CHAPEAU ROUGE

MENU

Dance Klub 22.3.2013

BE AT: Timid Boy

Datum akce:
22.3.2013

Patro:
Dance Klub

DJs & Bands:
Timid Boy (Time Has Changed/France)
 
Dj Schwa (Shades of Gray / Beef Records) (house/techno/electronic)
 
DJ Ark3r (acid/house/deep/techno)

BE AT: Timid Boy
Chapeau Rouge 22/3/2013

Majitel francouzského labelu"Time Has Changed" na párty v BE AT: v Chapeau Rouge!
Francouzský producent, Dj a žurnalista Damien Almira aka Timid Boy, přijal naše pozvání na BE AT: ( čti: bíet ), kteráodstartuje v pátek 22.3.2013 přímo v samotném centru Prahy, v klubu Chapeau Rouge

.
Můžeme se těšit, na jeho vůbec první Dj set v Čechách. Celá noc se ponese v duchu deep, hypnotic house a neagresivního techna. Zajímavým visuálním zpestřením bude originální video mapping show přímo na hlavním podiu!

Timid Boy
není na elektronické scéně žádným zelenáčem. Už v roce 2003 se stává residentem známého pařížského klubu Rex, a to přímo na noci labelu BPitch Control, kterou měla pod palcem sama Ellen Allien. Docela slušný začátek na mladého producenta! Brzy po tomto úspěchu
zakládá Damien spolu spolu s producentem Acumen label “Time Has Changed“. Značka THC
se brzo katapultuje mezi špičku francouzských house labelů. Jejich tracky se tak dostaly do vinylových tašek djům jako Richie Hawtin, Luciano, Sven Väth, Dubfire, Laurent Garnier, Rar
esh, Loco Dice, Carl Cox, Nick Curly, Steve Bug, Ellen Allien, Anja Schneider a dalším...

Damien je zároveň uznávaným žurnalistou. Pracoval pro francouzský Rock & Folk, Technikart nebo Trax (první francouzský elektronický časopis) a jak sám říká: „práce žurnalisty mi umožnila hlubší porozumění elektronické hudby a získání zkušeností pro svou vlastní produkci.“ S
tou začal Timid Boy kolem roku 2009. Za tu dobu se stihl upsat labelům jako Upon You, Tuning Spork, Form, Alive nebo Great Stuff

A aby toho nebylo málo, zahrál si snad ve všech uznávaných klubech po světě, a teď čeká na jeho
show i Praha ! Český support obstarají rezidenti akce BE AT: Dj Schwa z projektu Shades Of Gray a Dj Ark aka Ark3r. A o visualní doprovod se postarají Grey Goose Synapsis
.
Těšíme se na Vás, partypeople!
BE AT: Team
(Schwa & Ark3r)

THEY SAY ABOUT TIMID BOY :

“Timid Boy shows us that he's a great producer, and he's an artist to follow in 2012." (AGORIA)
« The new leading light of the new French deep house/tech house g
eneration » (Resident Advisor)
« The fast
rising house producer » (Mixmag)
« Once again the Frenchman comes up trumps » (Ibiza Voice)
« Time Has Change is the most exciting new french label » (Raveline)
« One of the best french surprise » (Tsugi Magazine)

Timid Boy na internetu
:
http://www.youtube.com/watch?v=0CTlBytRzwc
http://www.beatport.com/artist/timidboy/101636
http://www.residentadvisor.net/dj/timidboy
https://soundcloud.com/timidboy
http://www.discogs.com/artist/Timid+Boy

Podporuje Club Mate a Francouzský institut
!


INTERPRETI

Dj Schwa (Shades of Gray / Beef Records)

Styly: house/techno/electronic

Michal Schwa jeden z mála českých DJs, který má kalendář plný prestižních zahraničních akcí a navíc stojí za uznávaným labelem (Beef records). V době, kdy už o úspěchu producenta elektronické muziky pranic nerozhoduje počet prodaných desek, se právě Michalův projekt Shades of Gray pravidelně umísťuje mezi nejstahovanějšími autory na DJském portálu beatport.com.

Jeho projekt Shades of Gray slaví se svým debutovým albem "Soul Machine" úspěchy po celém světě a prestižní časopis Dj mag zařadil toto album mezi 50 nejlepších elektronických alb roku 2012. I díky tomu Schwa spolupracuje s mnoha zvučnými jmény světové taneční scény (například Miguel Migs a Djuma Soundsystem) a jen za poslední stihnul hraní v Austrálii, Hondurasu, USA, Itálii, Londýně, Barceloně, Indii, Thajsku a také na mnoha domácích akcích.

Hudbou se začal zabývat díky tatínkovi, který je sám muzikant a který v Praze vlastní známé nahrávací studio (www.orm.cz). V roce 2004 se Michal stává spolumajitelem úspěšného progressivního labelu Tribal Vision, avšak na konci 2005 náhle mění svůj styl a zakládá vlastní inovativní vydavatelství Beef records. Na teto značce vydávají producenti jako Pezzner, Mike Monday, The Timewriter, Joyce Muniz, Inxec, Deepchild a další. Pres 6 let Michal strávil v Australském městě Sydney. Od roku 2011 je zpět v Praze a pravidelně hraje po cele Evropě, USA a Asii. V Praze ho můžete slyšet v klubech Roxy, Bukanýr, Le Clan a Chapeau Rouge.

www.djschwa.net
www.shadesofgraymusic.net
www.beefrecords.net

DJ Ark3r

Styly: acid/house/deep/techno

DJ Ark není včerejší objev soutěže talentů, po české hudební scéně se pohybuje již řadu let, a bez plenek.
Prvně se dostal k hudební technice v raných deseti letech, tehdy si díky bratrovu nadšení pro techno mohl vyzkoušet svoje první mixy na dnes již legendárním setupu DJM 500 a technics sl 1210mk2.
Po několika letech ochutnávání různých hudebních kousků a nasávání inspirace, uzrál čas pro první vlastní podnik, když společně s několika kamarády stál u zrodu hudebního uskupení NANO Sound. NaNo Sound mělo od svých počátků silnou základnu v tzv. zlomených odnožích elektronické hudby, často s lazením na anglické producenty. Tou dobou (psal se rok 2003) Ark prožíval naplnění a radost v rytmu d´n´b a junglu a nejčastěji vystupoval back 2 back s Dj Neotem aka Drum Technology. Dvojka mladých djs si zahrála snad ve všech zákoutích české republiky od západu na východ a ještě dál až ku slovenským bratřím a bratislavskému klubu Účko.
Po nesčetných vystoupeních různě po domovině Ark začíná bookovat zahraniční DJs pro místní párty a festivaly stejně jako pořádat vlastní akce. Setkání se smetánkou zahraniční hudební scény a hvězdami zvučných jmen zprostředkoval mimo jiné i díky svým pravidelným drumandbassovým večerům nazvaným STEPPIN'. Jeho hosty se tak v rychlém sledu staly Danny Wheeler, MC Tali, TC, Heist a Jenna G.

Za roky protěžování drumandbassu a zlomených beatů si zahrál vedle lidí jako NOISIA, Netsky, Brookes Brothers, Camo & Krooked, Black Sun Empire, John B, Apex, Prolix, Clipz, Shock One, Futurebound, Current Value feat. Snow, Fexomat, Zubcore, Dj Rush, B Complex, Stanton Warriors, L Plus, Brooklyn, Rido, No Money a s řadou dalších zvučných jmen.
Se zřejmostí toho, kolik výrazných prvků proniká do hudby z vod mainstreamového electra a dubstepu, přišla i potřeba dozvědět se více o minimálnějších, hlubších polohách elektronické hudby a nových rezervoárech inspirace v undergroundu.

Postrčen znovu vpřed životem Berlína a projekty jako například Bar 25 si Ark uvědomuje potenciál minimální elektronické hudby a rozsah těchto lánů neoraných i u nás doma.
Arka s jeho svěžímy sety prodchnutými miriádami odstínů duhy elektra můžete v Praze potkat nejčastěji v klubech jako je Chapeau Rouge, Palác Akropolis, Cross, Roxy a dalších. Hodit zadkem či podupat nohou můžete zajít na Arkovi pravidelné akce Arcade a nebo Be At:, na kterých se podílí s vydavatelství BEEF Records a kde byli v minuloasti k slyšení interpreti jako Djuma Soundsystem, Alexkid, Niko Schwind, Chmara Winter, Peter Horrevorts, Niconé, Claire Morgan, Timid boy či česko-australský projekt Shades of Gray. Nemělo by se zapomínat ani na pražské seskupení SWAMPSOUND, kde je Ark už mnoho let členem.

V současnosti jsou hlavní Arkovou inspirací vytříbené postavy berlínské a londýnské hudební scény. Od těchto vlivů se částečně dnes odvíjí i jeho slastní styl hraní ve kterém si zakládá především na přístupnosti a zábavě, s gradací až k euforii, jíž dosahuje dobrou kombinací dynamických mixů a pestrostí, nikoliv však mnohostí, rytmů a zvuků.
Mimo svoje osobní zalíbení vás však Ark dokáže s radostí provázet po plejádách homogenních ale i cizími prvky prodchnutých stylů jako acid, house, deep, minimal, techno, bass, chicago, detroit. A i když Arkovi sety i párty bývají tématicky i stylově zařazené, neztrácí ze zřetele svodný prostor pro zábavu, tvořivost a inprovizaci.


http://www.facebook.com/deejayark

http://www.swampsound.net
www.soundcloud.com/ark3r
www.chapeaurouge.cz

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO