CHAPEAU ROUGE

MENU

7.10. "Bastard speed country"7.10.
Chapeau Rouge
vstup 80hvn
začátek 19.30

Slam & Howie and the Reserve Men (Swi)

Country už dávno není jen hudební výsada konzervativních Texasanů, a proto ne každý kdo má na hlavě kovbojský klobouk a v ruce kytaru je vzdáleným příbuzným George W. Slam & Howie and the Reserve Men jsou toho jasným důkazem.  
Čtveřice, která pochází z hlavního města Švýcarska, svojí nadsazenou formou country okořeněného taneční chytlavostí rockabilly a zahranou s rockovým feelingem,ukazuje na tradiční hudbu amerických kolonizátorů z jihu novým muzikantským pohledem. Stopy v tvorbě Slam & Howie and the Reserve Men jasně odkazují - koneckonců stejně jako kapela samotná – na svůj inspirační vrchol, kterým není nikdo menší než věhlasný muž v černém Johnny Cash.  
Právě poslední Cashovy nahrávky produkované Rickem Rubinem se staly hybným momentem k tomu, aby zpěvák a kytarista Slam začal pokukovat po členech do své nové country kapely a díky internetu se mu po několikaleté snaze podařilo najít druhý stavební kámen: bubeníka Howieho. S postupem času k nim přibyl kytarista Ringo a basák Django a Slam & Howie and the Reserve Men se tak staly úvazkem na hlavní pracovní poměr a za čtyřletou dobu existence zatím natočili tři alba a odehráli několik stovek koncertů po velké části Evropy.   O originalitě kapely svědčí i vlastní termín Bastard Speed Country, kterým svoji hudbu výstižně, nápaditě a sebeironicky označují. Ale dost pochvalných slov. Slam & Howie and the Reserve Men nabídnou pražskému publiku své hudební a bavičské kvality v klubu Chapeau, kam během svého turné 7. října zavítají. Kdo zaváhá…netančí.  

Web: http://www.myspace.com/slamhowie  
video: http://www.youtube.com/watch?v=rczoqLhNKsk  

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO