CHAPEAU ROUGE

MENU

Report

Pondělí 3.11.2008 - Revenge of the Psychotronic Man (uk) + COTAM (cz) + Jah Atom Sound

Revenge of the Psychotronic Man (uk) + COTAM (cz) + Jah Atom Sound

30.10. Chapeau
Multikulturní večírek. Do Prahy poprvé přijela představit své nové album britská punková kapela Revenge of the Psychotronic Man a jejich pozvání neodmítla mladá pražská rock-core kapela COTAM.

Po osmé se začal doslova „undergroundový“ klub plnit lidmi všech věkových kategorií, a zatímco se kapela COTAM chystala na svoje vystoupení, které mělo započnout o hodinu později, angličtí kamarádi si už užívali dobrého českého piva:)
Úderem deváté hodiny se na pódiu objevili pražští COTAM a začalo se hrát. Malá komplikace, v jinak bezproblémovém večeru, byl hlas zpěvačky, který odmítal vyluzovat jakékoliv zvuky, natož zpívat. Naštěstí bylo jako zázrakem vše včas zažehnáno ještě před koncertem a mohlo se tedy hrát a zpívat z plných plic. Zpět ke koncertu - tato pětičlenná formace začala vystoupení tradičně svojí instrumentální skladbou. Pak už následovaly starší věci z jejich tvorby, mezi kterými byly i skladby z letošního dema „Intro!“, které diváci odzpívali s kapelou. A zazněly i nové songy, které kapela zahrála kromě jediné vůbec poprvé a i přes drobné nepřesnosti je publikum hodnotilo kladně, což bylo znát na celkové atmosféře, kterou nadšení diváci vytvořili. Do svého bezmála hodinu a čtvrt trvajícího programu dali COTAM dost energie a možná i proto hodnotili dorazivší vystoupení velmi pozitivně a tak jedinou skvrnou na jinak vydařeném vystoupení zůstala mírná indispozice zpěvačky Tee.
Úderem půl jedenácté přišel čas pro trochu punku, o který se postaralo britské seskupení, které si říká Revenge of the Psychotronic Man. Z Manchesteru přijeli do Čech představit nové album, nesoucí název „The Fractions“. Od první do poslední skladby nasadili slušné tempo a viditelně si koncert i v podnapilém stavu užívali:) Publikum nezanechalo proud punku, který k nim kapela vysílala bez odezvy, a brzy to pod pódiem začalo pořádně vřít. K pogu o pěti stálých členech se v rozjeté atmosféře každou chvíli přidal i nějaký neostřílený nadšenec a celý kolos se nezastavil po celou dobu koncertu. Jak už to u punkové hudby bývá, ve skladbách bylo obtížné rozeznat jednotlivé pasáže a text, na čemž mírně utrpěl celkový dojem. Ale také to bylo jediné co, se dalo Britům vytknout. Po hodině punkového nářezu se „zavřela opona“ a koncert skončil.
Celkově byl večer velmi povedený. Od obou kapel bylo znát nasazení, obě formace dokázali rozhýbat a zaujmout publikum, které bylo početné i přesto, že byl všední den.
Po koncertě až do rána ovládl pódium JAH Atom Sound, reggae, dancehall radost až do rána.

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO