CHAPEAU ROUGE

MENU

6.5. WARP se Slap in the Bass


Slap In The Bass je maďarské duo producentů a djů
, které se za zhruba rok dokázalo vypracovat na takovou úroveň, až si je do svého labelu přibral i samotný FatBoy Slim. Jejich tracky hrajou špičky zpřízněné hudební scény jako jsou Crookers, Zombie Nation, Sinden, Malente, Zinc a spousta dalších. Už tento víkend, ve spolupráci s Neo Violence bookingem, startuje jejich premiérova mini-tour, která se skládá ze tří vystoupení a zakončena bude 6.5. v pražském  Chapeau Rouge na noci W.A.R.P. My Vám nyní přinášíme krátky rozhovor a vy si nenechte ujít příležitost nechat si nafackovat jejich výborným setem na jednom z blížících se mejdanů!

NV: Ahoj chlapi. Oba se už pomalu chystát na Vaše blížící se hraní v České republice. Můžete se krátce představit publiku, které o Vás možná doteď neslyšelo?

SITB: Jsme Kristof a Grego - producenti, djs a fanatici do hudby. Před rokem jsme začali tvořit hudbu pod názvem Slap In The Bass a předtím vystupovali jako Dorty Monkeez.

NV:
Je nějaká story spjata s Vaším názvem?

SITB:
Ani ne :)

NV: Jste z Maďarska. Můžete nám přiblížit situaci na tamní klubové scéně? Většina lidí zná třeba festival Sziget, ale co klubové party, jaký styl je teď u Vás populární?

SITB:
Scéna se neustále vyvíjí. Problém vidíme v lidech, kteří se zasekávají na jednom zvuku a už nehledají dál, nesledují co se s hudbou děje jinde a tím pádem nemají tušení kam se hudba vyvíjí a příchatí o spoustu zajimavých zvuku, které by se jim mohly, teoreticky, libít i více. Myslíme si, že je velmi důležité sledovat jak se hudba mění, protože pokud se chcete zachovat čerstvými, musíte věci obměňovat a objevovat zcela nové. Máme docela radost, že u nás jsme vlastně jediní, kdo podobný sound produkuje, což nás udržuje v první lize. Zároveň je to legrační, jelikož z mezinárdního hlediska je tento zvuk velice populární až trendy.
Jinak je v Maďarsku momentálně velmi populární dubstep a vše kolem trash electra, což je celkem smutné.

NV:
Jak by jste tedy popsali svůj zvuk? Dostali jste se němu přirozenou cestou, nebo jste si řekli, že prostě něco takového by jste chtěli dělat?

SITB:
Produkujeme různé styly. Nechceme nějak škatulkovat náš zvuk, jelikož se neustále mění a naše další ep může znít hodně odlišně, od těch předchozích. Dá se říci, že jsme k tomu došli přirozenou cestou. Hlavní je zůstat fresh :)

NV: Jakým způsobem produkujete a v za pomoci čeho?

SITB:
Používáme Aleton Live 8, Focusrite Saffire 6 USB soundcard, Mackie MR5 speakers, M-Audio Axiom 25 midi controller. Ve většině případů pracujeme odděleně a pak si vyměňujeme soubory.

NV:
Nedávno jste vydali ep na význačném labelu Souther Fried, ve kterém je namočen samotný FatBoy Slim. Jak se to povedlo a jak jste se při tom cítili?

SITB:
Náš kamarád nám pomohl se lépe zkontaktovat s labelem. Pak jsme jim poslali naší práci a jim se to velmi líbilo. Měli jsme velkou radost, jelikož jeden z našich cílů bylo právě vydávat na Southern Fried a povedlo se celkem rychle. Pocit to byl skvělej, doteď je skvělej!

NV: A jaké jsou blížící se releasy a vůbec plány do budoucna?

SITB: Brzy výjde naše druhé ep pro Malenteho label No Brainer s remixy od Act Yo Age, Hostage a Grahmzilla včetně jedné spolupráce s talentovaným duem Botnek z Kanady a potom nějaké fajnové remixy.

NV: Navštívil vůbec někdo z Vás předtím Českou republiku?

SITB (Kristof):
Já jsem byl a moc se mi u Vás líbilo, hlavně v Praze. Abych byl upřímny, nejvíc se mi líbilo Vaše pivo :D

NV:
No piva bude určitě dost, to Vám můžu zaručit. Díky moc za rozhovor a už se moc těšíme na Vaše vystoupení, ať už v Opavě, Brně či Praze

SITB: Taky děkujeme a též se těšíme!


Připomínáme, že Slap In The Bass budete moci vidět na těchto parties:

22. Dubna - Euphoria, KlubArt, Opava - http://www.facebook.com/event.php?eid=104871802929755
23. Dubna - burningBEATS DANCE pARTy, Zbrojovka, Brno - http://www.facebook.com/event.php?eid=119809594763965
6. Května - W.A.R.P., Chapeau Rouge, Praha - http://www.facebook.com/event.php?eid=142582865812639

Slap In The Bass info:
http://www.facebook.com/slapinthebass
http://www.twitter.com/slapinthebass1
http://www.myspace.com/slapinthebassmusic
http://www.soundcloud.com/slapinthebass
http://www.mixcloud.com/slapinthebass

Neo Violence:
http://www.facebook.com/neo.violence

napsal: dmitry

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO