CHAPEAU ROUGE

MENU

Svartsinn (nor) + Northaunt (nor) + Taphephobia (nor) + Trist (cz)

20.3.2009: Svartsinn (NO), Northaunt (NO), Taphephobia (NO), Trist (CZ) v Chapeau Rouge

Trojice norských projektů Northaunt (labely Fluttering Dragon, Cyclic Law), Svartsinn (labely Eibon Records, Cyclic Law) a Taphephobia (ex-Northaunt, labely NOTHingness Records, Reverse Alignment) představuje tu minimalističtější větev dark ambientu. Společná fascinace přírodními reáliemi, izolací a melancholií jde ruku v ruce se společnými oblíbenci, jejichž vliv lze vysledovat – zahuštěné prázdno a nekonečný prostor Thomase Könera nebo B.J. Nilsena (aka Hazard), klasický temný ambient Raison d'Être nebo odlehčenější pojetí Roberta Riche vzdáleně koketující s new age.
Přestože se občas přibližují k přílišné doslovnosti a jemnému patosu, v důsledku převažují imaginativní zvukové plochy. Zajímavostí je, že debut Northaunt byl předlouhou dobu ojedinělou nahrávkou, kde se objevila Tania „Nacht“ Stene po rozpadu kultovních Aghast (jinak též autorka mnoha obalů a fotek z norské blackmetalové scény raných 90.let – mimo jiné trilogie Ulver, dále Darkthrone, Thorns, Burzum nebo Satyricon, z poslední doby obal Dømkirke od Sunn O))).
Speciálním hostem bude česká legenda hypnotického black metalu Trist. Jedna z mála zdejších kapel v žánru, co nelpí na klišé typicky strukturovaných skladeb. Plovoucí masa zkreslených kytar má svou formou mnohem blíž k ambientu a vzdáleně připomíná pojetí skupin jako Velvet Cacoon nebo Wrath Of The Weak, ovšem v depresivnějším a přeci jen čitelnějším hávu.


www.myspace.com/northaunt
www.myspace.com/svartsinn1
www.myspace.com/taphephobiablackx
www.myspace.com/tristcz
www.chapeaurouge.cz
www.letmo.net/productions


Northaunt, Svartsinn, Taphephobia a Trist vystoupí 20.3. v Chapeau Rouge (Jakubská 2, Praha 1).

 

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO