CHAPEAU ROUGE

MENU

17.2. Black Foxxes (uk)

 


17.2. Od depresí k radosti z hraní: emotivní Black Foxxes v PrazeNechat se unášet společnou flow a nahrát co nejpřirozenější desku – přesně tímto se řídila britská kapela Black Foxxes při nahrávání čtvrtého alba, které už v únoru představí také v Praze. Svou tvorbu označují za depresivní pop, nebojí se ani přitvrdit.  

Synťáky, zkreslené vokály a odrazy bristolské DIY scény. Trio hudebníků okolo zpěváka Marka Holleyho si během svého působení vytvořilo pevné jméno na kytarové scéně, emotivní přístup k hudbě a výrazné vokály se staly jejich hlavní zbraní. Přesvědčit jsme se o tom mohli už v roce 2018, kdy do pražského Crossu přivezli debut I'm Not Well. Psychické zdraví bylo pro Black Foxxes vždy velkým tématem, od popisu úzkostných stavů po frontmanův tehdejší boj s diagnostikovanou alopecií. Pro magazín Dork v roce 2020 prozradil: „Tohle bych nepřál nikomu, bylo to strašlivé. Přišel jsem i o obočí, skladba Jungle Skies byla napsaná v týdnu, kdy jsem si musel oholit hlavu. Tolik temnoty jsem nikdy necítil."

Už o další desce, eponymním albu z roku 2020, mluví jako o nahrávce plné naděje a smíření: „Celým albem prochází má snaha naučit se milovat svou současnou verzi." Chystané čtvrté album propojuje zpěvákovu osobní zkušenost a psychický stav s hudbou ještě pevněji než doposud. Od samého začátku se zaměřuje na chemii mezi hudebníky, kteří se soustředí jen sami na sebe. Ať už čerpají z postpunku, synthpopu nebo altrocku, nikdy neubírají na upřímnosti svých textů, emocí a živelnosti koncertů.


Cena: 390 Kč
Doors 19:00
Show 20:00

Vstupenky/Tickets: https://fource.cz/cs/events/black-foxxes-24/  

 

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO