CHAPEAU ROUGE

MENU

16.6. Stávka nestávka - Mutanti hledají východisko!Kultura nestávkuje! Mutanti, hledají východisko! Chodská Junta a Kabela jakbysmet !!!

Poněkud netradiční večírek za velmi netradičních okolností si můžete dopřát ve čtvrtek 16.6. od 20.00 v pražském klubu Chapeau Rouge. Vystoupí zde hned trojice kontrovezních těles rekrutujících se hlavně z jiného, než ortodoxně hudebního uměleckého prostředí. Že do toho jdou hudebně naplno, se budete mít možnost přesvědčit vy, kteříž se vydáte po stopách vlastních rodičů, jež za starých časů týden co týden vyráželi za zábavou dlouhé kilometry pěšky (či na kole).

Dvojice Mutanti hledaj východisko na sebe upozornila nedávno vydanou demonahrávkou u labelu Landmine Alert a také účastí na festivalu Sperm. Hrají autentický Grap (geniální rap). Kapelu tvoří spolužáci z pražské DAMU textař a raper Jan Vejražka a Jiří Konvalinka (také působí ve formaci Vložte Kočku), který na noise book vytváří a mixuje pozoruhodné směsice hudebních doprovodů. Na českou hip-hopovou scénu plnou okázalých tvrdých gest a image se dívají po svém; a nutno podotknout, že s patřičným humorem a nadhledem.

Nejinak je tomu i u druhého protagonisty večera – kapely CHODSKÁ JUNTA. Ta svým častým hudebně divadelním vystupováním vzbuzuje pozornost už přibližně rok a s úspěchem brázdí celou ČR. Oproti Mutantům se více zaměřuje na PoP, ale ne že by si tu člověk rapování neužil. Frontmankou skupiny je známá slam poetry performerka Bio Masha, která se se svým uměleckým partnerem, jímž je (jinak dramaturg) Matěj Samec, ´zaobírá´ spíše popovou branží a samozřejmě také různými sociálními tématy. Není snad nutno zdůrazňovat, že ani oni si naprosto neberou servítky, nejen v textech, ale také peprných scénkách ze zákulisí života hvězd. Jistě stojí za zmínku i neobvyklé nástrojové obsazení jejich doporovodné kapely, která je založená na neúprosné rytmice kytar a generovaných beatů, zahaluje se přitom do stěn kláves, thereminu a vokálních sborů. Chodská junta se také ráda popisuje výčtem hudebních žánrů, které zhusta budí zvědavost, tedy: Jsme hluková odbojová jednotka co vosciluje mezi tůtěma regulerníma kategorijema: tvrdší helektro s prvkama emoetna, psychadelickej kantryhip hop - Yndý, hlavně Yndý!! Domažlickej HardGospel, balkánská komořina, pop punk , britmetál a další - barveno dunivým UrPopem. Za mír a lásku bojujte našim znakem!!!

Posledním účinkujícím tohoto povedeného večera budou již celé desetiletí působící matadoři ze skupiny KABELA, která se víceméně objevuje pouze při zvláštních příležitostech. Spíše než na tradiční model nahrávek a sebeprezentace se soustředí na přizpůsobení programu dané příležitosti, a to i pomocí kostýmů a podiové show (jejíž akcentování je společné všem protagonistům večera). Vesměs multiinstrumentalisté, každý z členů přináší svůj osobitý vklad, zkušenosti z jiných těles a stylů. Ve složení basa, bicí, kytara a klávesy (někdy i saxofon či štěbenec) hrají svoje vlastní pojetí popu, punku, rocku a všech alternativ. Impresário Kabely sděluje:

¨Fanoušci říkají, že jsme vůbec najlepší kapela, kterou kdy slyšeli. My jim věříme!¨

Odkazy:
mutantihledajvychodisko.tumblr.com/

http://chodskajunta.cekuj.net

http://bandzone.cz/chodskajunta

http://bandzone.cz/kabelaPartneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO