CHAPEAU ROUGE

MENU

ex Samiam a Texas is the reason jako Atlantic/Pacific v Praze

Speciální akustický koncert legend již v sobotu v Praze
 
V sobotu 13. 12. zažijí návštěvníci baru Chapeau Rouge na pražském Starém Městě unikátní večer - zavzpomínat na časy, kdy se označení "emo" používalo pouze pro špičkovou post-hardcoreovou muziku, a ne jakýsi pseudo goth-rockový image teenagerů oblbnutých komerčními médii, jim v komorním prostředí umožní speciální polo-akustické vystoupení legend z kapel Samiam a Texas Is The Reason, Sergie Loobkoffa a Garretta Klahna.
 
SAMIAM vznikli přesně před dvaceti lety, tj. koncem roku 1988 v San Franciscu, kde vyrůstali bok po boku s dalšími legendami Jawbreaker a Green Day. Mají na svém kontě sedm řadových alb, z nichž zejména čtvrté, "Clumsy" je už navždy jednoznačným klenotem hudební historie. Tisíce fanoušků po celém světě je uctívají jako naprostou legendu. Členové mnoha později úspěšných skupin jako například Hot Water Music, Donots, The Ataris či Boy Sets Fire přiznali, že nebýt Samiam coby jejich největší inspirace, jejich kapely by možná nikdy nevznikly...hudební tvorba kapely kombinovala pop-punkovou přímočarost s melancholickými riffy a la Husker Du, a je často označována za typické klasické "emo". V České republice vystoupili Samiam v letech 1996, 1997 a 2003. Přestože v roce 2006 kapela nahrála své poslední album "Whatever Got You Down", dá se říci, že od roku 2004 již prakticky neexistuje - koncertuje například jen velmi sporadicky.
 
TEXAS IS THE REASON naopak existovali pouhopouhé tři roky a vydali pouze jedno EP a jedno album, přesto, a nebo právě proto, je jim přisuzován ještě kultovnější "emo" statut než Samiam. Jejich muzika byla skutečnou "emo" esencí, mohutně inspirována tvorbou Sunny Day Real Estate, Rites Of Spring a Embrace. Kapela navíc působila v době největšího rozkvětu ema (polovina devadesátých let), na vlně obrovské popularity dalších tehdejších objevů jako Sense Field, The Promise Ring, Chamberlain, Lifetime či Gameface.
 
Vůdčí osobnosti obou kapel, kytarista Sergie Loobkoff ze Samiam a Garret Klahn z Texas Is The Reason, se seznámili na společném evropském turné před dvanácti lety, a v září 2001založili společnou kapelu s názvem SOLEA.Ta v průběhu šesti let vydala dvě alba a jedno EP, odehrála koncerty na všech kontinentech zeměkoule, a cca před rokem a půl v tichosti ukončila činnost.
 
Loobkoff a Klahn nicméně jeden bez druhého dlouho nevydrželi a letos na jaře přišli s ideou akustického ansámblu, do něhož přizvali kamaráda Johna Hergutha z indie-rockové skupiny House And Parish. Trio si posléze začalo říkat ATLANTIC/PACIFIC. Na koncertech prezentuje kromě nové tvorby i největší hity všech předchozích kapel svých členů, samozřejmě ve speciální akustické formě. Jelikož jak Samiam, tak Texas Is The Reason mají stovky oddaných fanoušků zejména v Beneluxu, Německu a Rakousku, směřuje evropské turné Atlantic/Pacific především do těchto regionů. I na české příznivce se ale usmálo štěstí a nadělilo jim v předvánočním čase sobotní vystoupení v Chapeau Rouge.
 
 
ATLANTIC/PACIFIC with special guests Quite Quiet
Sobota 13. 12. ve 20:30
Chapeau Rouge, Jakubská 2, Praha 1

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO