CHAPEAU ROUGE

MENU

18.2. Britští Tubelord poprvé v Praze Britské mathrockové trio Tubelord – úplně poprvé v České republice!

Děje se tady toho tolik, že při prvním poslechu jste už v polovině úplně vyčerpaní, ale když si to dáte opakovaně, hudba vás úplně uhrane – uvědomíte si, jak se náhle a mimoděk musíte hýbat do rytmu.“ – Mike Haydock, BBC.

Tubelord založili v roce 2006 tři studenti Kingston College, Joseph Prendergast (zpěv, kytara), Sean Bamberger (basová kytara) a David Catmur (bubny), které tehdy spojovalo nadšení pro tvorbu kapel jako At The Drive-In, Oceansize, Editors, Rival Schools nebo Yourcodenameis:milo. Název kapely je podle jejích členů odvozen od skandinávského sexuálního kultu z poloviny 19. století.

Prendergast říká, že tehdy „chtěl prostě jenom vyluzovat pokroucené, špinavé zvuky, zatímco Dave se Seanem se nadchli pro představu, že by to mohla být i hudba.“

Tubelord mají za sebou několik EP a skvělé debutové album “Our First American Friends” (2009), které letos vyšlo i v akustické podobě pod názvem “For the Grandparents”. V těchto dnech dokončují druhou desku “Over in Brooklyn”, která vyjde v první polovině příštího roku.

Tubelord si jako support do Prahy přivezou Shoes and Socks Off, britský lo-fi projekt Tobyho Hayese, exfrontmana Meet Me in St Louis a basáka ze Shield Your Eyes.

Akci pořádá: Landmine Alert, info@landminealert.org
Níže si můžete přečíst pár vět přímo od kluků z Tubelord...moc upovídaní nejsou a bůh ví, co z toho, co říkají, myslí vážně - přesto se ale určitě můžete těšit na skvělou show!

Vaše debutové album se jmenuje Our First American Friend, deska, kterou právě připravujete pak Over in Brooklyn – to vás Amerika tak zajímá? (a kdo byl váš první americký přítel?)

Amerika nás opravdu bere, hádám, že jsme asi až moc sledovali Wayneův svět (americký seriál), když jsme byli malí. Taky jsme zbožňovali Mavericka v Top Gunu – to byl totální HRDINA. Naši první američtí přátelé byla skupina The Mae Shi – měli byste je omrknout

Kromě klasického alba jste taky nahráli akustickou verzi debutu – jak na to reagovali fanoušci?

Myslím, že lidé k tomu byli velice vnímaví. Kupodivu jsme si při nahrávání užili spoustu legrace a doufáme, že to v ní je slyšet.

Jak byste popsali vaši muziku/show těm, kteří vás předtím nikdy neviděli?

Jsme PŘESNĚ jako Daft Punk, jen bez těch světel, kouře a obrazovek – a hrajeme naživo! Lidi musí přijít a přesvědčit se sami!

Jak jste se seznámili s Shoes and Socks Off (britský lo-fi projekt)? Chci říct, jedete spolu tour a vaše muzika je přitom tak rozdílná...

Odehráli jsme dost koncertů s jeho starou kapelou Meet Me in St Louis (tu byste měli taky omrknout) a opravdu jsme milovali jeho muziku. Je to taky ta nejlepší společnost na turné, co jsme měli – vždycky nás rozesměje.

Co vás dokáže rozčílit /co vás baví nejvíc?

Hm, když dojde toaletní papír, je to vždycky k naštvání...jinak nás samozřejmě baví muzika!

Oblíbený muzikant:
Rick James

Hudební vlivy: Yeasayer, Bruce Springsteen, Phil Collins, Tears for Fears

Nejlepší koncert, jaký jste viděli:
Live Aid – Phil Collins

Nejpodivnější místo, kde jste hráli: show ve výtahu v Amsterodamu byla pěkně divná...
Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO