CHAPEAU ROUGE

MENU

19.4. Nadja (ca), OVO (it) a Galena (us)NADJA (CA), OVO (IT), GALENA (US) v Chapeau Rouge


19. dubna se v Praze už poněkolikáté a tentokrát společně ukážou dvě osudové hudební dvojice: hyperproduktivní atmosférici Nadja a věčně zlobiví Italové OVO. Těžko říct, jestli společných rysů je víc nebo míň, kombinace jejich setů ale rozhodně dává smysl a slibuje jednu z událostí tohohle jara.

Původně kanadské, dnes v Berlíně usídlené duo Aidan Baker a Leah Buckareff alias NADJA jsou už na scéně dobře zabydlení, spolu vystupují přibližně od roku 2005, kdy studiového kutila Aidana vytáhla k živému hraní pod hlavičkou Nadja právě Leah. Společně se taky vydali cestou zajímavých rekonstrukcí Aidanovy minulosti, ať už to byl návrat k původně sólovému debutu Touched (2003) v roce 2008, anebo deska coverů When I See The Sun AlwaysShines On Tv (2009), na níž se rozplétání kořenů pohybuje od My Bloody Valentine, přes Swans a Slayer po Cure. Vyprodukovali celou řadu desek, splitů a kolaborací, z nichž je namístě připomenout i loňskou desku právě s OVO The Life & Death of a Wasp, a během let si co se týče hudebního výrazu udržují obdivuhodně konzistentní tvář. Nadja jsou neopakovatelní při práci s atmosférou, tiché ambientní pasáže střídají mohutné hlukové stěny na pomezí metalu a shoegaze, které kontrastují s jejich skromně introvertním projevem na pódiu.

www.myspace.com/najdaluv


Také OVO se do Čech vracejí už celkem počtvrté. Od posledního koncertu v roce 2008 tenhle vyzývavý pár vydal už druhou desku pro Load Records s názvem Crocevia a dál rozvíjí aktivity na vlastním labelu Bar La Muerte – Stefania Padretti především v sólovém projektu ?aloS, s nímž vydala v roce 2009 desku Ricamatrici (zvuk dělal Giuseppe Ielasi) a loni na podzim desetipalec Yomi - L'OscuraTerra Dei Morti. OVO samotní pak s Nadjou završili plodné období různých vazeb včetně remixové desky z rukou Daniele Brusaschetta (vyšla na BlossomingNoise) a tesně před turné jim vychází vinyl Cor Cordium na Supernatural Cat. Dál se vyhýbají nálepkám noise, metal, doom, punk, i rock’n’roll, a nepřestávají nebýt free, avant nebo impro. V pomalém dávení žánrů stejně jako v pohybu mezi diváky se přitom zastavují a tuhnou v brutálních pózách: romantický sludge, kde místo houslí uslyšíte drhnutí dredů a místo tepu srdce ucítíte v břiše zdvojený tlukot basového bubnu a subwooferu.

http://www.myspace.com/ovobarlamuerte

Společně s Nadjou jede jarní turné projekt Galena, za nímž se skrývá oaklandský výtvarný umělec a hudebník Billy Sprague. V jeho tvorbě se setkávají sny a psychedelická imaginace s tlumenou estetikou analogových nástrojů a automatů, na kontě má zatím především výstavy, malby, kresby a práci pro různá média: ziny, knižní grafiku, ale také sérii originálně pojatých obalů vinylů a kazet. Na kazetě vydal po pětiletém odmlčení ceněnou nahrávku Grave News ForYou (2010), která krátce po rozebrání vychází znovu na CD a LP (též na Sanity Muffin) a bude společně s čerstvou kolaborací s Nadja pod názvem Konstruktion k sehnání i v pražském Chapeau Rouge.
http://myspace.com/galenaoaks


19. 4. Praha, Chapeau Rouge, 19:30
Vstupenky: 200 Kč, rezervace tickets@am180.org
www.am180.org, www.klangundkrach.net
Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO