CHAPEAU ROUGE

MENU

Report

Pondělí 15.9.2008 - Basta Fidel + Maleedivy = Malee Velkee Fidli

Akce: 13.9.2008 LIVE CONCERT

Malee Velkee Fidli
Basta Fidel + Maleedivy + Malee Fidli
Chapeau 13.9.2008

by  Kristoff.Thievery@seznam.cz

            Maleedivy představují v současnosti asi nejprogresivnější, čistě vokální hudební projekt, se kterým se v čechách můžeme setkat.

            Z původní šestice půvabných dam, jejichž písně voní po daleké Africe, Asii, či Balkánu, jich v poprázdninovém Chapeau vystoupilo pouze pět, dočasné oslabení však na Maleedivách nebylo vůbec znát. Ba naopak -  bylo vidět, že holky se z letních festivalů vrátily ve výborné formě i náladě, kterou umí rozdávat plnými hrstmi. Nadšený potlesk publika střídalo zasněné ticho, při kterém vám mysl mimoděk poletuje někde mezi křivkama kapely:), harmonickou rozmanitostí jejich hlasů a dalekými končinami, které ve svých aranžích přináší. Maleedivy zapívaly své příběhy denních starostí i radostí tří kontinentů a navíc připravily i porci svých vlastních autorských písní v rytmu reggae, které rozhodně přesvědčily o jejich potenciálu. Maleedivám se perfektně daří udržet pozornost hlavně díky skvěle zvládnuté rytmice, kterou občas podpoří i slušným beatboxem. Koneckonců čistě vokální ska v písničce Damned Day ve mně mimoděk vyvolalo vzpomínku na koncert proslulých Bauchklang.

             Jedinéým slabším místem pro mne bylo představení nové písničky na repertoáru, zajímavě aranžované Lou Reedovy Perfect Day. Ta jako novinka působila v průběhu jinak perfektního koncertu malinko nejistě, což je u takhle známé písně znát. Maleedivy ukázaly, že mají drive, který se sice u vokální dívčí kapely hledá složitě, ale který určitě najdete nejpozději cestou domů z koncertu. Umí být svůdné, hřejivé, rozpustilé a umí vás nadchnout pro dobrodružství, kterým jejich hlas je.

             Jako support se po krátké pauze představili pražští přátelé Maleediv - Basta Fidel, kteří konečně v ustálené podobě začínají dobývat ska pódia Čech. Kratší rozsah svého vystoupení Basta Fidel vykompenzovali nasazením a hlavně představením nového projektu s pracovním názvem Malee Fidli. Když je zpěvačka Fidelů pryč, proč si neudělat rej, a nepřibrat rovnou tři zpěvačky z Maleediv. A že jim to dohromady opravdu slušelo – do všech vjela na druhou dobu nová energie a nadšení z úspěšné fůze se z pódia (které kapele jentaktak stačilo) valilo proudem.

            Basta Fidel vyniká především silnou dechovou sekcí, která však tentokrát měla co dělat, aby stačila trojici „nových vokalistek“. Fidelové se navíc snaží bojovat s klasickou nálepkou „další česká ska kapela“ přidáváním prvků latinskoamerické hudby, ( malá samba v doprovodu Maleediv na pár minut provoněla celý sál), či ragga rapování v podání trubače Mc Speedyho, který srší energií a vtipem na všechny strany. Trocha divácky atraktivního ragga udělala z jinak hodně jazzově znějících Fidelů kapelu, která nehraje jen k tanci a poslechu. Celý projekt zkoušeli jen jeden měsíc. Všechna čest.

www.myspace.com/maleedivy

www.bastafidel.cz

 

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO