CHAPEAU ROUGE

MENU

Report

Sobota 6.3.2010 - Joker's NightV sobotu 6.3. se už po páté v pražském klubu Chapeau Rouge, uskutečnila akce, která přináší průřez současnou českou rockovou klubovou scénou. Byli zde znovu k vidění a slyšení kapely, které toho mají už něco za sebou, ale i méně známé. Všechny tyto kapely jako celek vytvořily opět jedinečný večer, který byl plný rock’n’rollu a energie a příchozí tak od prvního songu přiváděly postupně k varu, který vyvrcholil po půlnoci přídavky poslední z kapel.

Jako první performer se představil Jackie, kytarista z glam-rockové formace Blackberry při své akustické „one-man show“, která byla náhradou za vystoupení kapely Blackberry jako celku. Vzhledem k nečekaným událostem, které se udály pouze několik dní před Joker’s night, kdy byl z kapely „odejit“ zpěvák, nahradil program obětavě Jackie svým originálním půlhodinovým setem za podpory nikoliv kapely jak byl dříve zvyklý ale pouze za podpory akustické kytary a barové židličky. Nejenom jako vstřícné gesto, ale i jako skvělé vystoupení by se dala jeho půlhodinka hodnotit. Evidentně v první řadě před pódiem byli fanoušci jeho kapely a podle odezvy a podpory by se dalo vytušit, že by klidně byli pro aby se Jackie nadále ujmul mikrofónu a postu zpěváka v Blackberry. Zazněly jak jeho vlastní písně tak i covery, které byly vřele přijaty.


Jako následující zahrála kapela Pillow Fight z Plzně. Oslněny vystoupením prvního performera Jackieho mu své vystoupení věnovali se slovy „doufáme že se pak za naše věnované vystoupení nebudeš stydět“ což opravdu Jackie nemusel. Tato kapela společně koncertuje od roku 2005 a vetší pozornosti se jí dostalo až v loňském roce. Kapela je spolu od roku 2005 a  má za sebou spoustu koncertů a festivalů, tedy na jejich sehranost a energii bylo radost pohledět. Profesionálnost projevu i vystupování byly opravdu na vysoké úrovni. Písně rockového rázu proložili i několika popovějšími melodickými písněmi a celkově by se dalo vystoupení shrnout tak, že publikum naprosto chytlo a velice bavilo. Tím pádem i přesto že v Praze zatím Pillow Fight nejsou nějak obzvláště známí, odezva publika byla velmi kladná a k dalšímu pražskému koncertování je jistě povzbudila.Další na scénu přišla už trochu známější kapela. Bro‘s’N‘Beasts složena z hráčů kapel Another Way a TBA, společně hraje od léta 2009, kdy natočili první desku. Prvním songem, který natočili je Eye to Eye, ke které byl natočen i klip, který je úspěšně zařazen do vysílání hudební stanice Óčko. Také si zahráli na posledním Silvestrovském vysílání pořadu Noc s Andělem na ČT2.  Jejich známost v Praze je tedy poměrně vysoká, což bylo znát zejména v síle potlesku. Jejich hudební styl je velice osobitý a nekonvenční a je pouze otázkou času, kdy se tato kapela dostane do většího podvědomí a stane se stálicí rockové klubové scény. Vystoupení bylo opravdu kvalitní a všichni členi do jednoho demonstrovali naprosté zvládnutí svého nástroje a postu.Posledním vystupujícím byla kapela Head Down. Head Down je na klubové scéně stálicí již od roku 2002 a má za sebou nespočet koncertů. Přesto v Praze je jim sice věnována pozornost avšak ne taková jakou by si jejich kvalitní hudba, upřímnost a energie zasloužila. Bylo vidět, že dobytí Prahy je pouze otázkou času a pár dalších koncertů, jelikož tendence s jakou se publikum začalo „rozhýbávat“ byla neočekávaně rychlá a již v polovině koncertu přítomní tleskaly nad hlavou do rytmu. Koncert Head Down byl bezpochyby vrchol večera a jejich vystoupení bylo skončeno až po dvou přidaných písních, který si nadšený kotel fanoušků vynutil. Pro kapelu, jak později sdělila, byl tento koncert přelomový, jelikož v současné době pracují na nové desce a tak playlist který byl v sobotu k slyšení byl v takovéto podobě naposled, jelikož od vydání desky budou Head Down již hrát nové songy. Proto, jak se kapela vyjádřila, byl tento koncert v rámci Joker’s night nejlepším způsobem rozloučení se se svými dosavadními skladbami a etapou.Jako celek byla Joker‘s Night 6.3.2010 dalším povedeným pokračováním tohoto eventu, který se postupně začíná zapisovat do povědomí pražských rockových nadšenců, kdo si přišel pro rock’n’roll, tak ho zkrátka dostal!


Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO