CHAPEAU ROUGE

MENU

20.12. Freestyle Mondays Openmic


FREESTYLE MONDAYS OPENMIC
OJEDINĚLÁ HUDEBNÍ AKCE V PRAZE

Už od října probíhá v klubu Chapeau Rouge jam raperů, beatboxerů a zpěváků za doprovodu živé kapely. V listopadovém pokračovaní jsme přivítali skvělého a vtipně sebeironického MCho Geye s Gruzem a pokud jste na Freestyle Mondays dosud nezavítali, máte možnost nápravy 20. 12. 2010, kdy budete mít příležitost okusit jedinečnou atmosféru této unikátní akce, která baví nejen milovníky hip hopu.

Zveme všechny rapery, básníky i zpěváky. Nezáleží na pohlaví, rase ani stylu, tohle je freestyle. Za mikrofon se může postavit kdokoliv z vás, aby předvedl vlastní tvorbu nebo improvizaci a vyzkoušel si vystoupení s DJem nebo kapelou před publikem v klubu. Těšíme se na diváky, kteří se chtějí bavit, tančit a vytvořit tu správnou atmosféru nejen pro speciální hosty, ale i pro mladé talentované hudebníky. Hosty třetího freestylového večera budou:

HENRY D (Zambie/Praha)
MC
DJ Shocholatechocho a živá kapela Buran Buran

Dalším Freestyle Mondays bude opět, podobně jako v New Yorku, kde tento koncept vzniknul, provázet MC - MC Metoděj a společně s ním zpěváci Barbora Lišková a Martin Kräussl. Na pódiu bude připravena živá kapela Buran Buran ve složení: Kryštus-bicí,basa-Tom, kytara-Štěp a Dave(Basta Fidel)-trumpeta, aby doprovázela ve spolupráci s Djem odvážné MCs, beatboxery nebo zpěváky, kteří se rozhodnout postavit za mikrofon. Důležité a ojedinělé je to, že mikrofon má možnost do rukou vzít kdokoliv z návštěvníků, ukázat tak své schopnosti a vyzkoušet si vystoupení s DJem i živou kapelou. Freestyle jam se bude střídat s vystoupením speciálních hostů a po jeho skončení bude večer pokračovat jako party za doprovodu DJe, takže se budou moci předvést i tanečníci. Akce je věnována nejen příznivcům hiphopové kultury.

Akce s názvem Freestyle Mondays se koná v newyorkském klubu Sin Sin již od roku 2002. Jedná se o legendární “open mic”, kam si umělci (MCs, beatboxeři, zpěváci/zpěvačky, instrumentalisté) mohou přijít zajamovat s živou kapelou, přičemž důraz je kladen na improvizaci. Stejný koncept mají i pražské večery s licencovaným jménem. V rámci druhého večera Freestyle Mondays se jako host představí Henry D, který hrál rap na pražskejch mejdanech, když většina čtenářů tohoto článku ještě tahalo kačera po náměstí! Narodil se v daleké Zambii a do Prahy se dostal jako student vysoké školy. Po získání inženýrského titulu na Zemědělské univerzitě už tady i zůstal. Od roku 1996 působil s kapelou Forrbiden Fruit a jejich track se objevil na dnes již legendárním vinylu Real Acid Juice. Od té doby ušel Henry D dlouhou cestu, spolupracoval s mnoha umělci a dosud se mu podařilo otevírat show takovým hvězdám jako Method Man, GZA, Kelis, Pharcyde, Carl Cox, Africa Islam nebo The Game. Tenhle chlapík samozřejmě není díky svejm kořenům zabejčenej jen na hip hopu a asi nejosudnější je pro něj jméno DJ, společně už od roku 1998 makali na různých projektech jako například Hermakuti a Henry D je častým hostem na podiu při koncertech DJovi domovské kapely United Flavor, na jejichž desce i hostoval. Roku 2009 vydal konečně svůj sólový počin Man of Honor s hosty jako Ucee, Big Famili, Hugo Toxx či Tereza Nekudová a průběžně ho můžete potkat na velkých akcích, stejně jako na undergroundových mejdanech zrovna tak ho dobře znají příznivci reggae i hip hopu.

Za gramcema bude opět DJ Shocholatechocho, pražský DJ, kterého donedávna znali pouze návštěvníci lokálních undergroundových mejdanů, avšak v posledních měsících jste mohli DJe Shocholatechocha potkat v nejnavštěvovanějších pražských klubech jako například Lávka, klub 001 nebo na posledním Hip Hop Kempu. Zkrátka Shocholatechocho je jedna z nejvěrnějších opor freestylerů, ale dokáže vás šmahem zvednout ze židle pořádnýma peckama.

Srdečně vás tedy všechny zveme na prosincové Freestyle Mondays, které vypukne20. 12. od 20 hodin, pro návštěvníky je vstup zdarma a klub Chapeau Rouge snížil jako vždy cenu piva pro tento večer na 28,-Kč. Jste tedy srdečně zváni a doufáme, že si s námi užijete výjimečný zážitek!

Těší se na vás team Freestyle Mondays Praha a Chapeau team
vtriku@gmail.com
partneři akce
: Chapeau Rouge Praha, Nemiroff vodka, HipHopStage.cz, Nemiroff vodka, Hip-hop.cz, Phatbeatz.cz, Blinkr.cz a Bbarak.cz
Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO