CHAPEAU ROUGE

MENU

Dance Klub 28.1.2011

Live Concert

Datum akce:
28.1.2011

Patro:
Dance Klub

DJs & Bands:
ÖNCZkekvist Orchestra (nor/au)

Na konci ledna proběhnou v Čechách výjimečná koncertní událost. 28.1. vystoupí v Chapeau Rouge mezinárodní experimentální orchestr ÖNCZkekvist Orchestra.

Ideu velkého improvizačního tělesa rozvíjí v Norsku žijící rakouská vokalistka Agnes Hvizdalek již několik let. V roce 2010 se jí podařilo vytvořit více než třicetičlenný kolektiv mladých hudebníků různého stylového zaměření (soudobá vážná hudba, rocková avantgarda, jazzová i nejazzová improvizace, noise) z Rakouska, Norska a České Republiky. Po intenzivním zkoušení předvedl kritikou velmi dobře přijaté vystoupení ve vídeňském ORF Radiokulturhausu a na témže místě měl možnost také po několik dnů natáčet pod producentským dozorem Franze Hautzingera.
V současné době probíhají v různých evropských městech koncerty při příležitosti vydání nového alba – kolekce vídeňských studiových nahrávek. V rámci ÖNCZkekvist Orchestra se jedná o polooficiální aktivity, neboť jeho management není schopen zajistit pro všechny koncerty účast všech členů, avšak díky entuziazmu všech hudebníků se jich na každé akci schází většina a jde tedy už ze své podstaty vždy o neopakovatelné a intenzivní hudební zážitky. Podrobnější informace na www.oncz.org.

Jan Faix

INTERPRETI

ÖNCZkekvist Orchestra (nor/au)

Norsko-rakousko-český experimentální improvizační orchestr.

Myšlenku experimentálního improvizačního orchestru poprvé zrealizovala momentálně v Oslu žijící rakouská vokalistka Agnes Hvizdalek v roce 2009. Sešli se v něm mladí hudebníci z oblasti soudobé vážné, avantgardně jazzové a elektronické hudby. O rok později byl původně norsko-rakouský projekt rozšířen o spolupráci s českými hudebníky a vzniklo tak třicetičlenné těleso, jež během letních měsíců intenzivně zkoušelo a provedlo též kritikou velmi dobře přijatý koncert ve vídeňském ORF Radiokulturhausu. Na témže místě během několika dnů studiového natáčení pod producentským dozorem věhlasného trumpetisty Franze Hautzingera vznikl materiál pro nyní vycházející album.
Série koncertů po mnoha evropských metropolích při příležitosti vydání alba je hlavně z finančních důvodů svým způsobem „polooficiální“ aktivitou orchestru. Nemůže být zaručena účast celého kolektivu, ale vždy alespoň většiny, přesto se zvláště v Čechách jedná o naprosto jedinečnou a ze své podstaty neopakovatelnou hudební událost, kterou se rozhodně vyplatí navštívit.

oncz.org

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO