CHAPEAU ROUGE

MENU

Report

Čtvrtek 13.3.2008 - SUNFLOWER CARAVAN - KVĚTINY PRO DÁMY

13. 3. 2008 - Autor: Kristoff.Thievery@seznam.cz

Sunflower Caravan jsem poprvé a naposled slyšel před čtyřmy roky, v Jazzclubu Železná. Sunflower Caravan tehdy byli, hráli něco, co připomínalo Doors v roce 2000, bylo to naplněné obrovskou energií a jejich hamondky vám příjemně rušivě zatemnily mysl po zbytek noci. Byl jsem zvědavý, co se semele tentokrát.

Kluci od té doby trochu změnili vizáž, ostatně kdo nejde s dobou či proti době, nemá na pódiu co dělat. Zároveň s vizáží, která tak trochu změkla, však změkla i jejich hudba. Tím chci říct: veškerý respekt, Sunflower Caravan jsou pořád kapelou nesmírně energickou, a hudebníci jsou to vyjímeční. Pianista Andy má výborný projev a je vidět, že vystupování ho nesmírně baví. Basák Michell umí vymyslet výborné riffy a nemyslím tím, že by jen vařil omáčku pro klávesy. Nejvíc mě bavil bubeník Vít, který hudbě Slunečnic dodával nejlepší atmosféru a obrovsky ji hnal dopředu. Na druhou stranu, Sunflower Caravan pro mne ztratili tak trochu jejich vyjímečnost, jejich zvuk se nápadně podobal českým Southpaw, a především s přibývající dobou, začala hudba nabírat na monotónosti.

Kluci se do koncertu ze začátku pustili s obrovskou vervou a já jsem si říkal, že mi nevadí trochu nasládlejší melodie, že trocha sentimentu rozhodně neuškodí, a houpat se chvíli do zamilovanějších tónů bude taky zajímavé. Na druhou stranu, kolem páté písničky Sunflower Caravan zpomalili a do tempa se jim už nepodařilo dostat. O to víc však monotónější projev nahrazovali jedinečným projevem při vystupování, tihle čahouni se při hraní umí báječně bavit.

Co se jim navíc musí nechat je, že na instrumentální počin, toho tahle kapela dokáže sdělit opravdu hodně a nezačne nudit jen tak. Jen mi trochu přišlo, že tahle kapela už je trochu holčičí a pro holky. Pravdou je, Andy s sebou neměl hamondky, ale jenom klavír, což na zvuk mělo svůj vliv, na druhou stranu, kapela má ve svém žánru napsáno pop-rock´n´roll, a mě nezbývá než konstatovat, že z toho zbyl již jenom ten pop. Což je škoda, protože kluci mají obrovský potenciál a umí zaujmout.

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO