CHAPEAU ROUGE

MENU

Dance Klub 27.12.2013

BE AT:

Datum akce:
27.12.2013

Patro:
Dance Klub

DJs & Bands:
Smash TV (ger)
 
Dj Schwa (Shades of Gray / Beef Records) (house/techno/electronic)
 
DJ Ark3r (acid/house/deep/techno)
 
Oli_N (Release sustain)

Zakladatel Smash TV Holger Zilske vydal několik skvělých alb a tracků na BPitch Control, uznávaném labelu kterému šéfuje Ellen Alien. Pro BPitch Control Holger Zilske dokonce koprodukoval několik Ellen Alien alb (konkrétně Statkind, Berlinette a Thrills). Holger ale nezůstává jen u Ellen Alien... jako znamenitý sound engineer a producent spolupracuje i s Miss Kittin, Raz Ohara, Daso, Dave DK a dalšími ikonami elektronické scény v Německu a jako remixér si Holger sáhnul na tracky od Claude Von Stroke, Kiki, Adam Freeland a Marco Ressman.

Před pár lety se Holger dává dohromady s kamaradem Kai Pressnerem a jako duo ‘Smash TV‘ přestupují na jejich nynější domovský label Get Physical. Na Get Physical před pár měsíci vydali album Noise & Girls, které se dostalo skvělého přijetí jak od fanoušků Smash TV, tak od hudebních kritiků po celém světě. Nedávno se vrátili z tour po Americe a v berlínském studiu pilně pracují na dalším materiálu a remixech. Mimo jiné i na remixu našeho domácího dua Shades Of Gray. V Praze se představí 27.12. v Chapeau Rouge na akci BE AT:. Zahrají jak starší věci, tak novinky z alba Noise & Girls. O support se postará Olin_n z londýnského vinyl shopu Phonica, Michal Schwa ze Shades of Gray a rezident párty Dj Ark. O video-maping a vjing se postará Vj IT z Acidelika crew. Na horním baru zahraje funky a disko náš oblíbený divočák Fatty M a v undergroundu na noci ‘Moombah what?!‘ vystoupí třeba producent Chongx z Lamat records. Skvěly důvod proč zakončit rok 2013 ve velkém stylu!

Fb událost: www.facebook.com/events/593733624027241/

Links:
soundcloud.com/smash-tv-1
http://www.beefrecords.net/podcasts/Podcast/Entries/2013/11/14_Oli_n_in_the_mix.html
https://soundcloud.com/shades-of-gray
www.beefrecords.net
www.djschwa.net


Podporuje:

Club Mate
Fentimans

Mediální partner:
Radio 1
Techno.cz


INTERPRETI

Smash TV (ger)

Zakladatel Smash TV Holger Zilske vydal několik skvělých alb a tracků na BPitch Control, uznávaném labelu kterému šéfuje Ellen Alien. Pro BPitch Control Holger Zilske dokonce koprodukoval několik Ellen Alien alb (konkrétně Statkind, Berlinette a Thrills). Holger ale nezůstává jen u Ellen Alien... jako znamenitý sound engineer a producent spolupracuje i s Miss Kittin, Raz Ohara, Daso, Dave DK a dalšími ikonami elektronické scény v Německu a jako remixér si Holger sáhnul na tracky od Claude Von Stroke, Kiki, Adam Freeland a Marco Ressman.

Před pár lety se Holger dává dohromady s kamaradem Kai Pressnerem a jako duo ‘Smash TV‘ přestupují na jejich nynější domovský label Get Physical. Na Get Physical před pár měsíci vydali album Noise & Girls (podzim 2013), které se dostalo skvělého přijetí jak od fanoušků Smash TV, tak od hudebních kritiků po celém světě. Nedávno se vrátili z tour po Americe a v berlínském studiu pilně pracují na dalším materiálu a remixech.

soundcloud.com/smash-tv-1

www.facebook.com/SmashTVofc

Dj Schwa (Shades of Gray / Beef Records)

Styly: house/techno/electronic

Michal Schwa jeden z mála českých DJs, který má kalendář plný prestižních zahraničních akcí a navíc stojí za uznávaným labelem (Beef records). V době, kdy už o úspěchu producenta elektronické muziky pranic nerozhoduje počet prodaných desek, se právě Michalův projekt Shades of Gray pravidelně umísťuje mezi nejstahovanějšími autory na DJském portálu beatport.com.

Jeho projekt Shades of Gray slaví se svým debutovým albem "Soul Machine" úspěchy po celém světě a prestižní časopis Dj mag zařadil toto album mezi 50 nejlepších elektronických alb roku 2012. I díky tomu Schwa spolupracuje s mnoha zvučnými jmény světové taneční scény (například Miguel Migs a Djuma Soundsystem) a jen za poslední stihnul hraní v Austrálii, Hondurasu, USA, Itálii, Londýně, Barceloně, Indii, Thajsku a také na mnoha domácích akcích.

Hudbou se začal zabývat díky tatínkovi, který je sám muzikant a který v Praze vlastní známé nahrávací studio (www.orm.cz). V roce 2004 se Michal stává spolumajitelem úspěšného progressivního labelu Tribal Vision, avšak na konci 2005 náhle mění svůj styl a zakládá vlastní inovativní vydavatelství Beef records. Na teto značce vydávají producenti jako Pezzner, Mike Monday, The Timewriter, Joyce Muniz, Inxec, Deepchild a další. Pres 6 let Michal strávil v Australském městě Sydney. Od roku 2011 je zpět v Praze a pravidelně hraje po cele Evropě, USA a Asii. V Praze ho můžete slyšet v klubech Roxy, Bukanýr, Le Clan a Chapeau Rouge.

www.djschwa.net
www.shadesofgraymusic.net
www.beefrecords.net

DJ Ark3r

Styly: acid/house/deep/techno

DJ Ark není včerejší objev soutěže talentů, po české hudební scéně se pohybuje již řadu let, a bez plenek.
Prvně se dostal k hudební technice v raných deseti letech, tehdy si díky bratrovu nadšení pro techno mohl vyzkoušet svoje první mixy na dnes již legendárním setupu DJM 500 a technics sl 1210mk2.
Po několika letech ochutnávání různých hudebních kousků a nasávání inspirace, uzrál čas pro první vlastní podnik, když společně s několika kamarády stál u zrodu hudebního uskupení NANO Sound. NaNo Sound mělo od svých počátků silnou základnu v tzv. zlomených odnožích elektronické hudby, často s lazením na anglické producenty. Tou dobou (psal se rok 2003) Ark prožíval naplnění a radost v rytmu d´n´b a junglu a nejčastěji vystupoval back 2 back s Dj Neotem aka Drum Technology. Dvojka mladých djs si zahrála snad ve všech zákoutích české republiky od západu na východ a ještě dál až ku slovenským bratřím a bratislavskému klubu Účko.
Po nesčetných vystoupeních různě po domovině Ark začíná bookovat zahraniční DJs pro místní párty a festivaly stejně jako pořádat vlastní akce. Setkání se smetánkou zahraniční hudební scény a hvězdami zvučných jmen zprostředkoval mimo jiné i díky svým pravidelným drumandbassovým večerům nazvaným STEPPIN'. Jeho hosty se tak v rychlém sledu staly Danny Wheeler, MC Tali, TC, Heist a Jenna G.

Za roky protěžování drumandbassu a zlomených beatů si zahrál vedle lidí jako NOISIA, Netsky, Brookes Brothers, Camo & Krooked, Black Sun Empire, John B, Apex, Prolix, Clipz, Shock One, Futurebound, Current Value feat. Snow, Fexomat, Zubcore, Dj Rush, B Complex, Stanton Warriors, L Plus, Brooklyn, Rido, No Money a s řadou dalších zvučných jmen.
Se zřejmostí toho, kolik výrazných prvků proniká do hudby z vod mainstreamového electra a dubstepu, přišla i potřeba dozvědět se více o minimálnějších, hlubších polohách elektronické hudby a nových rezervoárech inspirace v undergroundu.

Postrčen znovu vpřed životem Berlína a projekty jako například Bar 25 si Ark uvědomuje potenciál minimální elektronické hudby a rozsah těchto lánů neoraných i u nás doma.
Arka s jeho svěžímy sety prodchnutými miriádami odstínů duhy elektra můžete v Praze potkat nejčastěji v klubech jako je Chapeau Rouge, Palác Akropolis, Cross, Roxy a dalších. Hodit zadkem či podupat nohou můžete zajít na Arkovi pravidelné akce Arcade a nebo Be At:, na kterých se podílí s vydavatelství BEEF Records a kde byli v minuloasti k slyšení interpreti jako Djuma Soundsystem, Alexkid, Niko Schwind, Chmara Winter, Peter Horrevorts, Niconé, Claire Morgan, Timid boy či česko-australský projekt Shades of Gray. Nemělo by se zapomínat ani na pražské seskupení SWAMPSOUND, kde je Ark už mnoho let členem.

V současnosti jsou hlavní Arkovou inspirací vytříbené postavy berlínské a londýnské hudební scény. Od těchto vlivů se částečně dnes odvíjí i jeho slastní styl hraní ve kterém si zakládá především na přístupnosti a zábavě, s gradací až k euforii, jíž dosahuje dobrou kombinací dynamických mixů a pestrostí, nikoliv však mnohostí, rytmů a zvuků.
Mimo svoje osobní zalíbení vás však Ark dokáže s radostí provázet po plejádách homogenních ale i cizími prvky prodchnutých stylů jako acid, house, deep, minimal, techno, bass, chicago, detroit. A i když Arkovi sety i párty bývají tématicky i stylově zařazené, neztrácí ze zřetele svodný prostor pro zábavu, tvořivost a inprovizaci.


http://www.facebook.com/deejayark

http://www.swampsound.net
www.soundcloud.com/ark3r
www.chapeaurouge.cz

Oli_N (Release sustain)

Třetím rokem působí v Londýně, kde se pravidelně objevuje v line - upech klubů jako je Ministry of Sound , The Egg nebo Cafe 1001. Spolupracuje s multikulturním centrem Red Gallery, labelem Release Sustain , Českým turistickým centrem a většinu svého času nyní tráví ve studiu, kde pracuje na vlastní produkci. Oli_Nův styl odráží jeho vkus a zkušenosti, rozprostírá se od dubu přes house až k technu. Jeho sety jsou dobře rozpoznatelné a první ohlasy zaznamenává i v Londýně.
K působení v Čechách neodmyslitelně patří spoluorganizace velkého počtu parties pod hlavičkou S-O-S a Free Culture Festival, America open air a sety v Roxy (Praha), Sklenick (Brno), Marley (Ostrava), Žlutý pes (Pardubice), Apollo 13 (Prostějov), Envelopa (Olomouc) a mnoha
dalších. V říinu 2012 deputuje s trackem Kafetimer na labelu Release Sustain.

http://soundcloud.com/oli_n


Oli_N & Kozber - Kafetimer from Olin Soldan on Vimeo.

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO