CHAPEAU ROUGE

MENU

Dance Klub 23.10.2008

14. NAROZENINY CHAPEAU ROUGE (14. ANNIVERSARY)

Datum akce:
23.10.2008

Patro:
Dance Klub

DJs & Bands:
DJ Loutka (house)
 
DJ Formi (house)
 
Wokurka (The Tchendos)


INTERPRETI

DJ Loutka

Styly: house

Loutku lze po právu považovat za základní kámen české taneční scény. Nepočítáme-li jeho počátky v klubu Futurum, kde se jako DJ věnoval více kytarovým a now wave projektům (jeho nejoblíbenější skuponou byli Duran Duran), byl Loutka u zrodu téměr všech důležitých momentů vzniků a vývoje české klubové scény. Po první house party v klubu Meloun byl neodvratně lapen houseovými rytmy. Odjíždí do Amsterdamu, kupuje gramofony, mixpult, první desky a v neformálním seskupení ToMaMi stojí u zrodu prvních parties v České produkci. V roce 1993 se stává spoluzakladatelem agentury Roxydust House Facoty - dnes Roxydust - a společně s Jardou Krampolem a Petrem Hoskem startuje první pravidelné parties v KD Ladvi. Rok 1994 je pro Loutku rokem zlomovým -DJ Joost Van Bellen ho zve do amsterdamského klubu Roxy, kde se zasluhuje o další prvenství - jako první Český DJ vystupuje v zahrančíním klubu. V letech 94, 95 dostává v Amsterdamu angažmá takřka ve všech předních klubech (Chemistry, Mazzo, Paradiso, Richter, Waakzaamheid) a sbírá cenné zkušenosti, které ve spojení s jeho přirozeným hudením talentem a citem pro atmosféru pasují Loutku na nejoblíbenějšího Českého DJe. V Praze nechybí na programu žádné větší party, objíždí taneční akce po celé republice. Měl rezidentní noc v pražském klubu Radost FX a podílí se na produkci agentury Roxydust, která v roce 1996 rozjíždí Loutkovu rezidentní noc Shake v klubu Roxy. Shake se stává v prvních dvou letech fenoménem a Loutka je pomalu, ale jistě legendou taneční scény. V rámci této noci, vůbec poprvé, zajistil program Shaku výhradně on. Počin, kterým se žádný Český DJ nemůže pochlubit. Vystupoval po boku mnoha velkých jmen, jako například Darren Emerson, Terry Francis, Robert Owens, David Alvarado, Josh Wink, Jost Van Belen, Dimitry (Dee Lite), Mr.C, Westbam, Bushwacka, DJ Sneak, Dimitry (Amsterdam), Koenie, Marcello, Eddie Amador, 4 Hero Djs, UFO, Jazzanova, Silicon Soul, Junior Sanchez, Knee Deep a řadou dalších. Jeho DJské sety jsou charakteristické tou nejčistší house music a nekonečným střídáním nálad - jeho souznění s tancujícím publikem často působí až mysticky. V lednu 2001 uzavřel smlouvu o exkluzivním bookingu s agenturou Beeswax, jejíž vydavatelství, Beeswax Recordings, vydává jeho dva nenovější tracky, Second a Third. V současné době má Loutka svou rezidentní noc v klubu Mecca /Saladas, Tick-Tack/, v Karlových Lázních - Pardogsu a společně s agenturou Roxydust pak od letošního ledna rozjíždí "Shake on tour", řetěz parties, které se snaží přiblížit atmosféru legendárních nocí i mimo Prahu.

DJ Formi

Styly: house,

Začínal hrát v rockovém clubu Futurum, kde se seznámil djem Loutkou a ostatní členy agentury Roxydust Prague. Jejich přístup k taneční hudbě se mu zalíbil natolik, že se hned stal nadšeným návštěvníkem jejich parties. V roce 1994 si kupuje první desky s house music.
Rok 1995 byl pro Formiho rokem zlomovým, jelikož si poprvé zahrál v clubu Roxy Prague. A to hned s djs: Loutkou,Bidlem a holandkým Joost Van Bellenem na party Bat Rave. Poté začíná hrát pravidelně v clubech Radost FX a Ládví. V téže době začínají Roxydust Formiho pravidelně představovat na nejrozjetěších house parties u nás – SHAKE v klubu Roxy. Společně s dalším původním členem Roxydustu s Djem Airtem vždy nažhavili tu správnou „Warm up“ náladu pro hlavního residenta Loutku. Díky svému feelingu Formi občas tyto „supermejdany“ i sám úspěšně „dohrával.
Od r.1998 je pravidelným hostem všech klubů od západu na východ, takže se dá zkrátka říci, že místo , kde by Formi nehrál, snad ani neexistuje. Formi razí zásadu, že hudební škatulky jsou jen pro hudební novináře a sám se snaží hudbu hlavně vnímat a cítit.

Umělci s kterými měl tu čest si zahrát na společné party: Justin Robertson (UK),Dano(USA), Silicon Soul (UK), Jose Padilla – Café del Mar(ESP) , Joost Van Bellen (NL Speedfreax) , Dave Mathersole (UK) , Wubble –U (UK) ,Chris Sadler, Liquid Harmony (CZ) , Hipp-e and Hallo (USA) , 100% Isis (NL), Sunscreem (UK) , MR.C (UK) The End,Marcello (NL), Asad Rizvi (GB), Daft Punk(F)1997), Groove Armada,OO Bidlo(CZ/USA), Loutka, Pavel Krejdl, Lumiere,Petr K. ,Geert ( Belgie) a -CREMFIELDS-2003-2004 a MáCHáč-2007-2008, Open Air Field (Lighthouse Prague) a mnohen více :-)
Od roku 1998 až doposud je residentem Pražského clubu Chapeau Rouge.

www.facebook.com/pages/DJ-David-Formi/110921935589116

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO