CHAPEAU ROUGE

MENU

Report

Středa 15.10.2008 - Avízo: The Chancers + Made by the fire 23.10.


Avízo: The Chancers + Made by the fire

23.10.2008 Chapeau

V rámci narozenin Chapeau Rouge uvidíte mimo DJs a performancí také dvě kapely a Rude Audio Sound System. 
                                           
Tento pozvánkový text nám poslal Kristoff.Thievery@seznam.cz

2Tone sound is all around!

Odkojili českou ska scénu v době, kdy měla plenky a naučili ji hezky po anglicku vyslovovat „Rudeboy“. Naučili českou mládež tančit na druhou dobu. Vystupovali po boku legendy žánru, The Selecter. Hráli s Bad Manners, Hot Knives, Panteon Rococo a desítkami dalších. Odehráli několik koncertních turné od Anglie až po Chorvatsko. Nebojí se překračovat hranice svého žánru (spolupracovali s DJ Wichem, či Escon Waldesem). Vydali tři desky a tři EP, jejich písně obohatily 5 mezinárodních kompilací. A letos slaví 10 let své existence.

Mezinárodní kapela The Chancers svou dekádu oslavila vydáním třetí desky „A Calling Out“, kterou recenzent M. Krušina označil za „nejpestřejší album českého ska“. Kapela, jejíž frotmanem je vzrůstem nejmenší opravdový skinhead na světě, Simon Ruffskank, se nikdy netajila tím, že nechce být jen tancovačkovým jukeboxem, jak se u nás v posledních letech stává tradicí. Tenhle parní stroj je sice plný melodií a atmosféry, navíc však disponuje originálními texty, které se jasně vyjadřují k světové politice, veřejnému dění i k všednodenním zážitkům (otevřeně vystupují proti rasismu a fašismu) a to vše míchá do koktejlu, pro který je nálepka Ska příliš vybledlá a ošoupaná. Jamajské reggae, řízný 2tone, punk i jazz, to vše protknuté Simonovým nezaměnitelným zpěvem. Original Rudeboy and Rudegirl Sound pro všechny barvy světa, v podobě legendy svého oboru.  (3w.myspace.com/realchancers)

+ support:
Made By The Fire

Tříčlenná instrumentální kapela hrající v nezměněné sestavě od roku 1996. Made By The Fire ukazují, že hutné a energické Shoegaze se dá vytvořit jen ve třech hráčích
(. basa, kytara a bicí, basa, kytara a bicí, basa, kytara a bicí - jízda to je a bubeník magor pozn. by daniel chapeau.)

3w.myspace.com/madebythefire

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO