CHAPEAU ROUGE

MENU

Live Concert ASVA (us) 27/1

Pokud jde o styl hudby, v případě Asva se můžeme bavit o drone rocku nebo sludge/doom metalu, ale oni jsou ještě dále – nebo spíš lehce stranou. Jejich zvuk má nádech pečlivého elektroakustického bádání, občas zase až orchestrální pompy, ale vše je vlastně na dřeň syrové a přímé. Ocelová basa a těžkopádná rytmika nesou odkaz starých Swans. Dronové plochy se téměř rovnoměrně rozdělují mezi varhany a kytary. Pocit katarze u Asvy nevzniká jen kvůli síle hluku, ale hlavně kvůli tomu, že kdesi hluboko je v jádru jejich kompozic staré dobré blues se vším, co k němu patří – tedy především skutečné city.
Asva vznikla v zásadě jako pokračování poloviny legendárních Burning Witch (basáka Stuarta Dahlquista a bubeníka Brada). Zpočátku s nimi hrál na kytaru Dylan Carlson (Earth), kterého pak nahradil John Schuller (Master Musicians Of Bukkake). Za varhany usedl Troy Swanson a k obsluhování všeho možného (od kytar přes piáno až po samplery) přibrali Trey Spruance (Mr.Bungle, Secret Chiefs 3). Aby toho nebylo málo, zpívala u nich Jessika Kenney (společné náhravky např. s Eyvindem Kangem nebo Wolves In The Throne Room), nahrával je Billy Anderson (produkce Neurosis, Noxagt, Melvins...) a Randall Dunn (produkce Boris, Kinski, Earth a nespočet dalších).
Stuart Dahlquist navíc tvořil podstatnou část Sunn O))) na jejich prvních třech albech. Dnes zůstává jediným zakládajícím členem Asvy, jelikož nechtěl mít studiový superprojekt, ale fungující kapelu, se kterou může hrát koncerty. Na krátkém evropském turné představí nový, téměř hodinový materiál, složený speciálně pro prestižní berlínský festival Transmediale.

Navštivte a poslechněte si:
www.southern.com/southern/band/ASVA0
www.myspace.com/asvaband


Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO