CHAPEAU ROUGE

MENU

Live Underground 25.9.2008

Re ReName CHAPEAU ROUGE

Datum akce:
25.9.2008

Patro:
Live Underground

DJs & Bands:
Religious Knives (usa) (psychadelic)
 
Gala Drop (por) (tropical)
 
Pozwakowski (hun) (alternative rock)

INTERPRETI

Religious Knives (usa)

Jim Morrison žije! Málokdo by asi čekal, že jeho hudební převtělení vzejde ze současné kytarově noisové scény New Yorku. Religious Knives jsou jeden z nejvýraznějších výhonků tamějšího bujného podhoubí a jeho členové pochází z neméně zajímavých uskupení. Ať už nevyzpytatelných Mouthus (vydávali mj. u Important a Load Records) nebo Double Leopards, kteří jako jedni z prvních krotili své improvizované hlukové mantry do dronové psychedelie.

Religious Knives pokračovali v jejich odkazu, ale s každou další nahrávkou odkrývali spíš rock'n'rollové kořeny. Nepravděpodobný bastard ozvěn 60. let, krautrockově rytmické hypnózy, postpunkové gotiky a syrových experimentů. Nové album „The Door“ vychází 14. října na značce Thurstona Moora (Sonic Youth) Ecstatic Peace!, který ho rovněž produkoval. Už název desky dává tušit, odkud tentokrát nejsilněji vane vítr. A ke všemu zatraceně svěží.

„Religious Knives zní jako srážka mezi Faust, Stooges a The Doors, kdyby hráli na pohřbu. Podařilo se jim zamlžit hranice do té míry, že si nebudete moct uvědomit, zda vůbec kdy existovaly.“ boomkat.com

 

http://www.religiousknives.com/

http://www.ecstaticpeace.com/artist.php?id=24

http://www.myspace.com/religi0usknives

Gala Drop (por)

Hudba portugalských Gala Drop je směsí tribalistických či latinskoamerických rytmů a minimalistických syntezátorových jamů, to vše šmrncnuté jamajským dubem. Naživo však dostává i ostřejší kytarové hrany. Na chystaném debutu přiložil ruku k dílu taky známý zvukový mág Rafael Toral.

 

http://www.myspace.com/galadrop

Pozwakowski (hun)

Pozvakowski  lze klidně označit jako post rock, ale jejich hra není v pasti statické melancholie. Tihle chlapíci překvapí divokou free jazzovou sekcí, uši trhajícím hlukem nebo táhlými kytarovými mantrami. Dlouhodobě spolupracovali se slavným maďarským saxofonistou Istvánem Grencsó. Vystupovali např. s Mono, Guapo nebo Jarboe. Na koncertech používají několik projektorů, včetně několika obstarožních modelů. A nově přibrali k efektům Roberta Bereznyei, který bude znám posluchačům experimentální elektroniky jako Tigrics. Ve svém žánru neprávem opomenutá kapela.

 

http://pozvakowski.hu/

http://www.myspace.com/pozvakowski


Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO