CHAPEAU ROUGE

MENU

PICORE (esp), LYSSA , ZLATO A NAFTA - 28.4.

Ve Španělsku se vždycky něco najde. V Zaragoze sice místní Real kope druhou ligu, ale v zajímavý muzice je to úplně jinak: Picore jsou liga první. Pro jejich hudbu se dá najít přirovnání jen složitě: sami se hlásí k inspiraci tím, co se dělo na Touch and Go, někdo o nich zase napsal, že „jak se staví k metalu Tool, tak se postavili k hardcoru Picore“, jiný zase že je to „intelektuálně agresivní hudba“. V recenzích se objevují protikladné přívlastky: elegantní a špinavá, harmonická a drásavá, triviální a komplikovaná. Možná tudy vede k Picore cesta: do hlavy se vám bude valit nepředvídatelně rytmická, divoká, silná muzika, aby se za chvíli ztišila do úplného opaku – a zase zpátky. Texty jsou v jejich rodném jazyce – neškodí si odpočinout od všudypřítomné angličtiny.
Není proto nijak překvapivé, že Picore stáli na jednom pódiu s Shellac nebo Enablers a že se potkávají se svými zajímavými krajany Standstill. Kapela, která právě vydala svoje třetí album s názvem Líbranos del mal, je zároveň na třetím evropském turné (to první mimochodem jeli s Pit er Pat a zastavili se v Táboře, to druhé pak s dalšími Američany Fin Fang Foom), a kromě Prahy budou hrát i v Táboře a Chodově.
Společně s Picore zahraje v Chapeau i Lyssa, králové podivnosti ze Silver Rocket. Pánové už delší dobu hrají na koncertech set s převažujícími nevydanými věcmi, což znamená, že sbírají síly na nahrání druhé desky – začíná se šuškat něco o konci léta. Do podzimu se s největší pravděpodobností už v Praze na pódium nepostaví, takže pokud někdo potřebuje svoji dávku, bude mít příležitost teď.
Třetí kapelou večera bude Zlato a nafta, alias kytara a basa z geniálních ex-Emems. Kiri s Plackou našli další chuť a energii se chvíli potit na pódiu – o důvod víc se zastavit ve staroměstském sklepení!
Koncert začne ve 20:30, nikdo nemusí mít obavy z pověstných dlouhých nocí v Chapeau, celá akce skončí nejpozději ve 23:30. Vstupné bude 140 Kč.
www.lastfm.es/music/picore2008
video Picore: www.youtube.com/makekans
www.myspace.com/lyssalyss
 
 
PICORE (Spain), LYSSA (Silver Rocket), ZLATO A NAFTA (Kostelec nad Černými lesy)
April 28, Chapeau Rouge, Prague
You can always find something interesting in Spain. For example Zaragoza: the local football team plays the second division, but Picore are for sure in the first musical league. They mention as their inspiration the bands from Touch and Go, others say that „what Tool did with metal, Picore do with hardcore“, and others that they play „intellectually aggressive music“. To describe their sound, you often find contradictions: elegant and dirty, harmonic and dissonant, simple and complicated. This is Picore: unpredictable rhythms, power changes to calm, quiet harmony, and back again. All served with smart lyrics in Spanish.
On stage Picore supported bands like Shellac or Enablers, since their beginnings they have recorded three CDs and currently are touring Europe for the third time with their new release called Líbranos del mal. (First time they toured the continent together with Pit er Pat (Thrilljockey) in 2007, with a date in Tabor, and next year with Fin Fang Foom from Lovitt rec.) Apart form Prague they will also play a show in Tabor and Chodov.
Together with Picore you will get the chance to see Lyssa on stage, the local masters of weirdness from the respected label Silver Rocket. They are ready to record their second full-length this summer: expect new material. This will be their last show in Prague till autumn, so if you need your dose, get ready now.
The opening band of the night is Zlato a nafta, the bass and guitar of the famous ex-Ememvoodoopoka. Kiri and Placka are back on the stage – another reason to spend this night in an Old Town cellar.
Start at 8:30 p.m. and live music will end by 11:30 p.m. to catch the last metro home comfortably. Expect to pay 140 CZK at the door.
www.myspace.com/picorelaposturaperfecta
www.lastfm.es/music/picore2008
Picore videos at: www.youtube.com/makekans
www.myspace.com/lyssalyss
Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO