CHAPEAU ROUGE

MENU

Report

Sobota 5.3.2011 - Marhlad @ Chapeau rougeMarhlad v Chapeau okem Bet Orten


Jak jste si již možná všimli, v Chapeau se nepotkáte jen s djs a kapelami z celého světa, ale i s různými podobami současného výtvarného umění. Galerie Fenester (www.fenester.cz), která sídlí v jedné z výloh Chapeau Rouge, vám každý měsíc pravidelně servíruje porci čerstvého moderního umění. To ale není všechno - i v interiéru podniku můžete nalézt zajímavá výtvarná díla.

Nejnovějším přírustkem je instalace nekonvenční české umělkyně Marhlad (www.marhlad.com) v prvním podzemním patře. Marhlad pravidelně experimentuje s různými výtvarnými prostředky, vystavuje, spolupracuje s kapelami, filmem, návrháři, přednáší.

Její nepojmenované dílo bylo vytvořené přímo pro klub a naplno využívá prostoru hlubokého výklenku v chodbě. Volný prostor uchopila M. po svém a přetvořila jej během několikaměsíční práce na nový svébytný svět. Jeskynní prostor je plný krystalů a stvoření, která lze jen těžko zařadit – netopýři, jelenolidé, sovy, pavouci, bohové ... Marhlad pracuje s volnou symbolikou, která se nebrání používat hraniční prostředky jako srdce, nůž, propast, náboženské výjevy, krystaly. Ačkoli jde o téma sevřené, nabízí se dostatečný prostor pro vlastní imaginaci. Práce se světlem, dynamikou prostoru, precizně dotažené detaily, to vše umožňuje vyniknout instalaci jako celku. Marhlad nežně promíchala laskavé a zlověstné tóny, byl by to vkusný narozeninový dárek pro Tima Burtona.

Pokud se nemůžete dostavit osobně, můžete si vlastní představu udělat z fotografií Bet Orten (http://www.betside.com/). Bet pravidelně spolupracuje s módními magazíny, hudebními skupinami (Please The Trees, Niceland,atp.), věnuje se experimentálnímu filmu.

(text: Dan Doležal, foto: Bet Orten)

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO