretů, kteří jsou pro ně trvalou inspirací, jako například Joy Division, Bel Canto, Siouxsie & The Banshees, This Mortal Coil, Julee Cruise a dalších.

MAREK PRCHAL
A do třetice všeho dobrého, máme pro vás i třetí akustický špíček, kterým je akustický blok EBM hitů v nezaměnitelném podání Marka Prchala a doprovodu. Marek je kreativní persona. Výrazná osobnost domácí reklamní scény (idea maker řady významných kampaní, ale i vtipný glosátor na Mediář.cz), buddhista, ale hlavně dlouholetý fanoušek tvrdé elektroniky. Jeho blok tvrdě elektronických předělávek má vtip a nadhled. Ideální oddych mezi dvěma vážnými porcemi akustické muziky.

Vstupné
260 Kč v předprodeji na Ticketstream a CZ Sanctuary
360 Kč na místě
Více informací na www.sanctuary.cz/rome

Fb event: www.facebook.com/event.php

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO