CHAPEAU ROUGE

MENU

27. února kapely a djs pro Paponditi, Keňa

Páteční noc ve třech patrech bude patřit keňskému Paponditi

Niceland, Toneless, MaleeDivy, Skalená treska, Djs, MCs a mnoho dalších umělců věnuje své vystoupení v pátek 27. února 2009 na podporu stavby africké školy. Vybrané vstupné a výtěžek z fairtrade prodeje poputuje přímo na dostavbu školy v keňské vesnici Papondity. Koncert organizuje Humanistické centrum Dialog ve spolupráci s klubem Chapeau Rouge, ve kterém se akce uskuteční.

„Celá benefiční akce je věnovaná na stavbu školy v keňské vesnici Paponditi,“ vysvětlila hlavní organizátorka večera Klára Horálková, která je zároveň dobrovolnicí Humanistického centra Dialog a dodala: „Cílem je vydělat dostatek finančních prostředků, aby se v tamější škole mohla dokončit stavba prvního stupně základní školy.“ Ve vesnici poblíž Viktoriina jezera už stojí školka pro nejmenší děti. To vše díky velké píle místních, kteří na ni dokázali shromáždit prostředky nejrůznějšími výdělečnými aktivitami jako je například pěstování zeleniny a její následný prodej. Na stejném principu fungují v Keni i další humanistické projekty. „Nejde nám jen o bezhlavé posílání peněz do chudých částí Afriky. Snažíme se pomoc tam, kde mohou evropské peníze opravdu efektivně pomoci. A to je zrovna případ školy v Paponditi. Místní už ukázali, že umějí udělat pořádný kus práce a postavili školku. Děti však potřebují jít ve vzdělání dále a peníze, které mi zde dokážeme vydělat během koncertu, pomůžou urychlit celou stavbu školy a studenti se budou moci do lavic dostat o mnoho dříve,“ řekla organizátorka. Více informací o celém projektu školy v Paponditi se budou moci hosté akce dozvědět přímo na místě. Kromě toho je čeká také řada zajímavých videí a fotografií nejen z keňského Paponditi, ale také z jiných částí Afriky, kde Humanistické centrum Dialog působí.
 
    Hosté pak budou moci projekt podpořit také nákupem v chystaném fairtrade obchůdku, kde bude k výběru řada afrických výrobků od sošek a ručně dělaných látek až po nejrůznější korálky a klíčenky stejného původu. 

V rámci večera, bez nároku na honorář, vystoupí ve třech patrech kapely: MaleeDivy, Niceland, Skalená treska, Toneless, Flautistar, dále pak DJs a MCs: Airto, Yannick, Fatty, Sunshine, Jah Atom Sound feat. MCs Monkey & Moses a další umělci.

Přijďte a podpořte dostavbu vesnické školy v keňském Papondity.

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO