CHAPEAU ROUGE

MENU

Natočte film za 48 hodin


NATOČ FILM ZA 48 HODIN!


48 HOUR FILM PROJECT, největší časovaná světová filmová soutěž svého druhu, slaví tento rok 10. výročí svého založení. U této příležitosti se bude soutěž poprvé v historii konat i v České republice – v Praze. Soutěž se poprvé uskutečnila v roce 2001 ve Washington DC s jediným soutěžícím týmem. Postupně se stal tento projekt kulturním fenoménem a rozšířil se až na 3000 filmů ročně ve 100 městech po celém světě. Soutěž je založena na tom, že tvůrci musejí během pouhých 48 hodin natočit film. Filmařské týmy všech úrovní zahajují práci v devatenáct hodin v pátek, 4 až 7 minutové filmy musí být dodány do neděle 19:30. Kick off a Drop Off se koná v Chapeau Rouge.
Každému týmu je přidělen žánr, postava, rekvizita a věta z dialogu. To vše musí filmaři nějakým způsobem zapracovat do svého filmu. Každý tým samostatně skládá štáb, obstarává si technické vybavení a vše ostatní, co je nutné k natočení filmu za jediný víkend. Jakýkoliv tým, bez ohledu na úroveň dovedností, je způsobilý k účasti v této soutěži.

Pražský 48 Hour Film Project se bude konat od 21. do 23. října 2011 a vyvrcholí 29. října, s promítáním soutěžních filmů v kině Lucerna a after party v Chapeau Rouge. Soutěž bude posuzovat porota odborníků z obchodního a filmového světa a ze světa celebrit. Vítěz pražské soutěže obdrží Grand cenu v podobě letenky do Taosu v Novém Mexiku v USA, kde se budou letos v rámci mezinárodního filmového festivalu promítat nejlepší filmy z celého světa. Vítěz bude mít také možnost soutěžit o mezinárodní peněžní odměnu a promítání v rámci filmového festivalu v Cannes 2012.
Pro registrační údaje do pražské soutěže navštivte, prosím, adresu: www.praha48film.com.
Včasná registrace (již otevřena) umožňuje zlevněné vstupné!


Generálním partnerem 48 Film Projectu v Praze je Dreamcatcher (http://www.dreamcatcher.cz). DreamCatcher je projekt pro mladé lidi ve věku od 11 do 21 let, který pomáhá plnit jejich sny. Do projektu se přihlásilo již přes 1 200 snů a na realizaci úspěšných snů bylo rozděleno téměř 2 500 000 Kč. To vše díky České spořitelně, která projekt přináší. Festivalovým hlavním mediálním partnerem je Nova Cinema (http://cinema.nova.cz). Oficiální cestovní kanceláří projektu je Condor Air Travel Service (http://www.condor.cz). Dalšími partnery jsou tisková agentura Mediafax (http://www.mediafax.cz), Chapeau Rouge (http://www.chapeaurouge.cz/), Česká filmová komise (http://www.filmcommission.cz), Rádio 1 (http://radio1.cz), Expats.CZ (http://www.expats.cz), Qbone Studios (http://qbone.cz) Cats House sro, New Spirit Cinema Ltd (http://newspiritcinema.com), Hub Praha (http://www.prague.the-hub.net/public/) a Red Bull (http://redbull.cz) .

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO