CHAPEAU ROUGE

MENU

ReReName party 25.9.

Re Rename Party Chapeau Rouge 25.9.

Chtěli bychom Vás touto cestou informovat o změně jména našeho klubu. Nové jméno je CHAPEAU ROUGE. Klub Chapeau Rouge se tedy od září opět vrací ke svému původnímu jménu z roku 1919. Chapeau má v současnosti 3 patra, 4 bary a 3 stage. Vedle baru a -I. patra, které se již tradičně věnuje taneční hudbě, má Chapeau Rouge také -II. patro (Underground Club) zaměřené na nezávislou scénu - kapely z celého světa, performance, projekce a multižánrové projekty. Chapeau Rouge je otevřeno 365 dní v roce, každý den DJs, koncerty, performance či jiné projekty.

Zveme Vás tímto zároveň na naši Re Rename Party Chapeau Rouge 25.9. K oslavě návratu k původnímu jménu klubu jsme pro vás připravili večer plný delikates, a tento den asi v Praze nic srovnatelného nezažijete:

Bar Stage: bootlegoví BASTARSD DJs (J. Kománková + O. Formánek)
Dance Club: legendární Dj TRÁVA + DJ Petr Moskito + Dj Dr.T.N.F.
Underground Club: RELIGIOUS KNIVES (us) + Pozvakowski (hun) + Gala Drop (por)


25.9.2008: Religious Knives (US) & Pozvakowski (HU) & Gala Drop (PT) v Chapeau Rouge

 

Jim Morrison žije! Málokdo by asi čekal, že jeho hudební převtělení vzejde ze současné kytarově noisové scény New Yorku. Religious Knives jsou jeden z nejvýraznějších výhonků tamějšího bujného podhoubí a jeho členové pochází z neméně zajímavých uskupení. Ať už nevyzpytatelných Mouthus (vydávali mj. u Important a Load Records) nebo Double Leopards, kteří jako jedni z prvních krotili své improvizované hlukové mantry do dronové psychedelie.

Religious Knives pokračovali v jejich odkazu, ale s každou další nahrávkou odkrývali spíš rock'n'rollové kořeny. Nepravděpodobný bastard ozvěn 60. let, krautrockově rytmické hypnózy, postpunkové gotiky a syrových experimentů. Nové album „The Door“ vychází 14. října na značce Thurstona Moora (Sonic Youth) Ecstatic Peace!, který ho rovněž produkoval. Už název desky dává tušit, odkud tentokrát nejsilněji vane vítr. A ke všemu zatraceně svěží.

„Religious Knives zní jako srážka mezi Faust, Stooges a The Doors, kdyby hráli na pohřbu. Podařilo se jim zamlžit hranice do té míry, že si nebudete moct uvědomit, zda vůbec kdy existovaly.“ boomkat.com

 

http://www.religiousknives.com/

http://www.ecstaticpeace.com/artist.php?id=24

http://www.myspace.com/religi0usknives

 

 

Pozvakowski  lze klidně označit jako post rock, ale jejich hra není v pasti statické melancholie. Tihle chlapíci překvapí divokou free jazzovou sekcí, uši trhajícím hlukem nebo táhlými kytarovými mantrami. Dlouhodobě spolupracovali se slavným maďarským saxofonistou Istvánem Grencsó. Vystupovali např. s Mono, Guapo nebo Jarboe. Na koncertech používají několik projektorů, včetně několika obstarožních modelů. A nově přibrali k efektům Roberta Bereznyei, který bude znám posluchačům experimentální elektroniky jako Tigrics. Ve svém žánru neprávem opomenutá kapela.

 

http://pozvakowski.hu/

http://www.myspace.com/pozvakowski

 

 

Hudba portugalských Gala Drop je směsí tribalistických či latinskoamerických rytmů a minimalistických syntezátorových jamů, to vše šmrncnuté jamajským dubem. Naživo však dostává i ostřejší kytarové hrany. Na chystaném debutu přiložil ruku k dílu taky známý zvukový mág Rafael Toral.

 

http://www.myspace.com/galadrop

 

 

Kapely vystoupí 25.9. v Praze v klubu doposud známém jako Chateau Rouge (Jakubská 2, Praha 1) od 20:30. Předpokládané pořadí: Gala Drop, Religious Knives, Pozvakowski. VSTUP VOLNÝ!

 

http://www.myspace.com/letmoproductions

http://www.chapeaurouge.cz

 

Klub Chapeau Rouge se tímto dnem opět vrací ke svému původnímu jménu z roku 1919. Chapeau má v současnosti 3 patra, 4 bary a 3 stage. Vedle baru a -I. patra, které se věnuje taneční hudbě, má Chapeau Rouge také -II. patro (Underground Club) zaměřené na nezávislou scénu - kapely z celého světa, performance, projekce a multižánrové projekty.

 

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO