CHAPEAU ROUGE

MENU

Report

Neděle 29.5.2016 - 18.5. Velvet Acid Christ (us) + Ježíš táhne na Berlín

Akce: 18.2.201218.5. Velvet Acid Christ v Chapeau rouge


V našem hlavním měste se prvně předvedli Velvet Acid Christ a kdo dorazil, jen tak nezapomene...


Ještě jsme si nestihli vybalit ranečky z WGT a už aby šel člověk znovu prošlápnout střevíc. Stejnou trasou nám v patách svištěli i Velvet Acid Christ, kteří se museli z obřích prostor lipské Agry adaptovat do podzemí klubu Chapeau Rouge. V našich končinách se pro podobné hudební zjevení support vybírá složitě. Nakonec byla seznána za dostatečně šílenou dvojice Ježíš táhne na Berlín, která večírek otevřela.
...

Bratři Skalovi tedy tentokrát pro změnu vytáhli na Jakubskou a vůbec se toho nebáli. Bez okolků rozbalili na přihlížející elektroniky svoji osobitou show, kterou nebojácně odstartovali excelentně sólující basou, podpořenou jen vokálem – chvíli mluveným, chvíli pěným a chvíli zase mečícím. Od minimalistického nástrojového obsazení hudba graduje až k epickým klávesovým vlnám a když se na řadu dostane i beatbox, který Ondřej dává k dobru přímo v publiku, ukazuje se, pro koho je tohle už přílišná alternativa a kdo má naopak koule poznat něco nového.

Na řadě jsou však hvězdy večera. Jak dopadlo jejich vystoupení na WGT se teprve dozvíte, leč za mnohé mluví už fakt, že sotva na zvukovce zaslechl Bryan zmínku o něm, jen mávl rukou a bylo dostatečně zřejmé, že si hodlá v Praze spravit chuť. I přesto, že „végétéčková“ anabáze nebyla nejpovedenější, o osud pražského koncertu jsem se neobával. VAC to zkrátka v malém klubu svědčí víc, než v obří hale za denního světla. Veškeré pochybnosti také rázem utnula skvělá „Pretty Toy“. Zvuk jako křišťál začíná po spinetovém intru všechny přítomné lisovat neúprosnou rytmikou a nakažlivou „kjůrovskou“ na  vyhrávkou.

.....

Celkově nám tedy kapela předvedla klubový zážitek, na který budou návštěvníci a milovníci temné elektroniky z celého Česko-Slovenska (díky početné návštěvě ze Slovenska!) ještě dlouho vzpomínat. A my taky. Děkujeme!

Celý report si můžete přečíst zde www.sanctuary.cz/13051-report-velvet-acid-christ-jezis-tahne-berlin


Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO