CHAPEAU ROUGE

MENU

Putující král nezávislé elektroniky se chystá do Prahy

 7. března se v pražském klubu Chapeau Rouge představí elektronický experimentátor C-drik se svými projekty Kirdec a také s Elekore, ve kterém účinkuje spolu s Marcosem Chia, jenž samostatně představí i svůj sólový projekt One Man Nation. Spolu s nimi vystoupí i čeští reprezentanti "hudby pod hudbou", minimalističtí psychedelici Birds Build Nests Underground. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost vpustit do své kůže drápy elektropunkových tygrů z velmi neobvyklého království. Čeká vás strhující moderní hudba která vyrůstá z niternosti a pohltí vás.

 V rámci své „neverending tour“ k nám tedy opět zavítá elektronický nomád C-drik Fermont. Tento muž v sukni s velmi neobvyklým zevnějškem i životním stylem se narodil v Zairu, a má zároveň belgické a řecké kořeny. Má za sebou více než 30 desek, několik filmů, spoustu vydavatelské, producentské a sběratelské činnosti. Spolupracoval také na mnoha projektech electroclashové, breakcoreové a ambientní scény (Ambre, Dead Hollywod Stars, atd.), přímo spolupracoval a spolupracuje s umělci jakými jsou Mick Harris [Napalm Death, Painkiller, Scorn], Mark Spybey [Dead Voices On Air, Can, Download], Mathis Mootz [Panacea, Rich Kid, M˛], David Thrussel [Black Lung, Soma, Snog], Sato Yukie, Mimetic, Contagious Orgasm, a mnoha dalšími. Nepřináší svou hudbu jen do obvyklých destinací, ale i do zemí jako jsou Srbsko, Malajsie, Bulharsko, Turecko, Indonésie nebo Čína. V současnosti se zabývá kompilací nahrávek nezávislých umělců z Afriky a Asie, a to stylově od elektroniky až k nezávislému hiphopu.

 Elekore
Seskupení vzniklo v roce 2005 v Singapuru. C-drik přizval Marcose Chiu-Destruktose a singapurce s pseudonymem Mindfuckingboy, aby namíchali výbušnou směs kamikaze punku a breakcoru. „Music that makes Atari Teenage Riot look like Atari Infant Diet...“

Kirdec
Hudba překračující žánry jakými jsou elektronika, breakcore, elektro, industrial, hip hop, atp. V rámci tohoto projektu C-drik v současnosti spolupracuje s temným francouzkým hiphopovým seskupením Le diktat a nezávislým americkým experimentálním hiphoperem Black Saturn. Stále v pohybu, nezachytitelný veganský cestovatel napříč žánry a světem.

One Man Nation
Je to fyzické, příval energie co prostupuje každým živým vystoupením. Od pečlivě připravené formy k energické improvizaci. Počítač ovládnutý s mistrovstvím pomocí další techniky, občasný zpěv nebo výkřik u kterého mrazí. Od ambientních ploch k strhujícímu tempu.

 Birds Build Nests Underground
Pražská turntablistická dvojice (Petr Ferenc a Michal Brunclík) tvoří hudbu založenou na přesazování zvuků starých praskajících vinylů do nových situací. Nejedná se o postmoderní projekt těžící z hříček popkulturních významů a citací, jejich cílem je tvořit krásné, tak nějak zvláštně známé-neznámé písně. Svou tvorbu označují jako "hudbu pod hudbou" – zkoumání detailů mikroskopem repetice a změny rychlosti.

http://www.myspace.com/elekore

http://www.myspace.com/cdrk

http://www.onemannation.com/

http://www.myspace.com/birdsbuildnestsunderground


07. 03. 09 20h

Elekore + Kirdec + One Man Nation + Birds Build Nests Underground

Chapeau Rouge, Jakubská 2, Praha 1,

www.chapeaurouge.cz

pořádá: Daniel von Chapeau und Al Tchajan

 

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO