CHAPEAU ROUGE

MENU

Live Underground 13.7.2012

DADA

Datum akce:
13.7.2012

Patro:
Live Underground

DJs & Bands:
DJ Tvyks
 
ABAB (techno/house)
 
Tenten (deep house/funky)
 
DJ Tuco


INTERPRETI

DJ Tvyks

"Tvyks se během své 18 leté kariéry stal nepřehlénutelnou osobou, a to nejen ve světě Djingu a produkce. Vedle nich se věnuje mj. moderování v rádiu, grafickému designu, nebo pořádání vlastních akcí.

Je spoluzakladatel pražských mejdanů Vibrator, Muffin, Muffin!, Plastique a Boom Bang Baby!, které svojí energií dostanou do klubu i ty největší lenochy ze všech, a které se především díky své unikátní atmosféře staly druhým domovem pro kapely a live acty jako jsou např.
Zinc, Ramadanman/Pearson Sounds, Seiji, Melé, Sam Tiba, Zombie Nation, Drop The Lime, Boy 8-Bit, Sound Pellegrino Thermal Team, D.I.M., Mixhell, Headman, Rex The Dog, Lo-Fi-Fnk, Adam Sky, Huoratron, Bunny Lake, Naive New Beaters, Vicarious Bliss, Jo Jo De Freq, Franz & Shapenebo Namosh.
Jeho spolupráce se švédským producentem Hakanem Lidbo vyústila v roce 2002 ve vydání 12" singlu "Norr/Vychod" na světově proslulém labelu Paperecordings.

Vedle pořadu Vibrator, vysílaném na pražském Radiu 1, se Tvyks v poslední době věnuje hlavně vlastní tvorbě (remixy James Blake, Lo-Fi-Fnk, Zombie Nation, Riva Starr, Ku Bo, Z-Kat) a má za sebou i úspěšné spolupráce s projektem Reply! nebo V!, společně dali dohromady
pěknou řádku remixů pro Digitalism, Dance Area, Cassius, Love Motel, Trip Fontaine, Dead Kids, The Kilians, Midi Lidi, Kazety nebo TheUniques.

V současnosti je jeho domovským městem multikulturní Berlín. Pro klub Magnet připravoval do jara 2010 program noci Kiss Me! I'm Electric, kde se mezi hosty objevili Proxy, Toddla T, Totally Enormous Extinct Dinosaurs, Schlachthofbronx, Riton, L-Vis 1990 nebo Man Like Me. A od
června 2010 ve stejném klubu společně s berlínskými kolegy Finckobotem a Mike Geniusem pořádají pravidelné středeční parties Get Wavey. I za tu krátkou dobu se mezi hosty už objevilo několik zásadních jmen jako Drop The Lime, Kingdom, Girl Unit, Dubbel Dutch, Nguzunguzu, Edu K, Solo nebo AC Slater.

Navíc na podzim 2010 vydal na labelu Meanbucket Music své debutové"From Prague To Berlin" EP, které bylo na jaře 2011 doplněno remixovou edicí, na níž se podíleli Chrissy Murderbot, So Shifty, Bad Mojo, Embryo a Big Dope P & Mr. Mozaphanka. Jako DJ Tvyks už rozparádil nejedno publikum v celé Evropě. Rozhodně není DJem jednoho žánru - každý jeho mix je sestaven z toho nejžhavějšího a nejčerstvějšího, co se v současnosti děje na světové hudební scéně, což nejlépe vystihuje termín global bass. Výsledkem jsou přesné mixy a energická koláž zvuků, jež vám rozvibruje celé tělo.


Připravte se na maximální výbuch!" 

ABAB

Styly: techno/house

Duo pod názvem ABAB se již pět let objevuje na pražské elektronické scéně. Začali soundem, který jim byl v počátku nejbližší a posloužil jako inspirace, kterou přetvořili ve vlastní nenahraditelný a rozpoznatelný zvuk. Jako rezidenti pražského klubu Chapeau Rouge zprodukovali pravidelnou party “Revolution 909”, která se nikdy nesnažila o to, aby byla pouze “další techno akcí”. Co jí odlišuje od ostatních, je primárně snaha, aby se návštěvníci dostavili za hudbou a nikoliv se pouze ukázat. To potvrzují například pouštěním 11ti minutového tracku v jeho celé délce a i kvůli jednomu člověku, jenž ho poznal; výměnou CD půl minuty před koncem předchozího tracku kvůli předpokládané reakci lidí na danceflooru; opožděným začátkem noci kvůli jednomu tracku, který se nebojí zahrát víckrát za večer a nebo naopak nezahrát to, co každý moc dobře zná. Stručně a jasně – odmítají pouštět pouze to, co lidé chtějí slyšet. Prostě si hraním stojí za svým a taktéž vlastním vztahem k hudbě. 

Jejich debutové album Sleepeless Nights je výsledkem výše zmíněného činění. Přinášením aktuálních hudebních počinů a nepřetržitou selekcí dospěli k vytvoření vlastních tracků, které se snaží vyplnit mezery v hudebním spektru. Inspiraci čerpali z reakcí na jejich hudební činnost, ať už přímo z energie danceflooru v ranních hodinách či z nočních hudebně-produkčních chvil, během kterých album vznikalo. 74 minut hudby jsou produktem snahy přispět hudební scéně, které jsou součástí, a to se stejným přístupem jako s hraním.Více na http://www.facebook.com/weareABAB nebo http://www.soundcloud.com/weareabab.

Další info:

www.weareabab.bandcamp.com/releases

www.youtube.com/user/weareABAB

www.twitter.com/weareABAB

Tenten

Styly: deep house/funky

►▲ Tenten

Dvojice mladých pražských producentů/djs. Na scéně se pohybují rok a půl a za tu dobu již hráli v nejznámějších českých klubech jako např. v Roxy (na akci VIBRATOR), Meetfactory (na Muffin, Muffin), Chapeau Rouge (na Clash!, Bashy) a také v Mersey v Brně (na Origin) a to po boku djs jako jsou Jack Beats z Anglie, Don Rimini z Francie, Say Dubai z Itálie, Bad Mojo ze Slovenska, Tvyks nebo Tuco. V současnosti pořádají s dvojicí ABAB v Chapeau Rouge svojí residentskou noc DADA, kam se snaží zvát zajímavé dje jak z čech tak ze zahraničí.

Více na http://soundcloud.com/tenten1010/ nebo http://www.facebook.com/TENTENDJS

DJ Tuco

Velmi pracovitý producent a šéf labelu Meanbucket a opravdu zkušený DJ stojící za mejdany jako Dutty Weekend, nebo Muffin Muffin nabízí  to nejčerstvější z oblasti baile funku, house, b more soundu a dalších stylů, které nikoho nenechají sedět. Prostě “shake your ass baby“!

www.myspace.com/djtuco

www.facebook.com/Tucodj

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO