CHAPEAU ROUGE

MENU

Interpret

DJ Valique (ru)


Kategorie: Djs
Styly: , freestyle

Dj Valique Bio

Valique zahájil svou muzikantskou kariéru v polovině 90. let jako aranžér a člen několika elektornických projektů. Postupně se od jungle a indistriálu dostával k nejrůznějším formám nu-jazzu, funku, soulu, disku, housu a breakbeatu.

V roce 2003 mu u moskevského labelu RoffTechnologies vychází album „In 7 Themes“, na kterém spolupracuje s kapelou Jglee Dub jako aranžér, xylofonista a hráč na perkuse. O rok později ho můžete zastihnout zcela zabraného do unikátního projektu v indickém přímořském státě Goa, kde se podílí na stavbě, designu a provozu klubu „Butterfly“. Ten se s programem složeným z živých jazzových vystoupení a DJ sety založenými na afro-beatu, housu a disku stal silnou alternativou ke Goa Trance scéně, která do té doby indickému pobřeží dominovala.

V Indii částečně vzniklo i album „Music for Potatoe Countries“ a jsou v něm použity nahrávky vzniklé při cestách a studiu indické klasické hudby. Finální úpravy byly provedeny v moskevském studiu, ve kterém byly přidány party altsaxofonu, trubky, kytary, perkusí a xylofonu. Album bylo dokončeno v roce 2005, ale vydáno bylo až o rok později na Valiquově vlastním nezávislém labelu Vehicle Records.

Valiqův zájem o etnickou a world music se promítl i do jeho práce na albu, které představuje ruské lidové a válečné písně. V jeho podání dostaly práce starých ruských skladatelů nový jazz-soulový kabát, který doplnila svým kouzelným podáním zpěvačka Natalie Bondarievová. Album „Pro otčinu“ vyšlo v květnu 2005 na moskevském labelu Giant Records.

Ke své zálibě v indické hudbě se Valique vrátil při spolupráci s rusko-švédským filmařem Samem Chlebanovem, pro kterého složil soundtrack doprovázející dokumentární snímek „Galle Road“. Film je jakýmsi vizuálním deníkem několika dobrovolníků, kteří pomáhají na tsunami zničené Srí Lance. Soundtrack je koktejlem namíchaným z deephousu, indické a moderní vážné hudby a nepochybně přispěl k úspěchu, který film zaznamenal na filmových festivalech v Goteborgu a Moskvě.

V roce 2007 Valique vydává svůj první 12‘‘ na prestižním anglickém labelu Freestyle. „Take Your Seat“ zaznamenává obrovský ohlas od DJů a sběratelů po celém světě a stejně tak si vedl i druhý singl „Let Go (Trouble Girl) z roku 2008 který je stále ke spatření v žebříčcích bestsellerů významných obchodů s hudbou. Celé album „R.A.W“ (Russians At Work) potom vyšlo v 8 září 2008.
Nyní pracuje na novém albu, které má vyjít v první půli tohoto roku, takže fanoušci funky a groovy muziky se mají na co těšit.
www.myspace.com/djvaliquePartneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO