CHAPEAU ROUGE

MENU

Live Underground 17.2.2012

VINYL SWAG - Live Concert

Datum akce:
17.2.2012

Patro:
Live Underground

DJs & Bands:
Prago Union (hip hop)

Klasika. Starý jako nový. Ze starýho nový. Starý dobrý. Se starej mladej. Kruh se uzavírá. Zase 1nou. Návrat na místo činu. Rap… Dá se to popsat různě. Můžem hledat vzletnou metaforu a cvrlikat okolo kaše. Nebo si můžem nabrat plnou naběračku a říct si, že na druhým pokračování mejdanu SWAG v Chapeau Rouge zahrajou v pátek 17.2. Prago Union v klasický sestavě, aneb „nemůžeš řvát Prago Pyčo a nemyslet tim Kato a Maro“.

Zas tak suchý to ale není. Je to první koncert Prago Union v Praze v roce dvacet tucet. Dva gramofony a jeden mikrofon alá Prago v Chapeau je navíc spojení s přímo zápisem do historie. Až tak? Ó ano. Minule se psal Srpen 2010, akce Champion Sounds (další symbolika) a dost možná první hiphopový koncert, kde se lidi nehádali o to, že jsou na guestlistu, ale dělali scény, že zaplatí dvojnásobek vstupu, jen aby mohli vůbec vstoupit.

Za celý rok jedenáct jste navíc mohli Prago el klásiko v Praze vidět jen na Majálesu ve Stromovce a na Tattoo Convention na Výstavišti. Na klasickém hiphopovém mejdanu jste je takhle v Praze neviděli od léta léta páně 2010. A že od tý doby přibylo pár věcí: třeba koncepční deska V barvách nebo teď naposledy pecka Rolák. „Cestovatelský beat“, co Kato vyrobil na stříbrném fešákovi aka MacBooku cestou vlakem na koncert a jako vánoční dárek ho vypustil zdarma na Soundcloud, aby později udělal ještě dubplate verzi pro Exstatic Sound a sbíral už čtvrtým týdnem body v domácí hitparádě Rádia 1 – Velká Sedma…

Zkrátka a dobře: důvodů, proč jít na SWAG a vychutnat si Prago Union na plný koule s gramcema se určitě pár najde, třeba: „Hip hop. Že už to není co to bejvalo? No tak se starej mladej.“ A nezapomeň, že i když jsou Prago Union na SWAG jako dezert, podávají se jako předkrm. Otevírá se v 19:30 a koncik začíná už ve 20:00!

Vstupné:

19:30 – 05:00 (koncert Prago + párty SWAG): 150 Kč

21:30 – 05:00 (párty SWAG): 50 KčINTERPRETI

Prago Union

Styly: hip hop

Prago Union je pražská hiphopová skupina. Založena byla okolo roku 2002 dvěma členy - rapper Kato (dříve Deph) a DJ Skupla, oba dříve členové Chaozzu. Na koncertech dříve vypomáhal MC Děděk a DJ Bufe. V současnosti působí kapela ve složení Kato a DJ Maro z kapely Gambrz Reprs.

Prago Union vydali dvě alba – v roce 2005 HDP (Hrubý domácí produkt) a v roce 2010 Dezorient Express.

facebook profile

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO