CHAPEAU ROUGE

MENU

Report

Čtvrtek 1.7.2010 - Vernisáž v galerii Fenester, 17.6. 2010

Zahájení první výstavy 17.6.2010, 19.h

fenester – výloha pro současné umění

Nápad zprovoznit jednu z výloh klubu Chapeau Rouge jako galerii vymyslel a prosadil Dan. Jeho plány tím nekončí, v budoucnu by rád expandoval do všech ostatních výloh a časem by otevřel výlohy ven a nechal prostor pro umění expandovat do ulic.

Nyní tedy začínáme - fenester - výloha pro současné umění. S finanční podporou Chapeau Rouge.

Chtěli bychom zde dávat prostor-i když skromný- začínajícím umělcům, studentům, čerstvým absolventům, ale nechceme být samozřejmě striktní, rádi bychom tento výběr prokládali i autory staršími, např. delší dobu nevystavovanými, nepražskými, zahraničními, zajímají nás i autoři jejichž obor je ne vždy považován za volné umění jako třeba ilustrace, grafika, fotka, architektura a další.

Fenester by měl fungovat jako prostor pro instalace, rádi bychom, aby s ním oslovení autoři záměrně pracovali a ozvláštnili jím své práce.

Instalace by měly být zhruba měsíčního trvání, chceme vyzkoušet i jednorázové akce přímo ve výloze jako performance, hudbu a spol. (zatím je to omezené pouze pro hubenější performery).

 

K instalaci Renáty Hovorkové

Renáta je ročník 88, studovala na UTB ve Zlíně grafický design od září přestupuje na VŠUP do ateliéru typografie. Studuje, pracuje, soutěží, vystavuje.

Myslím, že svých pracích intuitivně překračuje plošné omezení grafické tvorby. V zimě se ve škole věnovala prostoru ulice, sama to nazývá Poezií ulice. Z ulic sbírala slova, ne slova řečená, ale slova graficky ztvárněná – tedy nápisy, sprejerské podpisy, zákazy, loga, příkazy, prosby a tak. Nalezená slova zanášela do mapy a vznikla tak poetická hra s realitou, kterou si asi nejsme schopni (bez něčí nápovědy) běžně uvědomit. Podobný princip  použila Renáta i ve fenesteru, posbíraná slova –jakýsi svérázný jazyk ulice- zanesla do prostoru, v prostoru se překrývají, pohybem diváka okolo se proměňují a skládají ve všemožné vzkazy a mění významy, dají se číst jako báseň, proč ne. Poezii ulice tedy Renáta přenesla do své instalace, ale z ulice ji neodnáší, nechává ji kolemjdoucím k užitku….

Takže děkuji Renátě, děkuji Chapeau Rouge za nejen finanční podporu a díky za pozornost a těším se na další instalace, nejblíže Martin Kubát 13.7.2010, 19. hodin

Renáta Hovorková 17.6 - 11.7.2010

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO