CHAPEAU ROUGE

MENU

Live Underground 22.4.2017

Republic Artists

Datum akce:
22.4.2017

Patro:
Live Underground

DJs & Bands:
Nick Elia (uk) (techno)
 
Elektrabel (electronica)
 
DJ Thomas Tesla (techno/house)

V sobotu 22. dubna se v Chapeau Rouge bude slavit! Londýnský kolektiv a label Republic Artists Records se pohybuje nejen na londýnské scéně už 9 let. Za tu dobu RA kolektiv uspořádal přes 200 parties v UK, v ČR, na Ibize nebo v sousedním Německu. S úmyslem přiblížit sound akcí a hlavních účinkujících širší veřejnosti vznikl v roce 2014 stejnojmenný label. Již od prvního releasu se tracky vydané na Republic Artists Records staly součástí tracklistů na radiích BBC, Ibiza Global nebo Proton. Některé z 36 vydaných singlů byly hrány a podporovány pioneery a současnými hvězdami elektronické scény, mezi které patří taková jména Sasha, Nicole Moudaber, Laurent Garnier, Jon Rundell, Terry Francis a mnoho dalších.

Na narozeninovou oslavu se po roce vrací berlínský Agent, který bude opět hlavním hostem. Agent vystoupil za svou dvacetiletou kariéru v mnoha respektovaných klubech a na festivalech v rodné vlasti. Jeho typický zvuk zazněl ve frankfurtském Cocoonu, berlínském Tresoru nebo na Love Parade. Má za sebou stovky zahraničních vystoupení, například v londýnském Fabricu a Eggu, klubu Womb v Tokiu nebo na festivalu Off Sonar. Jeho tracky vyšly na labelech zvučných jmen: Get Physical, Cocoon, Desolat, Moon Harbour nebo Fabric Records.

 Druhá „techno” stage bude pod taktovkou jednoho z pilířů Republic Artists Records, kterým je Nick Elia. Nick zahraje live, za použití mašinek Roland a kontrolerů Novation. Nick vyprodukoval a remixoval několik úspěšných techno tracků. Jeho třítrackové EP Exit Velocity, vydané u Republic Artists Records, hráli a podporovali známí umělci jako například Spartaque, Paco Osuna, Dubspeeka, Jon Rundell, Melokolektiv, Lee Walker, Tiga nebo Hannah Wants, která hrála jeho track „Glue” na stanici BBC Radio 1. Nejnovější počin, remix tracku Bending Light” se hrál na radiu Proton a Kiss fm. Nick se kromě elektroniky podílel na projektech akustické a vážné hudby ve studiích ve Velké Británii a Německu. Je lektorem SAE institutu na univerzitě v Surrey a na univerzitě v Keele.

Dále zahraje domácí Elektrabel, chlapík, který se pohybuje na scéně už úctyhodných 15 let, za svou kariéru stihnul hrát v mnoha klubech zvučných jmen, jako jsou například tokijský Womb nebo berlínský Tresor. Jeho vůbec první vinyl release byl vydán na labelu 6277, který patří Jeffu Millsovi. Jeho track „Daje“ zahrál tento rok Ben Klock na akci Dekmantel.

Samozřejmě nebude chybět ani Thomas Tesla, šéf Republic Artists! Thomas vystupoval v mnoha londýnských klubech, namátkou Crucifix Lane, Steelyard, Fire, Lightbox nebo Egg, ale také v německém Tresoru, španělské Amnesii a na dalších místech po celé Evropě. Jeho produkci najdete na Tanztone, Wasabi Generals, Nightphunk nebo Republic Artists Records, kde vyšel jeho remix tracku Mind Meld 2 od Nikoly Galy.

O support se postarají Kirill Astra (Tamdem) a Mark Dale z Rakouska. Bar bude mít pod kontrolou trojlístek domácích djs Vanko, Lillou a Deff.

 

Událost  na fb: https://www.facebook.com/events/293205424430027 


Datum: Sobota 22. dubna 2017
Vstupné: do 23:00 - 100,- Kč, od 23:00 - 150,- Kč
Klub: Chapeau Rouge, Jakubská 2, Praha 1
'Start: 22:00

 

INTERPRETI

Nick Elia (uk)

Styly: techno,

Nick vydal na Republic Artists Records třítrackové EP, které bylo hráno a podporováno mnoha umělci zvučných jmen jako Spartaque, Paco Osuna, Dubspeeka, Tiga nebo Hannah Wants. Track Glue byl hrán na BBC Radio 1, Nick se kromě elektroniky také podílel na mnoha projektech akustické a vážné hudby ve studiích v UK a Německu; Schokopro, Naidoo-Herberger, Baltic a M:CON Mannheim. Je lektorem SAE institutu University of Surrey a Keele University. Během setu se nebojí riskovat a improvizovat, takže se máte na co těšit!

www.nickelia.com/

www.facebook.com/nickeliaofficial


www.residentadvisor.net/dj/nickelia

Elektrabel

Styly: electronica

Elektrabel, vlastním jménem Tomáš Hartl, patří ke špičce české elektronické scény. Rodilý Břeclavák diktuje už řadu let tou nejtvrdší, a přesto nejinteligentnější elektronikou, jaká je u nás k poslechu. Do dnešního dne si zahrál takřka v každém klubu a na festivalu v republice, i na pár úctyhodných místech ve světě, jako jsou berlínský Tresor či tokijský Womb. Vůbec poprvé dal o sobě vědět prostřednictvím českého Virtual Labelu, kde vyšla v roce 2001 jeho prvotina Untitled. Dva roky nato se mu podařila na české poměry nevídaná věc. Jeho produkce si všiml sám velký "Wizard", Jeff Mills, který mu posléze na sub-labelu Axis Records 6277 vydal první zahraniční vinyl MISSION 01 - Elektrabel EP. O další dva roky později přišlo na další spolupráci a příští release Crocks, předznamenal příchod LP For Various Reasons, které vyšlo jako MISSION 04 a sklidilo nebývalý úspěch jak u kritiků, tak i laické veřejnosti. Ještě týž rok vydal v pořadí pátou Mission - Trefa, která jen potvrdila jeho silnou pozici na tehdejším techno výslunní. Následovaly Edensonic, Pohjola a Antiritmo, ke kterým později přibyly další menší či větší labely, kde vydává i v současnosti. jeho zvuk se stále vyznačuje údernou rytmikou a hypnotickými syntezátorovými smyčkami, ale v poslední době i hutnými plochami a pomalejšími beaty, kdy tu či onu část produkce hraje dle charakteru dané akce.

zdroj: www.elektrabel.info/index.htm

soundcloud.com/elektrabel

www.facebook.com/pages/elektrabel/247210045337583

DJ Thomas Tesla

Styly: techno/house

Over the last 7 years Republic Artists and Wasabi Generals Records boss Tomasuchy AKA Thomas Tesla has slowly become an important part of London’s respected underground house & techno movement.

As a promoter, humble beginnings running intimate parties at Undersolo, Camden and Fortress Studios, Old Street gave birth to Republic Artists launch at Club Factory and over the past few years Republic Artists has grown into one of the capitals best loved techno events. Hosting parties at some of Londons key 1000 plus capacity venues, bringing some of the best boat parties the city has to offer which continually sell out weeks in advance, and giving a much needed platform for some of the exciting talent and established artists the UK has to offer

As a dj he has graced the turntables of all the major clubs in the capital, including now defunct legendary clubs Turnmills and The Cross, In 2007, he was invited to play in Thailand which included slots at the Full Moon Party, Koh Phangan and Green Mango, Koh Samui. The same year, his first ever appearance in Ibiza with a guest slot at Eden and Cream Amnesia on the terrace resulted in him being invited back each summer, with highlights including opening the main floor at Amnesia for Creams massive closing party and hosting his own events on the Island. Other gigs include trips to Czech Republic, Poland, Spain, Austria and South Africa.

As a producer, two releases under alias Thomas Tesla on Tanztone and Nightphunk recordings reflect his passion for the deeper side of house music while the creation of Wasabi Generals label and events show the need to bring those sounds to the club without distorting the techno ethos of Republic Artists and Tomasuchy.

Tomas continues to run his parties in London and Ibiza. This year focusing mainly on his record labels.

Thomas Tesla Promo Mix May / 2012
http://soundcloud.com/thomastesla/thomas-tesla-promo-mix-05-2012

http://soundcloud.com/thomastesla

http://www.residentadvisor.net/dj/thomastesla

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO