CHAPEAU ROUGE

MENU

Live Underground 23.10.2008

14. NAROZENINY CHAPEAU ROUGE (14. ANNIVERSARY)

Datum akce:
23.10.2008

Patro:
Live Underground

DJs & Bands:
THE CHANCERS (ska)
 
Made By The Fire (hard core)

a po nich rude audio sound system

INTERPRETI

THE CHANCERS

Mezinárodní 2 tone ska kapela The Chancers se původně zformovala v létě 1998 jako skupina podobně naladěných muzikantů (především Britů), kteří měli zahrát jen jeden koncert pro British Council. Od té doby se obsazení kapely mnohokrát dramaticky změnilo, jak šel čas, kapela si postupně vybudovala hudební zázemí nejen v České republice a na Slovensku, ale i v Německu, Francii, Švýcarsku, Chorvatsku, Rakousku a Maďarsku. Prostě hrála kdekoliv, kde našla pódium a publikum otevřené k jejich interpretaci zvuku ska.

Z bohaté koncertní historie vybíráme předskakování na prvním pražském koncertu anglické 2 Tone legendy The Selecter (se kterými si později zahráli i ve Vídni), společné turné s baskickými hvězdami Skunk a pozvání k vystoupení na největším východoevropském hudebním festivalu Sziget v Maďarsku, kde Chancers v hlavním čase na druhém pódiu (Wanted stage) roztancovali několikatisícový dav. Jejich první album Rudeboy Polka (vydané na vlastním labelu) se dočkalo pozitivních recenzí v hudebních časopisech jako Rock & Pop, Rolling Stone či Big Beng, o spoustě evropských i amerických ska fanzinů nemluvě. O rok později vydali u příležitosti evropského turné pětipísňový singl Teach The Rich, na němž se objevily remixy od Nana Zorin a DJ Wiche, který byl zvolen dýdžejem roku 2001 (dle ankety Anděl). EP bylo také zvoleno singlem měsíce v časopisech Show! a Rock & Pop. Září 2003 zahajují The Chancers vydáním očekávaného druhého alba Friendly Fire, které nahráli ve špičkových studiích Sono. Jako singl byla vybrána skladba Rudeboy Paradise, k níž se právě chystá klip. Deska vychází začátkem října na nezávislém pražském labelu U:Bahn. "Snažili jsme se vyhnout obvyklým klišé a konvencím ska a vyprodukovat něco nového. Na téhle nahrávce se tak - stejně jako v samotné kapele - mísí všechny možné vlivy. Řekl bych, že je to směs ska, soulu rock'n'rollu a tak trochu i jazzu," říká kytarista a vrchní skladatel kapely Marco McKee, zatímco frontman Ruffskank dodává: "Ale je to rozhodně podle všech tradic britského 2 tone ska, které bylo vždycky o míchání stylů."

The Chancers jsou:
Simon Ruffskank
- zpěv - Stephen Elder- zpěv, banjo - Marco McKee - kytara/zpěv - Milan Srba - alt sax -Honza Vedral - tenor sax- Pavel Homer - klávesy - BigB - basa - Vagi - bicí


Diskografie
1999 Tuffer Than Tomorrow EP (Slavska)
2001 Rudeboy Polka LP (Slavska)
2002 International Reggaemartxaska (Skunk Diskak, kompilace, detaily viz skunkdiskak.free.fr)
2002 Teach The Rich EP (Slavska)
2003 Friendly Fire LP (U:Bahn)

Naživo
Pravidelné koncerty v Praze a všude po České republice, dalé pak Slovensko, Maďarsko, Chorvatsko a dál na východ. Díky kompaktním turné expandujeme i do Francie, Belgie, Švýcarska, Rakouska a Německa. Festivaly: Sziget 2001 (HU), Visegrad 2003 (HU), Reggae Ethnic Session (CZ), Antifest (CZ), Czechtek (CZ).

Hráli jsme s...
The Selecter (UK), Skunk (Baskicko), Spunge (UK), The Hotknives (UK), Zen Baseball Bat (UK), Rude Rich and the Highnotes (H), Los Pasajeros (Venezuela), Panteon Rococo (Mexiko), The Exploited (UK) a spoustou dalších

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO