CHAPEAU ROUGE

MENU

Report

Pátek 19.11.2010 - DJ Tomasuchy aka Thomas Tesla (rozhovor)DJ Tomasuchy aka Thomas Tesla, navzdory tomu, že je rodák z pražského Josefova, momentálně žije a působí především v Anglii. Na londýnské scéně se pohybuje již šestým rokem a není velkého klubu, kde by se neobjevil. Od roku 2007 je např. pravidelně zván na Ibizu kde se představil hned v několika klubech jako Eden, Amnesia (Cream), Privilege nebo Es Paradise. Kromě zemí východní Evropy rovněž absolvoval turné v Asii a v Jižní Africe a stojí za projektem Repulic Artists, který sdružuje DJs z celého světa. Začátek jeho kariéry je spojen s progressive house a electrem avšak v posledních letech si jeho srdce získalo techno a underground house. Tomáš a Republic Artists vystoupí 20.11. v klubu Chapeau rouge.Ačkoli jsi z Prahy, tak působíš především v Londýně. Proč zrovna tahle metropole?

Ahoj. V roce 2003, když jsem se přestěhoval do Londýna, jsem to původně plánoval do USA. Nakonec ale zvítězil Londýn, poněvadž bylo jednodušší získat víza. Plán byl zůstat 6 měsíců.

Proč jsi tedy zůstal až doteď? Kdy se plány změnily?


Já jsem do Londýna přijel studovat angličtinu, pak jsem ten kurz protáhnul o další 3 měsíce. Angličtinu jsem studoval ještě další rok, ale to už jenom part time. Vrátit jsem se chtěl mnohokrát, ale vždycky mi do toho něco přišlo ;). A když jsem začal hrát, tak mě myšlenky na návrat opustily úplně. Momentálně některé svoje aktivity pomalu přesouvám do Prahy, takže do budoucna to vidím 30% Praha – 70% Londýn. Nehledě na to, že už si tady připadám víc doma než v Čechách. Tam už spíš jako turista.


Chybí ti někdy Praha nebo něco z Čech obecně – třeba kuchyně atp. ?

Z jídla mi nejvíc chybí tatarská omáčka od Helmanns, rohlíky a točená Plzeň. Tu točenou Plzeň a jiný český piva v některých hospodách koupíš, ale není to ono –je to jako lízat zmrzlinu přes sklo. Pak si docela rád přečtu tištěný Reflex (sem tam si někdo vzpomene a pár výtisků přiveze, díky).

Kam se v Londýně chodíš bavit? Máš vůbec čas na to, aby sis zašel na koncert/party jen jako návštěvník, ne DJ?

Od té doby co jsem začal hrát nechodím téměř nikam.

A máš nějaká oblíbená místa?

Mám rád klidná místa. Chodím do parku se psem. Ale když sem přijedete a máte rádi techno nebo underground house, tak byste měli zajít do Fabric. To je asi jedinej slušném velkej klub, co nám tady po uzavření Turnmills, The Cross a The End zůstal. Dobrá afterparty je Jaded v klubu Cable. Než se vydáte do víru nočního velkoměsta, tak určitě mrkněte na stránky Resident Advisor, kde si určitě vyberete.


Jak vzpomínáš na začátky na londýnské scéně? Bylo těžké se prosadit? Přeci jen, ve srovnání s Prahou je tam asi o dost větší konkurence...A preferuješ spíše menší nebo větší kluby?

Začátky byly dost divoký, hrál jsem všude, kde jsem dostal šanci. Od warehouse parties, barů, club nights až po narozeninové party. Prosadit se nebylo těžký. Těžký bylo vydržet. Samozřejmě konkurence je tady veliká, ale počet barů a klubů je přímo úměrný velikosti města, takže když vydržíš, tak si jako dj určitě svoje místo najdeš. V posledních letech pak preferuju menší kluby, kam se vejde pár stovek lidí.

Hrál jsi už i před Arminem Van Buurenem n. na Cream (Amnesia) s Paul Van Dykem – jak ses k těmhle příležitostem dostal?

Na obě akce jsem byl zabookovaný promotéry z Heat UK. S Arminem to bylo v baru Kanya na Ibize na Arminově pre-party pro Armada. Stejnou sezónu jsem hrál poprvé pro Cream Amnesia, kde jsem předskakoval Axwelovi a Sebastianovi Ingroso. PVD, to bylo o rok později. Ten večer jsem měl otevírat terasu (druhá stage), ale promotér mě na poslední chvíli přesunul na main floor kde hrál PVD.

Založení Republic Artists byl tvůj nápad? To ty jsi hlavním organizátorem? Můžeš nějak přiblížit vznik?

Ano, byl to můj nápad a jsem hlavní organizátor. Když jsem začal hrát, tak jsem taky začal organizovat menší akce. Republic Artists byl už další ucelenější krok. První větší akce proběhla před třemi lety v klubu Factory London a přijel nám k tanci a poslechu zahrát jeden Anglán z Nothinghamu s laserama místo očí, Chris Sadler. Venku před klubem se vochomejtal chlapík s píšťalou, kterýho jsme nakonec taky vzali do party, Ivan Myslikovjan. Jako začínající promotér jsem od klubu dostal výhodný datum 15. prosince. Od té doby žádné akce v prosinci kromě nového roku neorganizuju.

Kromě DJingu - máš ještě nějakou jinou práci?

Kromě DJingu a Republic Artists se podílím na promotingu dalších projektů v Londýně a na Ibize. Vyloženě zaměstnaný na plný úvazek nejsem. Ale když jsem přes týden v Londýně a mám čas, tak převážím krevní vzorky a léky, co jsou ve fázi testování. Taky už jsem přepravoval orgán. Jeden DJ mi před měsícem poslal mix s příslibem, že by daroval nebo prodal svoje ledviny za šanci hrát warm up na Republic Artists. Jestli dostojí svému slovu, tak to pověsím na hřebíček.

Hrál jsi v londýnských klubech jako Pacha, Ministry of Sound nebo Eden na Ibize – přesto, máš ještě nějakou metu, nějaké místo, kde by sis opravdu chtěl zahrát?

Co chci, aby se v nejbližší době podařilo, tak je akce v Chapeau Rouge, ktera proběhne v sobotu 20. listopadu a na kterou bych chtěl všechny, co to dočetli až sem, srdečně pozvat. Dále pak třetí narozeniny Republic Artists, které jsou o týden později v klubu Nomad v Londýně. Další meta tohoto měsíce je stavba kůlny na zahradě, kam přestěhuju všechny krámy z pokoje, který momentálně slouží jako úložiště kol a sklad věcí, co jsou stejně na vyhození. Až to přestěhuju, bude tam místo skladiště nahrávací studio. A dlouhodobá meta je být zdravej a spokojenej. Ty cíle, na který se asi ptáš, si nechám pro sebe. Lidi by mě pak měli za blázna...

Nejblíže tedy můžete Tomáše vidět/slyšet tuto sobotu 20.11. v Chapeau rouge na akci Republic Artists, v jejímž rámci se představí např. DJs z Jižní Afriky, Portugalska, Anglie či Austrálie. Pod pseudonymem Thomas Tesla pak příští rok vyjdou další 2 tracky -Dreams a Elephant‘s Castle http://soundcloud.com/thomastesla .


Republic Artists @ Chapeau rouge,
20.11. 2010
21:00

DJs: Tomasuchy aka Thomas Tesla, Ferionia (uk), Sleazy G (South Africa/uk), Owen Howells (aus) & Nick Varley (uk), Zero C aka Carlos Armando Avalos (mex), Emanuel Carneiro (por), Levida, Little Leigh (South Africa/uk)Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO